SL 2017

S Kóreou 2:3

Haag 18. júna 2017 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti sa so Svetovou ligou 2017 rozlúčili tesnou prehrou. Zverenci trénera Andreja Kravárika podľahli vo svojom poslednom zápase na treťom turnaji v holandskom Haagu Kórejskej republike 2:3. Bol to vôbec prvý vzájomný duel oboch tímov.
V deviatich dueloch SL vybojovali Slováci štyri víťazstvá a získali 13 bodov. V dvanásťčlennej tabuľke 2. divízie obsadili 7. miesto, Česi totiž vo večernom dueli podľahli domácemu Holandsku 1:3.
Postup na záverečný turnaj Final Four, ktorí sa 24. a 25. júna uskutoční v austrálskom Gold Coast, si vybojovali Slovinsko, Holandsko, domáca Austrália a Japonsko. Dvoch z týchto súperov, Austrália a Japoncov zdolali Slováci na prvom turnaji v Poprade.

Slovensko - Kórejská republika 2:3 (-18, 18, -18, 20, -7)
129 minút. Rozhodovali: Stahl (USA) a Heckford (Ang.), 500 divákov.
Slovensko: Bencz 19, Kriško 6, Ondrovič 10, Lux 8, Zaťko 2, Prešinský 7, libero Kubš (Palgut 1, Mlynarčík 1, Gavenda 11, Tarabus 0). Tréner: A. Kravárik.
J.Kórea: Lee Kang-Won 20, Shin Yung-Suk 8, Yoo Yoon-Sik 10, Park Sang-Ha 10, Jung Jiseok 3, Hwang Taekeui 1, libero Oh Jae-Seong (Lee Siwoo 1, Song-Hui Chae 1, Choi Hong-Suk 2, Lee Min-Gyu 1). Tréner: H. Kim.
Lepší začiatok mala Kórea, ktorá viedla 7:4, ale Prešinský esom a Ondrovič blokom zariadili vyrovnanie na 7:7. Dobrou obranou a servisom si však potom ázijský tím vybudoval päťbodový náskok - 13:8. Na druhom technickom timeoute bolo 16:11 pre Kóreu. Ázijčania dobre prihrávali a následne útočili, čím nedovolili Slovákom znižovať manko. Pred koncovkou vyhrávala Kórea 20:15 a vedenie si bez problémov udržala až do konca, keď prvý set vyhrala 25:18.  Na začiatku druhého setu viedli Slováci 4:1 po bloku Zaťka, ale o náskok hneď prišli. Namiesto Kriška prišiel na ihrisko Gavenda. Prvý útok nového muža na ihrisku súper zablokoval, ale Gavenda dal potom eso a pri jeho servise sa Slováci dostali vďaka Benczovi do vedenia 8:5. Dobrým side-outom si slovenskí volejbalisti udržiavali náskok - Lux z doskoku upravil na 13:10. Svoj náskok zvýšili Slováci potom na 16:11. V závere sa blokom prezentoval Ondrovič a bolo 21:15. Set blokom ukončil Prešinský a zverenci Andreja Kravárika ho vyhrali takisto ako Kórea prvý 25:18.
Úvod tretieho dejstva bol vyrovnaný a hral sa kvalitný volejbal. Na prvom technickom timeoute mala mierne navrch Kórea (8:6). Slováci zareagovali rýchlo a Bencz po peknej spolupráci so Zaťkom vyrovnal na 10:10. V polovici setu robili menej chýb kórejskí volejbalisti a preto získali náskok 17:13. Pri podaní Ondroviča znížili Slováci na 17:18, ale záver setu vôbec nezvládli a prehrali ho 18:25.  Vo štvrtom sete Slováci dvakrát zmazali trojbodové manko - najskôr z 2:5 a potom zo 6:9. Pokračovalo sa vo vyrovnanom tempe a Bencz upravil na 12:12. Kórea potom viedla 16:14, ale Slováci ubránili útok a vyrovnali na 17:17. To ich nakoplo a po bloku Ondroviča a presnom útoku Bencza viedli 21:19. Potom sa blokom blysol Prešinský a bolo 22:19. V závere ukázali slovenskí volejbalisti parádny volejbal a vybojovali tajbrejk. Set ukončil blokom Gavenda (25:20) po akcii, ktorej prechádzali krásne zákroky Kriška a Kubša v poli.  Piaty set patril Kórejčanom, ktorí viedli 6:1 a pri zmene strán 8:2. Veľkú stratu Slováci nedohnali a tajbrejk prehrali 7:15.

Andrej Kravárik, tréner SR: "Bol to jednoznačne náš najlepší výkon na turnaji, o čom hovorí aj výsledok. Niektorí chlapci museli nastúpiť na postoch, na ktorých nehrávajú, ale svoju úlohu zvládli a pobili sa o výsledok. Som rád, že nechali na ihrisku všetko čo v nich zostalo. Svetovú ligu sme začali veľmi dobre, na domácom turnaji v Poprade sme mali najsilnejší tím a vyhrali sme všetky tri ťažké zápasy. Postupne však viacerí hráči zo zdravotných, alebo osobných dôvodov odpadli a to sa podpísalo pod výsledky. Šancu však dostali mladí hráči, pre ktorých je to dobrý základ do budúcna. Aj napriek tomu, že na začiatku boli obrovské šance postúpiť na Final Four, napokon sme si to v celkovom hodnotení nezaslúžili. Napriek tomu komplexne hodnotím Svetovú ligu pozitívne."
Peter Ondrovič, blokár SR: "V šatni sme si povedali, že budeme bojovať o každú loptu, pretože sme chceli turnaj zakončiť víťazne. Bojovali sme, ale mali sme výpadky a keď nám bodovo ušli, tak bolo ťažké ich dobehnúť. Veľmi sme chceli postúpiť na Final Four, je obrovské sklamanie, že to nevyšlo."
Juraj Zaťko, nahrávač SR: "K víťazstvu nám chýbalo viac šťastia a síl v závere. Kórejčania mali viac hráčov na lavičke, ktorí prišli do tajbrejku a zvalcovali nás. Bol to náš najlepší výkon na turnaji, ale od dobrého výkonu to malo ďaleko. Vyzdvihol by som výkon mladého Gavendu, ktorý prišiel na inú pozíciu ako hral v klube a bol nezastaviteľný. Takisto aj Bencz. Títo dvaja hráči nás dnes ťahali, ale aby sme mohli pomýšľať na víťazstvo, tak by sa muselo do toho zapojiť viac hráčov."

 

S Holanďanmi 0:3. Austrália je fuč

Haag 17. júna 2017 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali na treťom turnaji 2. divízie Svetovej ligy v holandskom Haagu aj svoj druhý zápas, keď domácej reprezentácii podľahli v sobotu 0:3.
Zverenci trénera Andreja Kravárika tak stratili šancu kvalifikovať sa na záverečný turnaj Final Four do Austrálie. V poslednom zápase v Haagu nastúpia v nedeľu o 15.30 h proti Kórejskej republike.

Holandsko - Slovensko 3:0 (21, 23, 15)
75 minút. Rozhodovali: Akinci (Tur.) a Heckford (Ang.), 1900 divákov.
Holandsko: Van Haarlem 4, Ter Maat 12, Koelewijn 4, Ter Horst 13, Andringa 9, Diefenbach 5, libero Sparidans (Overbeeke 2, Keemink 0, Jorna 0, Plak 0). Tréner: G. Vermeulen.
Slovensko: Mlynarčík 2, Ondrovič 5, Lux 12, Prešinský 4, Palgut 1, Kriško 6, libero Kubš (Bencz 8, Zaťko 1, Tarabus 1). Tréner: A. Kravárik.

Slováci nastúpili s viacerými zmenami v zostave oproti prvému zápasu s Českom. V základe neboli Zaťko, Paták, ani Bencz. Po vyrovnanom úvode sa do mierneho náskoku dostali domáci Holanďania a po dlhej výmene, na ktorej konci bol Ter Horst, viedli 8:5. Slováci znížili na 9:11, ale potom mali problémy na príjme a domáci zvýšili na 15:10 a 17:12. Ondrovič stredom ešte vykresal nádej na zvrat (14:17), ale Holanďania po chybách súpera opäť odskočili na päť bodov - 19:14. V koncovke prišli na ihrisko Zaťko a Bencz a po ich spolupráci znížil druhý menovaný na 18:22. Holandsko vyhralo prvý set 25:21.
Zaťko s Benczom ostali na ihrisku aj od začiatku druhého setu, v ktorom viedli Slováci 5:3 a 8:5, ale domáci pri nepríjemnom plachtiacom podaní Diefenbacha otočili na 9:8. Holanďania potom vyhrávali 15:12, ale Kriško útokom a dvomi esami za sebou znížil na 15:15. Pokračovalo sa bod po bode a po bloku Ondroviča sa Slováci pred koncovkou ujali vedenia 19:18. V závere však Holanďania za stavu 23:22 ubránili útok Slovákov a Ter Horst vybojoval prvý setbal. Domáci vyhrali druhý set tesne 25:23.
V úvode tretieho setu zatlačili Holanďania podaním Ter Maata a vyhrávali 6:2. Domáci boli vo väčšej pohode a svoj náskok zvýšili na 11:5 po ese van Haarlema. Holanďania mali celý set jasne vo svojich rukách, vyhrali ho 25:15 a ziskom troch bodov si po Slovinsku vybojovali účasť vo Final Four.

Andrej Kravárik, tréner SR: "Nastúpili sme so zmenami v zostave, ktoré boli vynútené, pretože máme problémy so zraneniami. Teší ma, že prvé dva sety sme dokázali držať krok s Holanďanmi, ktorí si víťazstvom zabezpečili postup na Final Four. Bohužiaľ sa ukázalo, že v niektorých situáciách, najmä v koncovkách setov, nám chýbala trpezlivosť a väčšia skúsenosť. Je to veľká škoda, pretože sme mali šancu vyhrať druhý set. Potom už bolo ťažké po psychickej stránke sa vrátiť späť. Je to pre nás obrovská škola, pretože väčšina hráčov, ktorí boli dnes na palubovke, pôsobia v našej, alebo českej lige. Ak chceme v Svetovej lige, alebo na majstrovstvách Európy uhrať dobrý výsledok, tak sa treba pripraviť tak, že keď prídu zranenia, aby boli ďalší hráči k dispozícii a aby sme vydržali od začiatku turnaja do konca."
Matej Paták, smečiar a kapitán SR: "Nemohol som nastúpiť pre zdravotné problémy, ktoré nechcem bližšie špecifikovať. Škoda prvých dvoch setov, v ktorých sme mali šancu ich vyhrať. Bolo to podobné ako v piatok s Českom, nevyužili sme lopty po dobrom servise a obrane. Domáci neboli zvlášť dominantní a dalo sa s nimi hrať. Už síce nemôžeme postúpiť, ale Svetovú ligu chceme ukončiť s dobrým pocitom a Kóreu chceme zdolať."
Filip Palgut, nahrávač SR: "Prvé dva sety boli vyrovnané, ale urobili sme viac chýb ako súper. V treťom už boli domáci jasne lepší a víťazstvo si postrážili. Citeľne nám chýbali zranení hráči, navyše nám dochádzajú sily, pretože je to už tretí turnaj a máme náročný program. Mrzí nás, že nevyšiel postup na Final Four, pretože po popradskom turnaji sme to mali veľmi dobre rozbehnuté a verili sme si."
Tomáš Kriško, smečiar SR: "Súper vynikajúco podával, mali sme problémy najmä s plachtiacim servisom, ktorý sme si prihrávali na tri metre a následne sme z takýchto pozícií mali problém s útokom. Holanďania majú výškovo disponovaných hráčov, ktorí dokázali vyššie lopty na sieti brániť a vynikajúceho libera, ktorý to v poli podvíhal. Domáci hrali vynikajúco a my sme v niektorých chvíľach nedokázali ich obranu prelomiť. V druhom sete chýbali detaily a mohli sme ho vyhrať. Mrzí nás to, pretože sa zápas mohol vyvíjať inak a súper by znervóznel."

 

Na Čechov sme nemali (0:3)

Haag 16. júna 2017 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo svojom úvodnom zápase na treťom turnaji 2. divízie Svetovej ligy v holandskom Haagu s Českom 0:3 a zaznamenali tretiu prehru v prebiehajúcej súťaži. V sobotu sa zverenci trénera Andreja Kravárika stretnú o 18.00 h s domácim Holandskom, ktoré v piatok zdolalo Kóreu 3:0.

Slovensko - Česko 0:3 (-16, -23, -17)
85 minút. Rozhodovali: Heckford (Ang.) a Akinci (Tur.), 400 divákov.
Slovensko: Bencz 5, Ondrovič 5, Lux 6, Paták 4, Zaťko 4, Prešinský 5, libero Kubš (Mlynarčík 6, Palgut 0, Kriško 4, Tarabus 1, Gavenda 1). Tréner: A. Kravárik.
Česká rep.: Hadrava 10, Beer 4, Holubec 7, Bartoš 4, Janouch 1, Michálek 6, libero Pfeffer (Galabov 18, Zajíček 2, Finger 1, Habr 0). Tréner: M. Falasca.

Česi si v úvode vytvorili náskok a po útoku Michálka viedli 9:5. Pri podaní Ondroviča znížili Slováci na 7:9. Výkon slovenského tímu rástol a po bloku Zaťka bolo už len o bod 11:12. Stredná pasáž setu však lepšie vyšla Čechom, ktorí po dobrej obrane bodovali z protiútokov a dostali sa do vedenia 17:13. Pred koncovkou dal eso Hadrava a Česi vyhrávali 20:15. Záver bol jasne v réžii českého tímu, ktorý získal prvé dejstvo v pomere 25:16.
Začiatok druhého setu bol vyrovnaný, na prvom technickom timeoute viedli Česi 8:6. Slováci sa trápili na prihrávke a zrážali ich aj zbytočné chyby. Súper kazil menej a preto mal mierne navrch. Po dvoch esách Luxa však Slováci skóre otočili a vyhrávali 11:10. Po českom oddychovom čase prišlo tretie eso Luxa za sebou a bolo 12:10. Potom sa však Slováci nevedeli presadiť v útoku a Česi otočili na 14:12. Na ihrisko prišiel Mlynarčík za Bencza a prvýkrát v Svetovej lige dostal šancu aj Tarabus. Pri podaní Galabova navýšili českí volejbalisti náskok na 18:13. Na ihrisku prišiel Kriško za Patáka. Slováci zabojovali a vyrovnali na 18:18, keď bol na servise Zaťko. Oba tímy potom zbierali bod po bode a set dospel do koncovky. Mlynarčík pekným útokom vyrovnal na 22:22, potom mali Slováci šancu na bod z kontry, ale nevyužili ju. Česi napokon vyhrali tesný set 25:23 a viedli 2:0.
Začiatok tretieho setu bol v réžii Čechov, ktorí po ese Hadravu viedli 5:1. Slováci už v značne pozmenenej zostave sa trápili a po sérii nevydarených útokov prehrávali 4:12. Celý set bol jasne v réžii Čechov, ktorí ho vyhrali 25:17 a získali do tabuľky tri body.

Andrej Kravárik, tréner SR: "O našej prehre rozhodlo viac vecí. Chalani veľmi chceli, ale nedokázali sa vyrovnať s obrovskou únavou, čo bolo na výkone jasne vidieť. Hľadali sme všetky možné alternatívy, akých zdravých hráčov postaviť do základnej zostavy. Nechcem sa vyhovárať, ale nebola to jednoduchá úloha pre trénerov, ani pre hráčov. Výnimkou bol druhý set, v ktorom sme hrali dobrý volejbal. Chlapci sa zmobilizovali, vypustili z hláv, že je únava a tlak. Svetovú ligu sme si veľmi dobre rozbehli na postup do Final Four a tak veľmi sme chceli, že nám to zatiahlo ručnú brzdu. Dostali sme ponaučenie od súpera, ako sa má hrať jednoduchý volejbal. Čakajú nás ešte dva zápasy, bude to ťažké, ale prehra nám nemôže ublížiť. Chlapci, ktorým ešte ostali sily a sú zdraví sa objavia na ihrisku a musia sa pobiť o výsledok."
Marcel Lux, smečiar SR: "Nefungovala nám žiadna herná činnosť. Trápili sme sa na prihrávke, súper tlačil servisom a ťažko sa útočilo proti kompaktnej obrane. Nevedeli sme sa chytiť a nenašli sme správny rytmus. V prvom sete sme sa dostali do päťbodového manka a potom sa ťažko dobieha náskok súpera. Nepodali sme dobrý výkon, musíme sa zlepšiť."
Matej Kubš, libero SR: "Najväčší rozdiel bol na servise a na prihrávke. Česi nás zatlačili podaním, mali sme s tým problémy a od toho sa odvíjala komplikovaná hra proti plnej obrane. Na druhej strane my sme nevytvorili tlak servisom."
Filip Gavenda, smečiar SR: "Začali sme nervózne a bez energie, naopak Česi sa bavili volejbalom, mali aj šťastie a uhrali aj ťažké lopty. Súper veľmi dobre prihrával, hoci sa chalani snažili tlačiť servisom. Škoda koncovky druhého setu, kde rozhodovali maličkosti. V sobotu nás čaká Holandsko, musíme sa skonsolidovať a podať lepší výkon ako dnes. Šanca na postup ešte je, treba o ňu zabojovať."
Filip Palgut, nahrávač SR: "Česi mali takmer všetko perfektne prihraté a potom sa im hralo ľahšie ako nám. My sme mali horší príjem, nezaložili sme tak kvalitný útok, Česi si nás ubránili a vychádzali im aj kontra útoky. Zápas vyšiel ich smečiarovi Galabovovi, ktorého poznám z českej ligy. Keď mu ide servis, tak je ťažké ho zastaviť. Na druhý zápas sa musíme skoncentrovať a ísť do toho s čistými hlavami."

   

Svetová liga 2017 - siedmi v druhej divízii

Svetová liga 2017 - skupina B2
1.turnaj - 2. - 4. jún 2017 - Poprad
Austrália - Portugalsko 3:2  -21,20,22,-18,18      
Slovensko - Japonsko 3:0 20,20,25 stat info FOTO
Japonsko - Portugalsko 2:3 -21,19,21,-24,-9      
Slovensko - Austrália 3:1 22,-21,28,22 stat info FOTO
Austrália - Japonsko 1:3 -18,17,-21,-22       
Slovensko - Portugalsko 3:0 20,23,19 stat  info FOTO
Poradie v druhej divízii po prvých turnajoch
1.Slovensko 9, 2.Slovinsko 9, 3.Turecko, 4.Čína obaja 7 bodov,
5.Kórea, 6.Holandsko, 7.Česká rep., 8.Japonsko (všetci po 4 body),
9.Portugalsko 3, 10.Austrália 2, 11.Fínsko 1, 12.Egypt 0
skupina A2
2.turnaj - 8. - 10. jún 2017 - Helsinki (FIN)
Fínsko - Slovensko 3:0 19,19,19 stat  info 
FOTO 
Austrália - Čína 3:0  22,13,21       
Slovensko - Austrália 0:3 -21,-19,-23 stat 
info  FOTO 
Fínsko - Čína 3:1 23,-21,21,25       
Slovensko - Čína 3:1 20,-17,12,21 stat info
FOTO 
Fínsko - Austrália 1:3 -21,14,-21,-19       
Poradie v druhej divízii po druhých turnajoch

1.Slovinsko 15, 2.Holandsko 12, 3.Slovensko 12, 4.Japonsko 12,
5. Austrália 11, 6. Česká rep. 9, 7.Turecko 8, 8.J.Kórea 7,
9. Fínsko 7, 10.Čína 7, 11. Portugalsko 4, 12.Egypt 4

diskutujte vo fóre o hre Slovenska
skupina I2
3.turnaj - 16. - 18. jún 2017 - Haag (NED)
Slovensko - Česká rep. 0:3 -16,-23,-17 stat  info FOTO
Holandsko - J.Kórea 3:0 21,16,16      
Holandsko - Slovensko 3:0 21,23,15 stat info FOTO
Česká rep. - J.Kórea 0:3 -18,-25,-21      
Slovensko - J.Kórea 2:3 -18,18,-18,20,-7 stat info FOTO
Holandsko - Česká rep. 3:1  -26,17,21,13      
Poradie v druhej divízii po tretích turnajoch

1.Slovinsko 24, 2.Holandsko 21., 3.Austrália 16, 4.Japonsko 16,
5. Čína 15, 6.J.Kórea 15, 7. Slovensko 13, 8.Česká rep. 12,
9. Portugalsko 10, 10. Turecko 9, 11. Fínsko 7, 12. Egypt 4

Finálový trunaj organizuje Austrália, ktorá má účasť zaistenú. Turnaj bude hrať ešte
Slovinsko, Holandsko a Japonsko

 

Muži pred záverečným turnajom SL so šancou na Final four

Bratislava 13. júna 2017 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti zabojujú o postup na záverečný turnaj Final Four II. divízie Svetovej ligy bez viacerých opôr. Pred turnajom I-skupiny v holandskom Haagu (16.-18. júna), kde ich čaká Česko, Kórejská republika a domáci výber, im v tabuľke II. divízie patrí postupová tretia priečka.
Slováci doteraz absolvovali dve podujatia SL. V domácich podmienkach v Poprade dosiahli tri výhry (nad Japonskom, Austráliou a Portugalskom), na turnaji v Helsinkách prehrali s Fínskom, Austráliou a zdolali Čínu. Čítať celý článok

   

Stránka 1 z 3

<<ZačiatokDozadu123DopreduKoniec>>