OH 2012

OH v Londýne

Rusi otočili z 0:2 a vyhrali olympiádu.

Čítať celý článok
 

Srbsko, Austrália, Bulhari a Nemci do Londýna

6.6.2012 - Tokyo - Berlín - Sofia. Mimoriadne náročný systém kvalifikácie o účasť na turnaji mužov OH v Londýne vrcholí. Hrajú sa posledné šance - posledné turnaje FIVB, tentoraz sú to svetové kvalifikácie. Tri skupiny, traja víťazi, traja postupujúci. Najväčšia skupina, čo sa týka účasti sa hrá v Tokyu. Čerství majstri Európy Srbi, aj napriek omladeniu a zmenám v kádri, postúpili suverénne do Londýna. O počte postupujúcich. O systéme píšu na stránkach FIVB a zrazu prekvapí informácia, že na OH postuphe aj druhý z "veľkého" turnaja v Japonsku a tým je družstvo Austrálie.
Z Berlína postúpili Nemci a zo Sofie Bulhari

Výsledky turnaja v Japonsku

Kvalifikácia v Berlíne

V Sofii

Počas víkendu sa začnú aj dva menšie turnaje v Sofii a v Berlíne. Aj z týchto miest ide iba víťaz.

 

V druhom zápase porážame Fínov

Sofia 10. mája 2012 (TASR) - Slovenskí volejbalisti zabojovali vo štvrtok o svoju šancu predstaviť sa na nadchádzajúcej olympiáde v Londýne, keď v druhom stretnutí B-skupiny olympijskej kvalifikácie zdolali Fínov 3:1 na sety.
      Pre získanie semifinálovej miestenky na turnaji budú potrebovať v poslednom skupinovom zápase zdolať v piatok (16.30 SELČ) Talianov.
      Fíni ukončili turnaj v Sofii bez víťazstva, Nemci si už zabezpečili účasť medzi nejlepšou štvorkou po dvoch zápasoch.

Slovensko - Fínsko 3:1 (20, 16, -21, 19)
Slovensko: Masný, Michalovič, Kohút, Kmeť, Ogurčák, L. Diviš, libero Hupka (Bencz, Chrtiansky, Skladaný)
Fínsko: Tervaportti, Siltala, Kunnari, Mikko Oivanen, Matti Oivanen, Lehtonen, libero Hyvärinen (Ojansivu, Hietanen, Esko)

Čítať celý článok
   

Do Londýna sa nepocestuje

Sofia 11. mája 2012 (TASR) - Slovenskí volejbalisti nebudú hrať na blížiacej sa olympiáde v Londýne. Rozhodla o tom ich piatková prehra v záverečnom zápase B-skupiny olympijskej kvalifikácie v Sofii s Talianskom 0:3. Zverenci trénera Štefana Chrtianskeho po nej skončili v tabuľke na treťom mieste, Taliani ako víťazi skupiny idú do sobotňajšieho semifinále z prvého miesta, z druhého si semifinále zahrá Nemecko.

Slovensko - Taliansko 0:3 (-23, -13, -22)
69 minút, rozhodovali: Groenewegen (Hol.), Labašta (ČR)
Slovensko: Masný, Kmeť, Diviš, Michalovič, Kohút, Ogurčák, libero: Hupka (Bencz, Skladaný, Chrtiansky, Paták, Piovarči)
Taliansko: Mastrangelo, Parodi, Zajcev, Lasko, Fei, Travica, libero: Bari (Kovar, Birarelli, Papi, Savani, Bininfante)

Čítať celý článok
 

Kvalifikáciu II. sme začali prehrou

Sofia 8. mája 2012 (TASR) - Prehrou s Nemeckom vstúpili v utorok slovenskí volejbaloví reprezentanti v Sofii do európskej olympijskej volejbalovej kvalifikácie. V základnej B-skupine v hale Armejec mu podľahli hladko 0:3, keď v celom priebehu zápasu viedli len na začiatku prvého setu 2:1 a 3:2. Hneď na úvod si tak skomplikovali cestu do semifinále, kde postúpia len prvé dva tímy zo skupiny.
      Vo štvrtok 10. mája sa zverenci trénera Štefana Chrtianskeho stretnú o 13.30 v druhom zápase s Fínskom a v piatok 11. mája boje v skupine zakončia proti vicemajstrovi Európy Taliansku. V bulharskej metropole v dvoch skupinách o jednu olympijskú miestenku bojuje osem tímov, v A-skupine sú to domáci Bulhari, majstri Európy Srbi, Španielsko a Slovinsko. Z oboch skupín prvé dva tímy postúpia do semifinále (12.mája) a ich víťazi odohrajú 13. mája rozhodujúci súboj o postup na tohtoročný športový vrchol - OH v Londýne.

Nemecko - Slovensko 3:0 (19, 22, 20)
75 minút, rozhodovali Yener (Tur.), Dudek (Poľ.)
Nemecko: Popp, Tischer, Kaliberda, Böhme,Grozer, Günthör libero: Steuerwald (Schwarz, Kampa, Schöps) 
Slovensko: Bencz, Kohút, Skladaný, Kmeť, Ogurčák, Diviš, libero. Hupka (Michalovič, Masný, Chrtiansky ml., Piovarči)

Čítať celý článok
   

Stránka 1 z 2

<<ZačiatokDozadu12DopreduKoniec>>