Juniorky

Slovenky na ME U 19

Tirana 5. septembra 2018 (TASR) - Slovenské volejbalové reprezentantky do 19 rokov prehrali vo svojom predposlednom vystúpení v II. skupine ME v Albánsku s favorizovanými rovesníčkami z Ruska hladko 0:3.
Naďalej stopercentné Rusky sa víťazstvom výrazne priblížili k celkovému triumfu v II. skupine a zabezpečili si postup do semifinále, Slovenky s tromi bodmi figurujú na predposlednej 5. priečke (bilancia 1-3) a už nemajú ani teoretickú šancu preniknúť medzi elitné kvarteto.
Zverenky Michala Matušova sa s tiranským Olimpik Parkom rozlúčia vo štvrtok súbojom proti Srbkám (15.00 h). Stále živia nádej na prienik do skupiny o 5. - 8. miesto, no nemusí im na to stačiť ani víťazstvo.
Slovensko - Rusko 0:3 (-19, -12, -12)
69 minút, rozhodovali: Kolos (Bosna a Herc.) a Vuduris (Gréc.), 50 divákov
Slovensko: Erteltová 0, Fričová 9, Hrušecká 7, Jelínková 8, Bodnárová 2, Herdová 5, libero Bojňanská (Kvasnová 0, Škrlecová 1, Trebichavská 0, Kupčiová 0)
Rusko: Brovkinová 14, Matvejevová 2, Ševčuková 8, Pušinová 8, Kadočkinová 18, Pipunyrovová 6, libero Šepelevová (Zverevová 0, Rasputnajová 1)

Michal Matušov, tréner SR "19": "Dnes sme nastúpili proti najvyššiemu levelu volejbalu, s akým sme sa mohli dosiaľ stretnúť. Rusky nepotrebujú hrať kombinačne. Naplno využívali svoju výškovú prevahu, s akcentom na veľmi kvalitné podanie v systéme veľmi precízneho bloku. Podaním nám robili veľké problémy a permanentne nás dostávali pod tlak a do situácií, keď sme útočili proti obrovským kompaktným blokom. Družstvo chválim za morálku a bojovnosť, ktorú dokázalo udržať aj počas nepriaznivých bodových stavov."

reporty Petra Friča z Tirany

bez ponožiek ani set

Slovensko - Nemecko 0:3 (-14, -17, -14)
68 minút, rozhodovali: Vuduris (Gréc.) a Parvanovová (Bul.), 60 divákov

Slovensko: Erteltová 0, Fričová 7, Hrušecká 2, Jelínková 10, Bodnárová 6, Herdová 6, libero Bojňanská (Škrlecová 0, Kvasnová 0, Beneková 0, Trebichavská 0)
Nemecko: Weitzelová 11, Glaabová 3, Cyrisová 14, J. Bocková 6, Kellerová 9, Alsmeierová 10, libero L. Bocková (Straubeová 1)

Michal Matušov, tréner SR "19": "Zápas nám nevyšiel podľa predstáv. Takticky sme boli dobre pripravení, družstvo bojovalo a preukázalo morálnu silu aj za nepriaznivého stavu, no sme neefektívni v útočnej fáze. Všetky hráčky musia uveriť vo vlastné schopnosti, ktoré nás cez dve kvalifikačné skupiny dostali na záverečný turnaj majstrovstiev Európy."

Turecko - Slovensko 3:0 (11, 17, 26)
76 minút, rozhodovali: Kolos (Bosna a Herc.) a Lagierski (Poľ.), 90 divákov
Slovensko:
Beneková 7, Jelínková 7, Bodnárová 7, Herdová 6, Erteltová 2, Fričová 8, libero Bojňanská (Škrlecová 0, Kupčiová 0, Trebichavská 0, Kvasnová 0). Tréner: M. Matušov.
Turecko: Kafkasová 1, Cebeciogluová 9, Atlierová 11, Aydinová 12, Erkeková 16, Karová 11, liberá Kurtová a Güctekinová (Üzenová 1, Sahinová 1, Katipogluová 0). Tréner: S. Catma.

Michal Matušov, tréner SR: "Do polovice druhého setu som nespoznával družstvo, ktoré hralo absolútne bez vášne, bez bojovnosti a s veľkým rešpektom voči súperovi. To bol najväčší problém vstupu do zápasu a s tým sa to vyvíjalo. Nemôžeme takto hrať, ak chceme konkurovať družstvám na európskom šampionáte. Musíme si vstúpiť do svedomia, dvihnúť hlavu a bojovať o každú loptu, hrať agresívne v útoku a vyrovnať sa aj s nepresnosťami v našej hre. Ak dokážeme takéhoto súpera zatlačiť servisom, v podstate od polovice druhého setu hrať vyrovnanú partiu až do konca a bojovať tak, ako sa má, tak verím, že to zajtra môže vyzerať oveľa lepšie."

Slovensko - Francúzsko 3:1 (12, 14, -12, 21)
96 minút, rozhodovali: Lagierski (Poľ.) a Kolos (BaH), 100 divákov
Slovensko: Erteltová 1, Fričová 12, Beneková 8, Jelínková 17, Bodnárová 11, Herdová 11, libero Bojňanská (Škrlecová 0). Tréner: M. Matušov.

Michal Matušov, tréner SR 19: "Vedel som, že to nebude jednoduchý súper, Francúzky vyhrali svoju kvalifikačnú skupinu. Cesta viedla cez dobrý servis, v podstate sme tlačili od začiatku do konca. V prvých dvoch setoch bolo minimum chýb a dobrá kombinačná hra od nahrávačky Elly Erteltovej, všetko nám fungovalo - obrana aj dohrávanie lôpt, na ktorom sme sa dohodli pred zápasom. V treťom sete akoby sme trochu spanikárili a chceli rýchlo zápas dotiahnuť do konca. Chybovali sme pri príjme, servise a v útoku sme nevolili správne riešenia. Našťastie, vo štvrtom sete sme sa zmobilizovali a zápas sme dotiahli do víťazného konca."

 

Reporty p. Friča z Tirany

7.9.2018 - Dobrý večer, hlási sa amatérsky komentátor volejbalu z Majstrovstiev Európy dievčat U19 v Albánskej Tirane.

 IMG 20180906 WA0004

Ďeň posledný. Srbsko 0:3

Začíname už tradične dobre. Vytvárame si niekoľkobodový náskok. Držíme sa prvých desať bodov. Potom nasleduje podobný scenár ako v predchádzajúcich zápasoch, trápime sa na nahrávke. V druhom sete sme nezačali dobre. Snažíme sa dohnať asi štvorbodový rozdiel no nedarí sa nám dotiahnuť na súpera. Tretí set je najvyrovnanejší. Hráme so súperom bod po bode. Vyrovnaná partia. Škoda predchádzajúcich dvoch. Mohli vyzerať úplne rovnako. Dievky bojovali v každom sete. Nevzdávali to ani za nepriaznivého stavu. Skupina nebola jednoduchá no forma už nebola ako na barážovom turnaji.

Čítať celý článok
 

ME junioriek 2018 - ročník 2000 a ml. - Albánsko

Talianky zlaté. Naše dievčatá nepostúpili zo skupiny.

Čítať celý článok
   

Juniorky pred ME v Tirane

Tirana 30. augusta 2018 (TASR) - Sobotňajšími úvodnými zápasmi v základných skupinách aj s účasťou slovenských junioriek odštartujú majstrovstvá Európy volejbalistiek do 19 rokov v Albánsku (1. - 9. septembra 2018). Na šampionáte sa predstaví dokopy dvanásť krajín.
Zverenky Michala Matušova, ktoré do dejiska odleteli vo štvrtok, si v základnej II. skupine v Tirane v miestnom Olimpik Parku v priebehu šiestich dní zmerajú sily s rovesníčkami z Francúzska (1. 9. o 20.00 h), Turecka (2. 9. o 17.30 h), Nemecka (3. 9. o 15.00 h), Ruska (5. 9. o 15.00 h) a Srbska (6. 9. o 15.00 h).
V I. skupine figurujú Albánky, Poľky, Talianky, Bulharky, Bielorusky a Holanďanky. Dvaja najlepší z každej skupiny postúpia do semifinále, družstvá na 3. a 4. priečkach budú hrať o 5. - 8. miesto. Pre tímy na 5. a 6. pozíciách sa šampionát skončí. Slovensko bude na šampionáte zastupovať aj Tomáš Singer (SVF), člen jury a koordinátor Športovo-organizačnej komisie Európskej volejbalovej konfederácie (ESOC CEV). Čítať celý článok

 

Tréner Matušov po úspechu junioriek

Bratislava 2. júla 2018 (TASR) – Slovenská ženská volejbalová reprezentácia do 19 rokov opäť nebude chýbať na ME tejto vekovej kategórie. Zverenky Michala Matušova počas uplynulých dvoch mesiacov zvládli dva kvalifikačné turnaje, postup na ME do Albánska (1. – 9. septembra 2018) spečatili v sobotu celkovým triumfom na turnaji III. fázy na gréckom ostrove Samos.

Čítať celý článok
   

Stránka 1 z 8

<<ZačiatokDozadu12345678DopreduKoniec>>