Zlatí Francúzi, Slovensko s jedným bodom posledné v skupine.

Čítať celý článok

Slovinci vyradili Poliakov !!!

14.10.2015 - Šamorín.

Nedosiahnuteľní, nedobytní, iný level, iná galaxia, majstri sveta, nedá sa s nimi hrať. Toto všetko sme si nedávno vypočuli od všetkých vôkol, ktorí mali možnosť sledovať súboj Slovákov s Poliakmi na zimnom štadióne v "Zápase roka".

Giuliani k ME

Busto Arsizio 11. októbra 2015 (TASR) - Slovenskí volejbalisti nesplnili cieľ, ktorý si stanovili pred odchodom na kontinentálny šampionát do Talianska. S halou v Busto Arsizio sa rozlúčili už v základnej D-skupine, keď nezvládli nedeľňajší zápas o všetko s Fínmi a prehrali 0:3. Trénera Alberta Giulianiho napriek tomu potešili individuálne výkony niektorých hráčov. Verí, že súčasný slovenský tím môže v budúcnosti tvrdiť muziku, potrebuje však získať skúsené osobnosti. Čítať celý článok

Prehra s Fínmi 0:3 a koniec ME

Busto Arsizio 11. októbra 2015 (TASR) - Slovenskí volejbalisti skončili svoje účinkovanie na majstrovstvách Európy v Taliansku a Bulharsku už v základnej skupine. V nedeľňajšom zápase "o všetko" nezískali proti Fínom ani set a za 102 minút im podľahli 0:3.
Zverenci talianskeho kouča Alberta Giulianiho v prvom sete až dvakrát premrhali štvorbodový náskok a z nezvládnutého záveru sa v ďalšom priebehu už nespamätali. Fíni predviedli v nasledujúcich dvoch setoch bojovný výkon, ktorý vďaka búrlivej podpore svojich fanúšikov korunovali mimoriadne cenným víťazstvom. To ich katapultovalo do osemfinále ME z 3. priečky, Slováci skončili s jedným bodom za dva získané sety proti Srbom na poslednom mieste.

Fínsko - Slovensko 3:0 (24, 22, 22)
102 minút, rozhodovali: Azevedo (Port.), Piaseckij (Biel.), 3800 divákov
Fínsko: Tervaportti 5, Sivula 13, Kunnari 6, Šumov 10, Ojansivu 18, Lehtonen 4, libero Kerminen (Oivanen 0, Sinkkonen 0)
Slovensko: Kohút 9, Končál 0, Paták 12, Michalovič 8, Ogurčák 9, Ondrovič 5, liberá Kubš, Ľ. Nemec (Kriško 0, Zaťko 0, Prešinský 5)

Ruský favorit s raketovým nástupom 0:3

Busto Arsizio 10. októbra 2015 (TASR) - Slovenskí volejbalisti zaknihovali na prebiehajúcich majstrovstvách Európy druhú prehru. V sobotňajšom dueli D-skupiny nestačili v talianskom Busto Arsizio na úradujúcich kontinentálnych šampiónov Rusov a za 76 minút im podľahli jasne 0:3.
      Zverenci trénera Alberta Giulianiho držali krok so súperom len v úvode prvého setu. Potom favorit ukázal svoje prednosti a prevýšil súpera vo všetkých herných činnostiach na sieti aj v poli. Z hľadiska ďalšieho účinkovania na turnaji bude pre Slovákov kľúčový nedeľňajší duel proti Fínom (15.00 h), ktorí v sobotu podľahli ďalšiemu favoritovi zo Srbska rovnako 0:3 a na bodovom konte majú nulu. Tím spod Tatier posunie do osemfinále len víťazstvo.

Slovensko - Rusko 0:3 (-14, -10, -15)
76 minút, rozhodovali: Cambre (Bel.), Azevedo (Port.), 1500 divákov
Slovensko: Kriško 4, Kohút 4, Končál 0, Paták 2, Krajčovič 1, Ogurčák 0, liberá Kubš a Ľ. Nemec (Sopko 2, Chrtiansky 1, Zaťko 2, Michalovič 0, Prešinský 1, Ondrovič 2)
Rusko: Kovalev 3, Volvič 7, Sivoželez 7, Muserskij 14, Kľuka 7, Michaľov 13, libero Verbov (Kruglov 1, Grankin 0, Vlasov 2, Ilinych 1, Savin 2)