Reprezentácia JUNIORKY Slovensko na kvalifikácii na MEJ - Nitra

Slovensko na kvalifikácii na MEJ - Nitra

Nitra - máj 2010 - Dievčatá musia ísť do dodatkovej kvalifikácie na MEJ, ktorá sa bude hrať na Ukrajine

Slovensko - Belgicko 1:3 (17, -23,-26, -22) - 115 minút, rozhodovali: Simonovič (Srb.), Lozanovičová (Bosna a herc.), 500 divákov.
Slovensko: Abrhámová, Palgutová, R. Kubaliaková, Smataníková, Kóšová, Krišková, libero Nikmonová (T. Crkoňová, Lukáčová)

Výsledky skupiny a tabuľka

Marek Rojko, tréner SR: "Zápas sa lámal v tesných koncovkách. Na Belgičanky platilo všetko to, čo sme si na ne pripravili. Prvý set bol dôkazom toho, že družstvo bolo pripravené. Fungovalo nám podanie a obrana. Hráčky som varoval, že Belgičanky zareagujú a to sa aj stalo. Výborný výkon Kriškovej jeden a pol setu znamenal, že sme mali zápas dobre rozohraný, ale potom sa začala menej presadzovať najmä vplyvom horšej nahrávky. Na základe toho som spravil dvojstriedanie, na účko išla Crkoňová, ktorá pomohla. Mala však dva setbaly na jednoblok a nezrealizovalo sa to. Belgičanky vyhrali v priebehu celého turnaja koncovky a dnes sa im to podarilo opäť. Hrali umne, veľa ubránili a poulievali. V štvrtom sete sme sa dostali do možnosti vynútiť si tajbrejk. Bol to však výborný zápas na túto kategóriu a verím, že na majstrovstvá Európy postúpime z 3. kola kvalifikácie."

Slovensko - Grécko 3:0 (16, 21, 23)
86 minút, rozhodovali: Lozanovičová (Bosna a Her.), Miklošičová (Slovin.), 200 divákov.
Slovensko: Abrhámová, Drobňáková, Palgutová, Smataníková, Kóšová, Krišková, libero Nikmonová (T. Crkoňová, R. Kubaliaková, Lukáčová)

Marek Rojko, tréner SR: "Nebol to ľahký zápas. Grécko na tomto turnaji zatiaľ výsledkovo sklamalo, ale potenciál tohto družstva je určite väčší. Grékyne boli mentálne dobre pripravené a bojovali, pretože vedeli, že len víťazstvo ich udrží v hre o tretie miesto. Výborný výkon dnes podala Krišková. Ukázala sa sila tohto družstva, že aj keď sme v závere tretieho setu nehrali veľmi dobre, dokázali sme to vyhrať."

Slovensko - Čierna Hora 3:0 (10, 14, 16)
66 minút, rozhodovali: Legierski (Poľ.), Mesca (Rum.), 150 divákov.
Slovensko Abrhámová, Drobňáková, Palgutová, Smataníková, Kóšová, Krišková, libero Nikmonová (Lukáčová, R. Kubaliaková, Kostelanská)

Marek Rojko, tréner SR: "Od rána bola na našich hráčkach vidieť únava. Snažil som sa hráčky motivovať tým, aby súperky nepodcenili. Mal som zámer v priebehu setov viac striedať, ale tým, že sme neboli úplne v optime, nechcel som do toho veľmi zasahovať. Čierna Hora je výrazne slabšia ako my a nemala zbrane, ktorými by nás mohla zdolať. Presadzovala sa len v pasážach, keď sme my zvoľnili. Nemalo by sa to stávať, ale chápem, že po sedemdňovej príprave a dvoch zápasoch toho mali dievčatá dosť v nohách. Dobre, že po dvoch ťažkých zápasoch prišiel ľahší. Je to dôležité víťazstvo a ideme sa pripravovať na Grécko."

Slovensko - Chorvátsko 3:1 (12, 20, -23, 22)
110 minút, rozhodovali: Kraljevičová (Slo.), Simonovič (Srb.), 200 divákov.
SR: Abrhámová, Drobňáková, Palgutová, Smataníková, Kóšová, Krišková, libero Nikmonová (Lukáčová, T. Crkoňová, Kostelanská).

Marek Rojko, tréner SR: "Chorvátsko ukázalo, že je veľmi ambiciózny a dobre pripravený súper. Chorvátky sme si už od včera dobre rozobrali, naše hráčky nastúpili pripravené a disciplinovane plnili naše pokyny. V prvom sete nám všetko vyšlo a vyhrali sme ho hladko. Chorvátky to však nevzdali a v podstate v celom druhom sete viedli. Tam som spravil dvojstriedanie, ktoré vyšlo a otočili sme to. Bola to dôležitá časť zápasu. V treťom sete sa Chorvátky rozbláznili, my sme mali veľmi veľa chýb na servise a v útoku a to sa prejavilo. Trochu sme takticky vypojili z hry Kriškovú, ktorá vo fáze, keď nám hrali dobre blokárky a začali sa nimi súperky zaoberať, tak mala dostávať viac lôpt. To je problém nahrávačky a vyriešim si to s ňou. Nedá sa hrať celý zápas len prvým sledom. Zápas sme mohli vyhrať aj 3:0, ale po našej sérii siedmich bodov prišiel zbytočne pokazený servis. Napriek tomu som veľmi rád, pretože zápas sa otáčal a mohlo to dopadnúť všelijako. Víťazstvo je cenné, Chorvátky odohrali tu na turnaji druhý výborný zápas a my sme radi, že sme ich zdolali."

Slovenskjo - Fínsko 3:0 (20, 18, 18)
    Marek Rojko, tréner SR: "Teší nás víťazný vstup do turnaja. Bol to ťažký zápas a Fínky neboli takým slabým súperom, ako by si niekto mohol myslieť. Počas zápasu pracovali a našli naše slabiny, ktoré sa veľmi dôsledne snažili využiť. Na našich mladých hráčkach bolo vidieť miernu nervozitu, pretože to bol úvodný zápas na turnaji. Splnili však všetky úlohy, ktoré bolo potrebné v tomto zápase vyriešiť, prospeli aj striedania na krajnej pozícii, keď Kostelanská v záverečnej fáze prvého a v úvode druhého setu pomohla.

Nominácia SR (12):
Nahrávačky: Jaroslava Smataníková (Slávia UK Bratislava), Simona Lukáčová (COP Nitra)
Smečiarky: Radka Kubaliaková, Dominika Drobňáková, Romana Hudecová (všetky COP Nitra), Mária Kostelanská (Považská Bystrica, libero 2)
Blokárky: Michaela Abrhámová (Bilíkova), Simona Kóšová (Slávia UK Bratislava), Tatiana Crkoňová (Doprastav Bratislava)
Univerzálky: Karin Palgutová (Doprastav Bratislava), Romana Krišková (COP Nitra)
Libero: Lucia Nikmonová (COP Nitra)