Matchpoint AKTUALITY

Aktuality

Halandova hviezda žiari

 

Buenos Aires 6. októbra 2016 (TASR) - Brazílčan Ary Graca bude aj naďalej prezidentom Medzinárodnej volejbalovej federácie (FIVB). Graca nemal na výročnom kongrese žiadneho oponenta, členovia FIVB ho v argentínskom Buenos Aires zvolili do funkcie na ďalších osem rokov. Informovala o tom agentúra AP.
      vysmaty halandaZastúpenie v najvyššom orgáne má aj slovenský volejbal. Prezident Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) a viceprezident Európskej volejbalovej konfederácie (CEV) Ľubor Halanda sa od štvrtka stal oficiálne členom správnej rady FIVB, do ktorej ho zvolili delegáti na minuloročnom kongrese CEV v Sofii. Šesťdesiatdvaročný Halanda šéfuje SVF od roku 2005, od roku 2008 je aj viceprezidentom Slovenského olympijského výboru a od roku 2011 členom správnej rady CEV. SVF zastupuje na kongrese v Buenos Aires aj viceprezident SVF Tomáš Singer.

   

Prípravný turnaj mužov v Prešove pre domácich

MIRAD Cup 2016 - sobota 1.10.2016

VK Mirad PU Prešov - KDS Košice 3:0 (15, 14, 19)
VKP Bystrina SPU Nitra – Vegyész RC Kazincbarcika 3:0 (23, 13, 24)
Vegyész RC Kazincbarcika - VK KDS Šport Košice 2:3 (18, 19, -20, -17, -6)
VK Mirad PU Prešov - Kazincbarcika 3:0 (14,18,16)
VKP Bystrina SPU Nitra - VK KDS Košice 3:2 (-26,-20,21,20,11)
VK Mirad PU Prešov - VKP Bystrina SPU Nitra 3:2 (-23, 19, -12, 20, 13)

Celkové poradie: 1. Prešov, 2. Nitra, 3. Košice, 4. Kazincbarcika

Najlepší libero: Lampart (Prešov)
Najlepší blokár: Kašper (VKP Nitra)
Najlepší smečiar: Malina (VKP Nitra)
Najlepší nahrávač: Halaj (Prešov)
Najlepší hráč: Sopko (Prešov)

 

   

Začína nový ročník Extraligy žien

Bratislava 30. septembra 2016 (TASR) - Úvodným kolom odštartuje v sobotu nový ročník slovenskej extraligy volejbalistiek 2016/2017. V novej sezóne v nej bude hrať desať družstiev, majstrovský titul obhajuje VK Slávia Ekonomická univerzita, ktorá je so 16 triumfami v najvyššej súťaži najúspešnejším klubom. Nováčikom extraligy je Hit UCM Trnava, kam sa extraliga vrátila po viac ako 20 rokoch. Čítať celý článok

   

Všivácky tréner v Anglicku padol

Londýn 27. septembra 2016 (TASR) - Sam Allardyce vydržal vo funkcii trénera anglickej futbalovej reprezentácie len 67 dní a za ten čas odkoučoval jediný zápas. V utorňajších večerných hodinách sa po ústnej dohode s vedúcimi predstaviteľmi Anglickej futbalovej asociácie (FA) rozhodol odstúpiť z funkcie. Príčinou tohto kroku bolo prevalenie korupčných praktík, ktorých sa dopustil. Informáciu priniesli britské médiá. Čítať celý článok

   

Kubánski volejbalisti do basy

Tampere 20. septembra 2016 (TASR) - Súd vo fínskom Tampere poslal za mreže piatich volejbalových reprezentantov Kuby za znásilnenie. Informovala o tom agentúra DPA.
      Štyria reprezentanti - Rolando Cepeda Abreu, Alfonso Gavilan, Ricardo Calvo Manzano a Osmany Uriarte Mestre si odsedia vo väzení päťročný trest. Luis Sosa Sierra dostal tri a pol roka. Zároveň každý z nich musí zaplatiť obeti peňažnú kompenzáciu vo výške 24-tisíc eur.
      Počas júlového turnaja Svetovej ligy v Tampere sa obvinení dopustili hromadného znásilnenia v jednom z hotelov v centre mesta. Pôvodne zadržali policajné zložky osmičku volejbalistov, ale pri vyšetrovaní prepustili troch z nich.

   

Pozvánka

Slovensko Slovinsko

   

Trénerom COP Trenčín sa stal Dr. Peter Kalný

26.7.2016 - Odchádzajúceho trénera Palguta nahradí v štátnom chlapčenskom stredisku mládeže v Trenčíne tréner Peter Kalný.
Dr. Kalný podpísal dnes s vedením SVF kontrakt a bude mať zodpovednosť za družstvo kadetov, ktoré sa pripravuje na ME 2017, ktoré sa budú hrať v Púchove a v Györi.

 

Zdroj: ulica

   

Kubánci si užili a teraz sa chladia

Tampere: parné leto 2016

Podľa zdroja zo severu Európy mali ôsmi volejbalisti Kuby znásilniť počas turnaja Svetovej ligy v Tampere jednu Fínku. (2?).
Ak je to pravda, tak bude pravda aj to, že teraz sedia chalani za mrežami a chladia sa. Uff

zdroj: čajky severu

zdroj: lidovky.cz

nedávno boli hrať v Bratislave a zrejme nedokázali správne odhadnúť krásu našich plavovlások

   

Stránka 9 z 63

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>