ME 2011

Prečo sú Srbi majstri Európy

september 2011 - Dr. Vladimír Přidal trénoval pred talianskym trénerom mužov Slovenska. Po ME som mu dal šesť otázok, na ktoré ochotne odpovedal.

Prečo sú Srbi majstri Európy?
Musím sa na začiatku oprieť o psychickú stránku pripravenosti. Nielen v prípade tohoto turnaja, ale dlhodobo.Všetky balkánske krajiny to majú v mentalite, takú kolektívnosť, láska k športu, českým pojmom válčenie. Toto sa prenáša do ich výkonu. Po psychickej stránke majú vždy navrch.Majú dostatok emočnej sily. Sebavedomie, veľmi dobre reagujú v každej situácii. Aj keď sa nedarí.Ak by sme porovnávali papierovo dvoch srbských smečiarov napríklad s talianskymi, zrejme by nám nevyšli silnejší. Obaja, Kovaševič a Nikič hrajú v priemerných kluboch. Možno aj toto je pre nich zvýšená motivácia. Hrali stabilne. Určite k tomu patrí aj prítomnosť vodcu, akým je Miljkovič. Nileen herne, ale aj mentálne. Z pohľadu samotnej hry. Nemajú slabinu. Výborní smečiari, ktorí sa presadili aj proti kompaktnej obrane po horšej prihrávke, proti trojbloku. Opora Miljkovič vždy, keď bolo potrebné, tak dokázal dať loptu na zem, nahradili na poste nahrávača hviezdneho Grbiča, Petkovič je nenápadný, ale zvládol to. Obaja blokári hrali kvalitne.

Čítať celý článok
 

Individuálne ocenenia z ME mužov

  • Najlepší smečiar: Maxim Michajlov (RUS)
  • Najlepší blokár: Marko Podraščanin (SRB)
  • Najlepšie podávajúci hráč: Bartosz Kurek (POL)
  • Najlepší libero: Andrea Bari (ITA)
  • Najlepšie príhrávajúci hráč: Nikola Kovačevič (SRB)
  • Najlepší nahrávač: Dragan Travica (ITA)
  • Najviac bodujúci hráč: Maxim Michajlov (RUS)
  • Najužitočnejší hráč (MVP): Ivan Miljkovič (SRB)
 

Slovensko po ME

      Bratislava 16. septembra 2011 (TASR) - S bilanciou troch víťazstiev a jednej prehry sa vrátili z ME do Bratislavy slovenskí volejbalisti. Žiaľ práve tá jediná prehra vo štvrťfinále s Poľskom 0:3 ukončila ich účinkovanie na šampionáte. Na druhej strane z toho vzišlo historicky najlepšie slovenské umiestenie na kontinentálnom šampionáte - 5. miesto. To slovenskej reprezentácii zaručilo priamy postup na 28. ME v roku 2013, ktoré spoločne usporiadajú Poľsko a Dánsko. Navyše je možné, že sa vyhnú aj novembrovému predkvalifikačnému turnaju na OH do Londýna. Doteraz najlepším slovenským umiestením bolo 8. miesto v roku 1997 v Holandsku.

Čítať celý článok
   

Výsledky ME 2011

Výsledky ME 2011. Zlato do Belehradu, Slovensko piate

Čítať celý článok
 

Prehra 0:3 vo 1/4 finále s Poľskom

Karlove Vary 15. septembra 2011 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo štvrtok na 27. ME vo štvrťfinále s Poľskom 0:3. Poliaci už nenechali nič na náhodu, nastúpili s najsilnejšou zostavou a prehru Zaniniho zverencom v boji o postup do semifinále odplatili. Napriek tomu  skončili na tomto šampionáte najlepšie v histórii, v najhoršom prípade na 7. mieste.

Slovensko - Poľsko 0:3 (-23, -17, -19)
78 minút, rozhodcovia: Jovanovski (Srb.), Sobrero (Tal.)
Slovensko: Skladaný, Kmeť, Kohút, M. Sopko st., L. Diviš st., M. Nemec, libero-  Ondrušek (R. Nemec, Zaťko, Benc, Hupka)
Poľsko: Jarosz, Moždžonek, Kubiak, Nowakowski, Kurek, Žygadlo, libero -  Ignaczak

Čítať celý článok
   

Stránka 1 z 5

<<ZačiatokDozadu12345DopreduKoniec>>