Postrehy

FINÁLE SP žien BOLO NEREGULÉRNE

Pred časom ma jeden vplyvný volejbalový funkcionár zahriakol, že ja som vždy len proti a mal by som byť raz aj za. Tak teraz som naozaj za.
Som veľmi za to, aby halda funkcionárov SVF dokázala na budúci rok "superfinále" SP žien urobiť regulérnym. (Zápas mužov už bude (je) ok aj teraz, lebo FB volejbal.sk im chybu naznačil).
Som za to, aby tá skupina, ktorá pripravovala sieť, mala školenie z pravidiel FIVB.
Som za to, aby rozhodcovia mali dobrý zrak pri kontrole ihriska. Teraz bola šírka priestoru pre prelet lopty o 10 cm užšia, ako sú normy, nabudúce treba aj odkrokovať veľkosti plochy.
Títo diletanti by si možno dnes neboli všimli, keby brigádnici natiahli bedmintonovú sieť. Výkon rozhodcu Borisa Kováča hrubo narušil priebeh zápasu a jednoznačne ovplyvnil výsledok, ale že nemá páru o tom, že anténky musia byť na sieti z vonkajšej strany pásky ...
Som naozaj za to, aby šport neriadili diletanti. Naozaj som za. Dokonca všetkými desiatimi. Niekoľkonásobný alarm sponzorskej Škody možno niekoľkokrát avizoval neregulérne ihrisko, ale to už bola iba taká kvetinka.
Predpredaj, spiker, show, dramatický zápas a takáto amatérska blbosť. Som za. Vyhoďte a pokutujte tých pravých.
Som za, aby tréneri viedli svoje hráčky k edukácii pravidiel volejbalu, lebo ani jedno teliatko si to nevšimlo.

Ivan Husár

 

 

 

Finále žien ovplyvnil úbožiak Kováč

SVF delegovala na finále Slovenskeho pohára žien najslabšieho rozhodcu Borisa Kováča. Najprv hrubými chybami vyrovnal na 2:2 a potom rozohral aj úvod piateho setu. Za stavu 3:0 v piatom sete sa asistent trénera Slávie Igor Prieložný zdvihol z lavičky a šiel na vzduch. Trápne je, že sťažovať sa a kritizovať výkon tohto darebáka nie je možné, lebo je to pod pokutou.

 

Ako je to v Nemecku s chlapcami

Bratislava - november 2019

Poporosil som pred časom Matúša Kalného (momentálne hlavný tréner KP Brno - ženy), ktorý dlhšie pôsobil v Nemecku, aby mi popísal, ako vzniká proces výberu mladých hráčov smer reprezentácia v Nemecku.
Kalny

Dávam to na príklade ročníkov 2003/2004

- prvý oficiálny výber  v rámci svojho Bundeslandu prebieha vo veku 11/12 ale to je veľmi závislé od toho kde, napríklad Bayern, Baden Württemberg, Hessen, NRW, Berlin, Thüringen to robia na vyššej úrovni ako malé bundeslandy a začínajú skôr. Napríklad Bawü začína s prvým výberom s 9/10 ročnými. Tam sa tomu už ale dlho venuje veľmi dobrý mládežnícky tréner Michael Mallick
 
- 2018 Október výber 2003/2004  -  14/15 ročný výber na Bundespokale (turnaj Bundeslandovych výberov), ktorý je rozdelený na sever, kde štartuje 10 bundeslandov a juh kde je 9 Bundeslandov
- 2018 November-  55 pozvaných hráčov z dvoch Bundespokalov na týždenné sústredenie, kde absolvujú kompletné lekárske vyšetrenie, absolvujú fyzické testy, špeciálne volejbalové, sú im predstavené jednotlivé HČJ z hľadiska techniky, akým smerov sa budeme uberať v jednotliých mládežníckych reprezentačných kategóriach. Na tejto akcii je po týždni určený tzv. D/C Kader-kadeti, čo je prvý oficiálny vstup mladého hráča do zväzových štruktúr a vymenovanie 22 členného reprezentačného družstva, prebieha to vo veľkej sále v takom slávnostnom duchu pred všetkými trénermi - Landestrenermi a trénermi jednotlivých klubov, ktorí boli pozvaní na Sichtung výber
- 2019 August - prechod vybraných hráčov na štyri chlapčenské internáty, v prvom rade D/C Kader - hráči, ktorí sú reprezentačnými trénermi doporučení na jednotlivé internáty ešte na výbere v novembri 2018 a potom aj zvyšní hráči, ktorí sa nedostali do D/C kádra
- 2019 Oktober sa v podstate zopakuje to isté, kde znova prebiehaju bundespokale sever a juh a slúžia ako prezentácia pripadných nových hráčov pre reprezentačných trénerov
 
- 2020 prelome mája a júna ich čaáa A-Bundespokal, kde je zastúpených všetkých 16 Bundeslandov - spojený juh so severom, ide na ňom o nejakú prestíž v rámci Nemecka, ktorý Bundesland je najlepší. Hlavná idea však je mať všetkych najlepších hráčov -reprezentantov pokope a z nich vyberá reprezentačný tréner na reprezentačné akcie v lete.
 
V Nemecku su štyri spolkoé, e zväzom zastrešené internáty u chlapcov - Frankfurt, Berlin, Mnichov, Friedrichshafen, kam prestupujú hráči vo veku 15/16, pred vstupom na spolkové internaty (takzvane ,,Bundesstützpunkty"). Niektoré Bundeslandy majú vlastné regionálne internáty (niečo na spôsob 8 ročných športových gymnázií), kam nastupujú 11 - 12 roční chlapci.
Vo všeobecnosti platí, že vo východnom Nemecku sú tie štruktúry prajnejšie vrcholovému športu, ,, Bundesstützpunkty" sú hlavne v tejto časti Nemecka
 
Ivan Husár,

   

Singerovi to trvalo 527 rokov

6.11.2019 - 527 rokov trvalo Singerovi, kým objavil Ameriku.

Voľakedy dočasne poverený vedením sekretariátu SVF Tomáš Singer sa zľahka presublimoval do funkcie generálneho sekretára. Viete niekto, kto, kedy a za akých okolností ho vymenoval?
Vyhral snáď konečne na seba ušitý tender? Zariadila to Žuža z Komárna? Kočner z Leopoldova?Tomáš Singer 3 Každopádne "nová funkcia" výrazne prispela jeho marketingovej tvorbe. Jeho kreativite. Jeho nápadom. Po dlhých rokoch, keď vždy vymyslel mimoriadne atraktívny systém finále Slovenského pohára, verzie final four, final six, pochopil a sám v správe TASR to aj komentuje, že ten najlepší, najpozoruhodnejší, najtraktívnejší, najziskovejší systém je Superfinále. Finále iba dvoch. Oboplával a našiel. Oboplával a triumfálne sa vylodil. Domorodci s ostrými, jedom napustenými hrotmi dostali tričká z ME, malú Mikasku a je kľud.

Bratislava 5. novembra 2019 (TASR) - Po siedmich rokoch sa o Slovenský pohár vo volejbale bude opäť bojovať v Bratislave. Superfinále žien a mužov sa uskutoční v nedeľu 9. februára 2020 v Eurovia Aréne na Pasienkoch.
Systém pohárovej súťaže prešiel v porovnaní s minulou sezónou veľkými úpravami. Štvrťfinále a semifinále sa na rozdiel od minulosti hrá na dva zápasy (doma - vonku) a do Superfinále postúpia len dva najlepšie ženské a mužské tímy. Novinkou je aj to, že dvojice pre štvrťfinále sa žrebovali bez nasadenia.
Momentálne prebiehajú štvrťfinálové duely, ktorých odvety sa odohrajú 20., resp. 27. novembra. Semifinále sa začne v decembri, muži budú hrať prvé zápasy 18. decembra a odvety budú 15. januára, prvé zápasy ženského semifinále sú na programe 11. decembra, odvety 15. januára. Víťaz Slovenského pohára zinkasuje 2500 eur, zdolaný finalista 1500 eur a zdolaní semifinalisti po 500 eur. Minulý rok sa na finálovom turnaji v Humennom tešili z prvenstva hráčky Slávia EU Bratislava a volejbalisti VK KDS-Šport Košice.
"Bratislavu ako dejisko pohárového finále sme mali v hľadáčiku dlhší čas a sme radi, že sa nám to tentoraz podarilo zrealizovať. Chceme nadviazať na úspešné majstrovstvá Európy žien v hlavnom meste, tentoraz budú aktérmi naše najlepšie kluby. Podujatie určite bude spĺňať najvyššie kritériá aj pokiaľ ide o organizáciu či športovú prezentáciu. Veríme, že tento nový formát súťaže, kde celú organizáciu podujatia prevzala na seba Slovenská volejbalová federácia, bude atraktívnejší a pritiahne do arény nielen volejbalových fanúšikov, ale aj ďalších priaznivcov športu. Chceme, aby súčasťou volejbalového Superfinále bola opäť aj pôsobivá šou," povedal generálny sekretár SVF Tomáš Singer pre oficiálny web federácie.
Ivan Husár, milovník úspešných výberových konaní

 

Grécko postúpilo o jednu loptu

19.9.2019 - Ojedinelé

Gréci postúpili zo skupiny ME o jednu jedinú loptu. S Portugalskom a Rumunskom mali rovnaký počet víťazstiev (1), rovnaký počet bodov (3), rovnaký pomer setov 5:13 = 0,3486.
Lopty 386:432 Gréci, 386:433 Portugalci. Ak by Portugalci dostali o jednu loptu menej, rozhodoval by vzájomný zápas (posledné kritérium) a ten vyhrali Portugalci 3:1. Pekné poučenie, ak nejakú jednu jedinú loptu žoviálne pustili, alebo ak tam bola karta, alebo ak nevyšiel nejaký milimetrový challenge. Tabuľka skupiny.

 

www

   

Stránka 1 z 65

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>