Pod pokrievkou

Čudné praktiky

apríl 2018 - VK Kúpele Brusno

Na základe skutočností, ktoré sa udiali v predposlednom kole kadetiek stred v stretnutí Banská Bystrica – Liptovský Hrádok sme sa rozhodli vyjadriť nad skutočnosťami rozhorčenie. Zároveň žiadame o vysvetlenie a vyvodenie dôsledkov.  V spomínanom stretnutí v rozpore so súťažným poriadkom , s princípmi fair play aj  z hľadiska vývoja situácii v poradí o umiestnenie jednotlivých družstiev sa v spomínanom stretnutí udialo niečo neakceptovateľné!!! Totiž hneď po stretnutí BB-LH boli odovzdané medaile  obidvom družstvám aj napriek  skutočnosti, že v súťaži ešte nie je odohraté jedno kompletné kolo.

Celý tento postup zodpovedných osôb dehonestuje súperov, vyvoláva pochybnosti nad regulárnosťou súťaže a hlavne domotivuje hráčky - dievčatá, ktoré učíme bojovať športovým spôsobom do konca každého zápasu a súťaže.  Táto skutočnosť sa týka vo všeobecnosti všetkých družstiev v súťaži, ale najmä družstiev Zvolena, Žiliny, Brusna, Banskej Bystrici a Liptovského Hrádku, a to z dôvodu, že spomínané družstvá reálne môžu ovplyvniť poradie na medailových pozíciách  zápasmi v poslednom kole, ako aj  postup do baráže o účasť na finálový turnaj  M SR kadetiek.

Zo športového hľadiska je situácia, kedy Banskej Bystrici boli odovzdané medaile za 2. miesto, keď ešte nemá odohraté stretnutie so Zvolenom, arogantná a pre hráčky Zvolena ponižujúca!!!  Alebo Banská Bystrica považuje Zvolen za nedôstojného súpera, s ktorým sa nedá prehrať ??!!. Ale to  sme potom v rozpore s princípmi športu  !!!

A keby sme mali pripustiť absurdnosť, že sa udeľujú  medaile pred koncom súťaže, tak sa pýtam prečo je Banská Bystrica strieborná, keď pred posledným kolom 2. priečku obsadilo Brusno.

A na záver chcem zdôrazniť, že aj v prípade, že konečné poradie bude na prvých 3 troch miestach podľa predpokladov, nemení to nič na tom, že postup  funkcionárov, ktorí udeľovali medaile  je v rozpore so športovou morálkou a súťažným poriadkom.

Toto stanovisko ja názorom hráčok, rodičov hráčok, priaznivcov volejbalu  a funkcionárov nielen VK Kúpele Brusno.

Brusno 23. 04.  2018                                                                      Mgr. Alexander Šabo – predseda VK

tabulka

 

Obhajca titulu pred novou sezónou

Bratislava 21. septembra 2017 (TASR) – V novej sezóne mužskej volejbalovej extraligy bude účinkovať klub VKP Bystrina SPU Nitra, ktorý vznikol fúziou VK Bystrina SPU Nitra a VKP Bratislava. Na štvrtkovej tlačovej konferencii o tom informoval majiteľ klubu Martin Kraščenič, ktorý zároveň oznámil svoju kandidatúru na prezidenta Slovenskej volejbalovej federácie. Súčasne sa vzdal doterajšej funkcie prezidenta klubu, novým šéfom sa stal Dušan Pangrác.
      V predchádzajúcich dvoch sezónach pod novým názvom spolupracovali iba seniorské A mužstvá. K fúzii sa vyjadril aj športový riaditeľ Ivan Husár. „Po známych okolnostiach okolo športovej haly PKO v Bratislave sme došli k názoru, že ak nechceme zaniknúť, musíme sa spojiť do jedného subjektu s Nitrou, keď zostávala iba možnosť venovať sa už len deťom. Pritom verím, že v novom osemdesiatkilometrovom volejbalovom pásme nastane nová situácia, že tam bude veľmi veľa detí a mládeže a budeme získavať jeden titul za druhým. Prakticky to znamená, že tam, kde sa jednotlivé súťaže budú hrať, tak sa budú aj družstvá volať. Čiže žiaci, kadeti, juniori v Bratislave budú VKP Bratislava, žiaci, kadeti, juniori v Nitre budú VKP Nitra a komerčný názov extraligového mužstva je logicky VKP Bystrina SPU Nitra.
      Trénerom A-družstva VKP Bystrina SPU Nitra je bývalý slovenský reprezentant Marek Kardoš. „Vo svojej kariére som pôsobil ako hráč v ŠKP a VKP Bratislava a súčasnú situáciu chápem ako prirodzenú fúziu dvoch klubov. Je to jediný spôsob, ako na západnom Slovensku naštartovať volejbal. V A družstve prišlo k veľkým zmenám. V priebehu roka u nás skončilo osem hráčov, ktorých bolo treba nahradiť. Herná konsolidácia však bude trvať niekoľko mesiacov. V súčasnosti máme v tíme 14 hráčov, s ktorými budeme hrať v štyroch súťažiach. V extralige chceme obhájiť predchádzajúce dve prvenstvá a tým pádom zavŕšiť majstrovský hetrik. Za najvážnejších súperov považujem Prešov, Košice a Prievidzu. Radi by sme konečne získali double, čo by znamenalo, že by sme uspeli vo finále Slovenského pohára. V medzinárodnom Challenge Cupe chceme ísť čo najďalej a v MEVZA Cupe sa chceme dostať do finále.“ Zaujímavý je program v Challenge Cupe, kde je prvým súperom nitrianskeho tímu maďarský Fino Kaposvár. „Je to priechodný súper, ktorého by sme mali zdolať, urobíme pre to všetko, aby sa tak aj stalo. Cestovať potom do Turecka a hrať proti Ankare by bolo mimoriadne prospešné pre nás všetkých,“ pridal kapitán tímu Peter Kašper.
      K ohlásenej kandidatúre na voľbu prezidenta na konferencii SFV, ktorá sa uskutoční v nedeľu 3. decembra 2017 v Poprade, Kraščenič pre TASR dodal: „Nerád by som o podrobnostiach kandidatúry informoval skôr ako to oznámim volejbalovému hnutiu a následne aj širokej verejnosti. Dodám ešte, že o post prezidenta sa uchádzam ani nie z nejakých mojich súkromných ambícií, ale preto, že iniciatíva vyšla z môjho materského klubu. Viacerí funkcionári a priatelia ma podporili a vyzvali ma, aby som sa uchádzal o túto funkciu.“

 

Titul v ženskej extralige získa 1.BVK Bratislava

11.9.2017 - 1.BVK Bratislava pridáva do svojho názvu komerčné prídavky. Obchodný názov od sezóny 2017/2018 znie: Strabag volleyball club FTVŠ UK Bratislava.

Prínosom Strabagu bude spolupráca vo financovaní aktivít ženského klubu, prospech FTVŠ UK očakáva 1.BVK hlavne v odbornej rovine, ktorou FTVŠ UK disponuje.
Vzhľadom k nemožnosti hrať extraligu v zanikajúcom areáli v PKO, privítali funkcionári ochotu ŠH Mladosť s.r.o. a domácu pôdu budú mať v staručkej hale na Junáckej ulici, kde sa budú deliť o hodiny s hádzanármi ŠKP Bratislava a basketbalistkami Slovana.
Káder na sezónu sa takmer nezmenil. Vystužia ho tri hráčky - Srbka Radonjičová, libero Nikmonová a blokárka Hronská (Kručovská). Káder doplnila aj smečiarka z farmy Simona Háberová, ktorá navyše tento tím riadne okrášli.

Hlavným trénerom ostáva Tomáš Varga. Člen predstavenstva Dušan Ovečka sa neschovával za žiadne možno, radi by sme, chceli by sme.
Naplno novinárom oznámil, že 1.BVK Bratislava získa v tejto sezóne titul aj Slovenský pohár, zabojovať o finálový tiurnaj MEVZA a v Challenge cup chce družstvo videť čo najďalej. Ak sa podarí prejsť cez Bosniacky club, čaká ich víťaz duelu Slávia EU Bratislava a ruského Krasnodaru.

 

www

   

Extraliga sa vrátila pod Pustý hrad

23.8.2017 Zvolen (od Mgr. Jána Beňušku)

V období historicky významných medzníkov zaujal MVK Zvolen opäť miesto na výslní. Po jalových rokoch – vitaj, extraliga.

Na budúci rok oslávi zvolenský organizovaný volejbal 90. výročie svojho vzniku. V tunajšom Akademickom klube vytvorili volejbalový odbor totiž práve v roku 1928, navyše sa vtedy odohral aj pamätný súboj, vôbec prvé stretnutie na pôde mesta, ktoré absolvovali výbery TJ Sokol a gymnázia. Stalo sa tak 28. októbra 1928 na letnom sokolskom ihrisku, kde si Krošlák, Bezrouk a spol. v rámci športového dňa uctili 10. výročie vzniku ČSR.

Čítať celý článok
 

Nitra zbrojí na obhajobu titulu

Nitra 19. júla 2016 (TASR) - Volejbalisti VK Bystrina SPU Nitra budú mať po zisku historického titulu veľké ambície aj v extraligovej sezóne 2016/17. Tím trénera Mareka Kardoša sa oproti minulému ročníku ešte posilní, keď sa káder rozšíri o piatich slovenských hráčov s reprezentačnými skúsenosťami a jedného slovinského legionára. Čítať celý článok

   

Stránka 1 z 8

<<ZačiatokDozadu12345678DopreduKoniec>>