Výživa

Rady MUDr. Bradu

september 2014 - MUDr. Viliam Bada, prednosta III. Internej kliniky LFUK na bratislavských Kramároch a jeho niekoľko múdrych rád ako odborníka.

- Zdravé a dobré je to, čo sa vypestuje v našej blízkosti.Potraviny by mali byť čo najčerstvejšie, ovocie a zelenina prirodzene zrelé a nie zbierané predčasne.

- Cholesterol vo vajci nezvyšuje cholesterol v krvi. Ten, kto zje veľa vajec, si zablokuje syntézu cholesterolu a napokon má cholesterolu v krvi menej.

Čítať celý článok
 

20 najzdravších nápojov

Dvacet nejzdravějších nápojů světa:

Mléko: Proti vysokému tlaku

Přes některé laické názory,že zahleňuje organismus, lékaři ho pokládají za nejkomplexnější a nejzdravější potravinu. Obsahuje tuky, které jsou zdrojem energie, minerálů - důležité pro kosti a zuby, vitamíny, enzymy, bílkoviny s protirakovinovými, antisklerotickými a imunostimulačními vlastnostmi. Je dokázané, že lidé, kteří pravidelně pijí nízkotučné mléko, mají nižší riziko vzniku problémů s nízkým tlakem.

Čítať celý článok
 

Rozhovor s Dr. Fořtom - o spávnej výžive

apríl 2014 pre denník Idnes.cz
Co byste nikdy nedal do pusy?
Knedlíky s jakoukoliv konvenční omáčkou, většinu hotovek, zadělávané polévky, pouliční bramboráky, sekanou v housce, fast food amerického typu včetně hranolků, brambůrky a všemožné solené čipsy, sušenky, asi by toho bylo ještě víc…. Když sním něco, co nebylo kvalitní, ale „nějak jsem si toho nevšiml“, organismus mi to za pár hodin dá nepříjemným způsobem najevo.
Čítajte celý rozhovor - Dr. Fořt je kapacita
   

Masť sa vracia

Najnovšie výskumy potvrdili to, čo naši predkovia vedeli už dávno – masť neobsahuje zdraviu škodlivé látky zatiaľ čo umelé margaríny nás posielajú do hrobu.
Tuky sú mimoriadne dôležité na správne fungovanie nášho organizmu. „Kto maže, ten jede.“ V našom každodennom živote to platí nielen obrazne, pretože tuky sú zdrojom energie, stavebných látok pre bunky a ďalších metabolitov, ktoré sa s nimi z tráviacej sústavy aj vstrebávajú.

Čítať celý článok
 

Zdravé a dobré je to, čo sa vypestuje v našej blízkosti.

*Viliam Bada, prednosta III. Internej kliniky LFUK na bratislavských
Kramároch.*
Potraviny by mal byť čo najčerstvejšie, ovocie a zelenina prirodzene
zrelé a nie zbierané predčasne.
Cholesterol vo vajci nezvyšuje cholesterol v krvi. Ten, kto zje
veľa  vajec, si zablokuje syntézu cholesterolu a napokon má
cholesterolu v krvi menej.
Čítať celý článok
   

Stránka 1 z 2

<<ZačiatokDozadu12DopreduKoniec>>