Matchpoint Ligy EURÓPY Slováci za hranicami - M.Nemec

Slováci za hranicami - M.Nemec

nemec_m2Martin Nemec, Perugia Volley (ITA)

08.04.2009

čaute,

niečo z diania v perugii:
28.3 sme skončili základnú časť, na peknom 4.mieste, a začali sme domácim zápasom proti piacenze prvý zápas play-off.
Po ťažkom boji sme ho prehrali. Mali sme v zápase momentky, kedy sme hrali zle, robili chyby v sériach a to rozhodlo v náš neprospech, keďže piacenza hrala veľmi dobre celý zápas. Zahral im výborne Marschal a Zlatanov, ktorý sa vrátil po mesiaci na ihrisko. Prehrali sme 1.3.

2.zápas sme hrali v piacenze, tento týždeň v pondelok,prehrali sme ho rovnako 3:1, i keď sa po našom vyhratom 3.sete zdalo, že na nich máme a zápas pôjde aspoň do 5.setu, nezvládli sme ho, možno aj preto, že sa nám počas zápasu zranila jedna z našich najväčších opôr-libero Damiano Pippi, ktorého nahradil 2. Fabio Fanulli, tiež je to kvalitné libero, ale nehrával celú sezónu a teraz bol hodený do jamy levovej, bude to mať veľmi ťažké.
Zajtra 9.4. hráme zápas opäť doma a budeme sa snažiť tento nepriaznivý stav otočiť a ísť do piacenzy dramatický stav vyrovnať na 2-2.
Ale to budeme musieť vyhrať zajtrajší, tak držte palce!

Všetkým volejbalistom, ktorý finišujú svoje ligy želám veľa úspechov a nech sa im splnia stanovené ciele...
A VKP-kom titul,               
                                                -nemčúr-


25.02.2009

Čaute všetci,

napíšem pár noviniek z talianskej A1, od nešťastného zápasu s Modenou, po ktorom sme nepostúpili do talianského pohára, sme vyhrali všetky zápasy, takže v klube a medzi hráčmi vládne pohoda. Bolo ich tuším osem v rade. Ešte nás čakajú 4 zápasy, do konca základnej časti a s najväčšou pravdepodobnosťou sme v playoff, v ktorom dúfam narazíme na -pre nás- priaznivých súperov, ktorí sú podľa mňa Montichiari alebo Piacenza, zatiaľ to tak aj vypadá, ale stať sa môže všeličo.

Najbližšie 2 zápasy nás čaká Cuneo a Trentino vonku, a keďže sme dobre rozbehnutí, mohli by sme minimálne jeden z nich vyhrať. 

Takže prajem veľa zdaru, športovcom veľa zdravia a úspechov v kluboch

Majte sa


10.12.20008

Ahojte
od prvého článku, zverejneného na stránke www.volejbal.sk
 sme hrali 3 zápasy, z ktorých sme 2 prehrali doma s ťažkými súpermi. S Trentom a Cuneom. Momentálne sme klesli na 8.miesto v tabuľke a ostávajú  2 zápasy do konca prvej časti.
Zaujímavosťou je spôsob, akým sa tu hrá pohár - kto skončí po prvom kole do 8.miesta, sa kvalifikuje do pohára, ktorý sa odohrá v jednom týždni ešte v tej danej sezóne. Tento rok to je vo februári, kedy sa odohrajú štvrťfinálové, semifinálové zápasy a finále. Sponzori sa dušujú, že s takým tímom, aký kúpili tento rok, tam musíme hrať, takže držte palce, v pondelok hráme v Pinete a ,,vianočný" zápas 21.12 doma s Modenou. 
Vianoce si moc neužijem, lebo hráme už 28.12 ďalší zápas, takže ostávam tu, a budem ich tráviť s mojou ,,malou" sestrou a maminou. Takisto aj na silvestra ostanem na suchu, pretože 3.1. a 6.1. sa hrá opäť. Pýtal som sa Talianov, prečo sa hrá cez vianoce toľko zápasov, a ževraj preto, že mávajú veľké  návštevnosti. Nie aby boli všetci doma s rodinami, nieeeeeeeeeeeeeee, oni musia chodiť na zápasy a my trénovať aj cez sviatky. Takže dúfam, že teda prídu a budú povzbudzovať. Výsledky VKP poctivo sledujem a držím chalanom palce, vidím, že im to ide ako po masle.

                    Všetkým želám krásne sviatky a ja sa ozvem po n.roku

Nemčúr


30.10.20008

Ahojte všetci,
po slovenskej,francúzskej a tureckej lige som sa dostal do talianskej A1,čo by mi nikdy ani nenapadlo, prsty v tom mal moj reprezentačný tréner, Emanuel Zanini, ktorý mi dal šancu v nároďáku a zadarilo sa mi na poste ,,korektora“ za účasti jeho referencií a pomoci talianského manažéra som podpísal dvojročný kontrakt do RPA Perugia.
V tíme zohrávam úlohu 2.korektora a keďže je tu veľmi dobrý druhý nahrávač, chodím často na dvojstriedania, hrám so zvučnými menami ako sú: Vigor Bovolenta, blokár, mohli ste ho vidieť na olympiáde, kde hral za Talianov, Damiano Pipi, libero, ktorý tiež hral v talianskom nároďáku, ale keďže už nie je najmladší, hrá už len talianský šampionát, kde je už 3 roky vyhlásený za najlepšieho prihrávača ligy. V číslach - cca 80 percent úspešnosti na prihrávke v takej silnej lige, ako je táto. Goran Vujevic, olympijský víťaz, ktorého nijak špeciálne nemusím predstavovať ..........a ďalší........ 
Ľudia tu v Perugii sa správajú veľmi priateľsky, či na tréningu alebo mimo neho. Máme za sebou už 5 zápasov-tuším, z ktorých sme vyhrali 3 a dva prehrali, naša výkonosť je momentálne veľmi stabilná, ale uvidíme, ako sa nám bude dariť aj v ostatných zápasoch, keďže liga je veľmi dlhá a náročná, takže prídu určite aj ťažké časy. Na domáce zápasy zatiaľ nechodí veľa ľudí, pretože zhodou okolností bol vždy futbal, čo je tu šport číslo jedna, aj keď hrajú nižšiu súťaž a aj to bolo v našom hľadisku patrične cítiť. A keď futbal nebol, boli pri hale kolotoče, čo je asi šport číslo 2, pretože ani vtedy neprišli-Laughing 
Výsledky a víťazstvá VKP sledujem, takže len tak ďalej a dúfam, že túto sezónu oslávime titul, kde by som nechcel chýbať.
                                                                 NEMČÚR