Matchpoint Ligy EURÓPY Slováci za hranicami - Andrej Patúc

Slováci za hranicami - Andrej Patúc

patuc_andrej
22.2.2009

Ahojte všetci.

Dúfam, že vám začiatok roka vyšiel podľa predstáv. Po necelom mesiaci a pol sa vám ozývam opäť a posielam môj tretí príspevok. Za tento čas sme si pripísali do tabuľky 3 víťazstvá zo 6 odohratých zápasov. Proti Sete i proti Narbonne sme dokázali zvíťaziť v troch setoch. No a to tretie víťazstvo sme si pripísali včera v Beauvais kde sme vyhrali 1:3. Paľo vás všetkých pozdravuje a najmä zvolenského alkoholika, ktorý sa práve nachádza v Insbrucku :) Túto sezónu sa mu zatiaľ veľmi darí, v každom zápase dá minimálne 25 bodov. Hrá proste fantasticky.

Naše posledné víťazstvá priniesli trošku kľudu do družstva, ale i šancu na postup do play-off, čo však nebude jednoduché. Posledný zápas základnej časti je 14. apríla, takže dovtedy je ešte všetko otvorené. Zdravotne sa všetci celkom držia, nemáme žiadne vážnejšie problémy. Teda, až na výnimku Čecha Jirku Zadražila, ktorého už niečo cez dva mesiace trápi platnička a vyzerá to, že sezóna sa preňho už skončila. Najbližší víkend je v lige prestávka kvôli Francúzskemu poháru. Jednu zo skupín hostíme i my tu, v Rennes. Pri losovaní nám šťastie moc neprialo, nalosovali nám Paríž, ktorý je momentálne na druhom mieste v tabuľke za Poitiers, čiže rýchla smrť.

Inak život v Rennes je stále rovnaký. Niečo také iné neobvyklé bol (i stále je) štrajk a tento týždeň nás preverilo riadne vetrisko...K tomu štrajku, bol vyhlásený 29. januára a to v celom Francúzsku. Nefungovala mestská doprava, vlaky a dokonca i školy, školské bufety, školské knižnice... Tu sa tento stav stále drží a štrajkuje sa dodnes. Školy majú stoličkami a lavicami zabarikádované vchody a nik tam nemôže vojsť. Vôbec sa nevyučuje a v štrajku sú zapojení ako žiaci, tak i učitelia. Protestujú proti novému zákonu, čo sa má schváliť. Vraj to ešte chvíľku potrvá. No a ten vietor, ten asi tiež nikoho nepotešil. Ten deň všade varovali a vyzývali ľudí, aby večer nevychádzali z domu a nesadali do auta. Počasie je tu inak fajn, nie moc teplo, ale aspoň tu nemrzne.

Špeciálne pozdravujem: Nádobu, pána Meliška z Prievidze, motorkára, čo volal na 112 a hráča číslo 13 z Trentina čo bol na turnaji v Poľsku.

PS: dúfam, že niekoho moje články potešili a keby vám náhodou za nimi bolo smutno, v júnovom čísle Korzára budem mať 4 strany ... :)


5.1.2009

Ahoj všetci.

Na začiatok chcem všetkým zaželať šťastný nový rok, aby sa vám vo všetkom darilo podľa predstáv.
Od môjho prvého príspevku už prešlo pár mesiacov...odvtedy sme odohrali viacero zápasov. Výhra však bola len jedna. Sviatky sme si však neskazili a posledný zápas, čo sme hrali doma proti Toulouse, nám celkom vyšiel. Družstvo bolo vtedy oslabené o prvého smečiara, Kazacha Imangaliyeva a blokára Jirku Zadražila. Obaja mali problémy s chrbátom a ledva sa hýbali. Nastúpili sme teda v dosť zmenenej zostave. Prehrali sme síce 2:3, ale tu to znamená aspoň bod do tabuľky. A i to nám pomôže.
Po zápase sme mali spoločnú večeru, kde sme dostali inštrukcie, čo robiť počas nasledujúcich voľných dní (posilňovňa). Čakalo nás presne 9 dní voľna. Myslím, že každému to padlo vhod. Takmer všetci cestovali na sviatky domov, len jeden Francúz a Estónec ostali tu v Rennes. Ale sviatky i tieto voľné dni ubehli neskutočne rýchlo.
30. decembra sme mali opäť nástup a do konca roka sme mali ešte dva tréningy. Silvestra sme strávili tu v Rennes. Boli sme na kolotočoch a u jedného spoluhráča na byte. Tam sa zišla asi polovica družstva. 
Najbližší zápas nás čaká v utorok proti poslednému družstvu ligy, St. Brieuc. Naše družstvo posilnil 22 ročný blokár z Estónska. A nastúpiť by už mal taktiež Kazach. Je to pre nás dôležitý zápas, tak snáď budeme úspešní. Pozdravujem teda vsetkých, mávajte sa dobre 
 
  
Special greetings : Boris žufaňa z lazov, Obuch , Miso Taraba Bulba, Tomato , Gameworld. :)


5.11.2008

Čaute všetci.

Pozdravujem vás z Francúzska, z Rennes, kde hrám túto sezónu. Som tu už takmer tri mesiace. Liga nám začala začiatkom októbra a máme za sebou už 5 zápasov s bilanciou 1 výhra a 4 prehry. Je to škoda, pretože v dvoch zápasoch, proti Sete a Tourcoingu sme siahali na víťazstvo. Tento víkend nás čaká Beauvais, kde hrá Palo Bartík. V tabuľke sú síce pod nami, ale bodovo sme na tom rovnako. Tak uvidíme...

Čo sa týka zloženia družstva, je to taký mix viacerých národností- Čech, Maďar, Kanaďan, Kazach, Estónci, Rus, samozrejme i Francúzi, no a ja. Z minulého roku tu ostalo len libero a tretí blokár, ktorý sa pred mesiacom stratil a odvtedy o ňom nič nevieme. V príprave sme ešte prišli o jedného hráča - univerzála z Estónska.Pri vstupných vyšetreniach, ktoré sú povinné v každom klube, mu zistili problémy so srdcom. Začiatkom októbra preto musel odcestovať domov. Nahradil ho ďalší Estónec. Trénerom je Rus, ktorý je v Rennes už viacero sezón. Na tréningu sa rozpráva najmä francúzsky, niečo málo i anglicky a sem tam rusky. Francúzština je jeden z tých ťažších jazykov, ale po tých 3 mesiacoch už nemám problém rozumieť na tréningu, čo sa od nás vyžaduje.
Na zápasy chodí veľa ľudí, hala je takmer vypredaná a ľudia stále fandia i keď sa prehráva. Po zápasoch vždy býva v hale malé pohostenie no a potom ide družstvo spoločne na večeru do centra mesta. 
Mesto je celkom pekné, i keď som ho zatiaľ až tak moc nepochodil. To najmä kvôli tomu, že 5 minút chôdze od domu, kde bývam je veľký obchodný dom, kde nájdem všetko, čo potrebujem. Vraj tu však bývajú každú stredu a sobotu veľké trhy, tie by som si rád pozrel.
Taká novinka pre mňa bolo metro. Je to určite najvyužívanejší spôsob dopravy. Je pekné, nové, ale toľko ľudí, čo tam je ... no a revízorov.. uff :) radšej chodím autom (730D )
Posielam ešte adresu stránky nášho klubu
www.rennesvolley35.fr keby ste si ju chceli pozrieť.
Všetkých pozdravujem, držím palce chalanom.
 
ps: špeciálny pozdrav posielam rozhodcovi roka, otcovi a manželovi roka, jahymu, slnečnici a egovi