Eu.hry / SL 2015

S Čínou druhá prehra z 2:0 2:3

Solún 19. júna 2015 TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo svojom úvodnom zápase druhého turnaja G-skupiny Svetovej ligy s Čínou 2:3, keď podobne ako minulý týždeň v Mexiku nedoviedli do víťazného konca náskok 2:0. V sobotu sa zverenci trénera Flavia Gulinelliho stretnú od 20.00 SELČ s domácim Gréckom.

druhý turnaj
Slovensko - Čína 2:3 (20, 23, -19, -20, -13)
143 minút. Rozhodovali: Kandil (Egypt), Pinero (Port.)
Slovensko: Masný 5, Bencz 15, M. Sopko st. 19, Kohút 14, Paták 9, Kašper 6, libero Kubš (Skladaný 0, Červeň 3, Ogurčák 2, Horník 3) Čítať celý článok

Na záver turnaja prehra s Grékmi 2:3

Tepic 15. júna 2015 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo svojom záverečnom zápase na prvom turnaji G-skupiny Svetovej ligy v mexickom Tepicu s Gréckom 2:3. Podobne ako v prvom stretnutí proti Číne viedli zverenci trénera Flavia Gulinelliho 2:0 na sety, ale v ďalších troch ťahali za kratší koniec. V tajbrejku mali dva mečbaly, ale nevyužili ich a piaty set prehrali 17:19.
      Slováci získali v Mexiku päť bodov a po prvom turnaji sú tretí. Druhý turnaj sa uskutoční na budúci víkend v gréckom Solúni, záverečný turnaj Final Four, na ktorom majú Slováci účasť istú, bude 4. a 5. júla v bratislavskej AEGON Aréne.
Slovensko - Grécko 2:3 (21, 15, -20, -20, -17)
Slovensko: Masný 1, Bencz 22, Paták 2, Kohút 15, M. Sopko st. 9, Kašper 6, libero Kubš (Ogurčák 2, Horník 2, Palgut 0, A. Patúc 0, Červeň 2). Tréner: F. Gulinelli.
Grécko: Filippov 1, Koumentakis 12, Armenakis 14, Protopsaltis 3, Tzioumakas 5, Petreas 9, libero Tampouratzis (Fragkos 19, Kokkinakis 3, Angelopoulos 0). Tréner: S. Drikos.

Čítať celý článok

EH v Baku - zápasy Slovenska

Baku 24. júna 2015 (TASR) Slovenskí volejbalisti skončili svoju púť na 1. európskych hrách v Baku vo štvrťfinále, v ktorom v stredu podľahli Poliakom 0:3 na sety. V základnej B-skupine skončili štvrtí a v boji o semifinále ich vyradil najlepší tím A-skupiny z Poľska.

1/4 finále
Poľsko - Slovensko 3:0 (16, 23, 19)
Slovensko: Zaťko 0, Kriško 9, Ondrovič 4, Lux 3, Chrtiansky 6, Prešinský 4, libero Vydarený (Končál 1, Mlynarčík 14, Halanda 1, Hruška 0)
Miroslav Palgut, tréner SR: "Začali sme solídne, no nevyužili sme brejky. Družstvo, ako je Poľsko, to v momente trestalo a prvý set jasne vyhralo. V druhom sete sme trošku prestriedali zostavu, zlepšila sa naša hra a prehrali sme v koncovke. V treťom sme držali vyrovnanú hru do strednej fázy, mali sme tri body plus, ale jednoducho väčšia kvalita bola na poľskej strane a nevyhrali sme ani ten tretí."
Radoslav Prešinský, hráč SR: "Sme sklamaní, bol to prijateľný súper, no nezvládli sme to takticky na podaní. Tlačili na nás a my sme si nevedeli prihrať. Neboli sme nervózni, hrali sme uvoľnene a nemali sme čo stratiť. Proste boli lepší ako my a zvládli to. Je to sklamanie, výsledok 0:3 nevyzerá dobre, aspoň jeden set sme im mohli ukradnúť. Na druhej strane je úspechom, že sme postúpili z ťažkej skupiny."
Peter Mlynarčík, hráč SR: "Chceli sme ich potrápiť viac, uhrať aspoň set, ale nevyšlo to. No nemyslím si, že sme predviedli zlý výkon. Najviac ma mrzí tretí set, viedli sme 8:3 a je veľká škoda, že sme ho premrhali. V rozhodujúcich momentoch vždy prišli naše chyby."

S domácim Mexikom bez problémov 3:0

Tepic 14. júna 2015 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti dosiahli svoje prvé víťazstvo vo Svetovej lige 2015. Zverenci trénera Flavia Gulinelliho zdolali v noci na nedeľu v druhom zápase na úvodnom turnaji G-skupiny v mexickom Tepicu domáci tím hladko 3:0 (21, 19, 19).
      V poslednom zápase v Tepicu sa Slováci stretnú presne o polnoci s Gréckom, ktoré v noci prehralo s Čínou 2:3. V priebežnej tabuľke je na čele Čína pred Slovenskom, Gréckom a Mexikom.
Slovensko - Mexiko 3:0 (21, 19, 19)
Slovesnko: Masný 4, Bencz 10, Paták 7, Kohút 14, M. Sopko st. 7, Červeň 8, libero Kubš (Ogurčák 0). Tréner: F. Gulinelli.
Mexiko: Barajas 6, Vargas 13, Aguillera 2, Duarte 5, P. Rangel 3, Martinez 6, liber J. Rangel (Aragon 0, Acosta 0, Rincon 0). Tréner: J. R. Vilches.

Prehra 2:3 s Čínou

Tepic 13. júna 2015 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo svojom úvodnom zápase G-skupiny Svetovej ligy s Čínou 2:3. Duel v mexickom meste Tepic pritom mali zverenci trénera Flavia Gulinelliho dobre rozbehnutý, keď viedli 2:0, no potrebný tretí set už nevyhrali. V dramatickom tajbrejku ešte vyrovnali z 11:14 na 14:14, ale napokon prehrali 15:17. Do tabuľky si pripísal bod, Čína dva. V noci na nedeľu sa Slováci stretnú s domácim Mexikom (3.30 SELČ)
Slovensko - Čína 2:3 (23, 21, -17, -17, -15)
Slovensko: Masný 3, Bencz 18, Paták 12, Kohút 11, Kašper 10, M. Sopko st. 4, libero Kubš (Ogurčák 3, Palgut 1, A. Patúc 0, Horník 0)
Čína: Dai 14, Z. Zhang 12, Song 12, Geng 8, Li 5, Ji 3, liberá Tong a Ke (C. Zhang 14, Jiao 1, Yuan 2, Rao 0)