Eu.hry / SL 2015

V Baku sme skončili vo štvrťfinále

Baku 24. júna 2015 (TASR) - Slovenskí volejbalisti sa na 1. európskych hrách v Baku neprebojovali do semifinále, keď ich vyradili Poliaci. Napriek stredajšej prehre boli so svojím vystúpením na turnaji spokojní a tešilo ich najmä to, že zdolali silných Talianov.
       V stredajšom štvrťfinále im skúsenejší Poliaci nedali šancu a vyhrali 3:0. "Je to sklamanie, pretože dnes boli hrateľní a výsledok 0:3 nevyzerá dobre. Škoda, mohli sme im ukradnúť jeden až dva sety. Tréner nám dával cenné taktické rady, no Poliaci boli v podstate iná liga," povedal po zápase Radoslav Prešinský. Čítať celý článok

 

Po dvoch turnajoch SL

Bratislava 22. júna 2015 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti sa po trojtýždňovom tripe vrátili v pondelok podvečer domov. Od štvrtka pokračujú v príprave na vrchol prvej časti sezóny, ktorým je záverečný turnaj Final Four 3. skupiny Svetovej ligy v bratislavskej AEGON Aréne (4.-5. júla). Čítať celý článok

 

Posledný zápas v skupine víťazne

Solún 21. júna 2015 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti vyhrali vo svojom poslednom zápase G-skupiny Svetovej ligy v gréckom Solúni nad Mexikom 3:1 a pred bratislavským Final Four 3. skupiny (4.-5. júla v AEGON Aréne) sa naladili víťazne. Zverenci trénerskej dvojice Gulinelli - Kardoš skončili v skupine na 3. mieste, keď zaznamenali dva víťazstvá a štyri prehry 2:3. V semifinále Final Four sa slovenskí volejbalisti stretnú 4. júla so Španielskom, alebo Egyptom, druhú dvojicu tvoria Čierna Hora a Čína, alebo Grécko.
Slovensko - Mexiko 3:1 (-22, 23, 23, 17)
118 minút. Rozhodovali: Kandil (Egypt) a Pinero (Port.)
Slovensko: Skladaný 4, Horník 18, Kohút 10, Paták 19, Kašper 2, Ogurčák 5, libero Kubš (M. Sopko st. 0, Červeň 6, A. Patúc 5, Masný 1). Tréner: F. Gulinelli.

Čítať celý článok
   

Ďalšie opáčko 2:0 a prehra 2:3

Solún 20. júna 2015 (TASR) - Slovenskí volejbalisti prehrali v tohtoročnej Svetovej lige štvrtý zápas, v ktorom viedli 2:0. V sobotu večer nedotiahli do víťazného konca duel druhého turnaja G-skupiny v Solúne proti domácemu Grécku a prehrali 2:3.
Okrem Slovákov má istú účasť v Bratislave už aj Čierna Hora.

Slovensko - Grécko 2:3 (14, 17, -16, -19, -10)
125 minút. Rozhodovali: Pinero (Port.) a Kandil (Egypt).
Slovensko: Masný 2, Bencz 8, Kohút 13, Ogurčák 10, Červeň 7, M. Sopko st. 10, libero Kubš (A. Patúc 0, Skladaný 1, Horník 3, Paták 5). Tréner: F. Gulinelli.
Grécko: Filippov 2, Djurič 30, Petreas 7, Tzioumakas 9, Koumentakis 1, Fragkos 14, liberá Tampouratzis a Stefanou (Protopsaltis 6, Armenakis 0). Tréner: S. Drikos.

Čítať celý článok
 

Reporty A.Kravárika z turnaj v Solúni

kravarik219.jún 2015 - Andrej Kravárik, bývalý hráč Iraklisu Solún komentuje zápasy zo "svojho mesta".

Proti Číne 2:3. Po prvých dvoch setoch som nepochyboval, že v dnešnom zápase vyjdeme víťazne. Aj keď začiatky v obidvoch setoch mali tesný náskok čínski volejbalisti, naši chlapci ich hlavne v koncovkách zvládli perfektne. Agresívnou hrou v každej hernej činnosti si počínali suverénne a zaslúžene sme vyhrávali 2:0. Ale... V ďalších dvoch setoch sme dovolili súperovi sa rozohrať a naša suverenita sa vytratila. Čína nás dostala pod tlak, začali sa hromadiť chyby a náskok, ktorý si súper vytvoril sa už nedal zvrátiť. V rozhodujúcom piatom sete v koncovke, presne ako to býva, sme mali loptu na bod, ale nevýrazným útokom na jednoblok sme dali súperovi šancu získať veľmi dôležitý bod. Na to Čína získala ďalšie dva body a prehrávali sme 14:11. Ešte sme dokázali reagovať dvomi získanými bodmi, ale podaním do siete sme nakoniec tento duel prehrali.

Čítať celý článok
   

Stránka 2 z 5

<<ZačiatokDozadu12345DopreduKoniec>>