Matchpoint Reporty Sen sa rozplynul v tajbrejku

Sen sa rozplynul v tajbrejku

/Igor Murko/

Sen o finálovej skupine  o 1.-4. miesto sa rozpynul v tajbrejku a dvoch nepremenených mečbaloch. Spišiačky prehrali v Bratislave po ťažkom boji a 5-tich setoch nakoniec 3:2 na sety a do skupiny postúpila Paneurópa Bratislava. Našim dievčatám tak zostali iba oči pre plač a skupina o 5.-8. miesto. Aj to je šport, vyhrať mohol iba jeden! Škoda, že sme to neboli my! 

 EXTRALIGA  – ženy – PLAY-OFF – 3. zápas - 17.3.2012
VŠK Paneurópa Bratislava – VK Spišská Nová Ves       3:2  (15,21,-21,-24,17)
150 divákov, 130 minút

 

snv 18Komentár asistenta trénerky Ľudovíta Švihlu:

 Do Bratislavy sme prišli v silnej zostave 11-tich dievčat, dobre naladení i s fans a bubnami. Fanúšikovia povzbudzovali neúnavne celý zápas, aj keď to prvé dva sety s nami vyzeralo všelijako.

1.set:  Začali sme podaním Harčárovej 4:0, následne 4:4, ešte 5:4, ale od tohto stavu sme stále prehrávali. Mali sme slabšie podanie i príjem a smečiarky sa nedokázali presadiť.

2.set:  Znova sme začali lepšie ako domáce, vyhrávali sme  4:1 a do 17:15, potom zlom 17:18,  22:19 a koniec.

3.set: Zlepšený príjem, aj účinnejšie útoky,  počas celého setu sme viedli o 1 až 4 body a set sme zaslúžene vyhrali. Cenný obrat v zápase.

4.set:  Najlepší set v zápase  z našej strany. Zlepšenie podania, slabší príjem domácich, najväčší rozdiel 18:11, záver 24:20, domáci dotiahli na 24:24, nervy a vydretý koniec 26:24 pre nás. Vyrovnané a pripravujeme sa na 5.set.

5.set: Začali sme zle, prehrávali 6:2, pokazili sme 2 podania, 8:6 striedanie strán, po bode až do 13:11 pre domácich, vyrovnanie na 13:13, 14:13 mečbol domácich, odvrátený, my sme mali 2x mečbol za stavu 15:14 a 16 :15. Následne domáci  17:16, odvrátili sme 17:17 a potom dve naše fatálne chyby a – koniec! Je po boji, Bratislvčanky skáču od radosti, Spišiačky zronené na palubovke plačú.

Celkové hodnotenie :  Domáce hráčky mali prvé dva sety všetky činnosti lepšie, na našej strane za celý zápas nemala ani jedna hráčka ustálený výkon.  Dosť pokazených podaní a celkove slabšie naše podania ako domáce hráčky.  Domáce hráčky boli celý zápas bojovnejšie, naše len keď nám už veľmi horelo, t.j. 3.-4. set a v závere 5. setu.                   Posledné dva sety útočne dobre zahrala Paula Kubová, ostané hráčky nedokázali tak účinne položiť loptu.

Záver -  z troch  zápasov:  body 5:4 sety, 7:7, lopty 315:304, ale zápasy 2:1 pre BA. Nepostúpil lepší, ale šťastnejší. Absolútne vyrovnané  družstvá, o postupe rozhodlo kúsok šťastia a domáce prostredie pre Paneurópu Bratislava.

Základná zostava: Harčárová, Becková, Javorská, Hnátová M, Kubová, Jakábová,

Libero: Vartovníková             Striedali: Böhmerová, Olejníková, Bodáková  

Hrajúca trénerka žien VK SNV Mária Hnátová:  „Prehrali sme po veľkom boji a veľmi nás môžu mrzieť nielen dnes oba nepremenené mečbaly, ale hlavne ten spred týždňa. Je na škodu, že viacero dievčat nemalo odohratých doteraz viacero takýchto ťažkých zápasov, čo sa prejavilo na ich psychike počas zápasu. Výhodu domáceho prostredia mali Bratislavčanky až dva razy, čo aj využili. Síce s dávkou poriadneho šťastia, ale využili. Nám mohli pomôcť diváci iba v jedinom zápase, čo bolo nakoniec málo. K samotnej hre v tomto zápase sa ťažko vyjadrovať, pretože v jeho závere to už bolo o šťastí. A to nám neprialo. Musíme sa sústrediť na boje v skupine o 5.-8. miesto, aj keď určitá strata motivácie u hráčok určite bude. Nič to však nemení na skutočnosti, že sme odohrali play-off so cťou a prehrali sme až po troch zápasoch, po ťažkom boji“.

 

 ĎALŠÍ PROGRAM:
semifinále (na tri víťazné stretnutia)
21. marca 2012: Doprastav BA - Paneurópa BA (18), Slávia EU Bratislava - Pezinok (17)
o 5. – 8. miesto (na dve hrané stretnutia)
24. marca 2012: Spišská Nová Ves - Žiar nad Hronom (18), UKF Nitra - COP Nitra (14) 

 

Extraliga ženy

Skupina o 5. – 8. miesto : Žiar nad Hronom - DOMA, sobota 24.3.2012 o 18.00 h

Juniorky– 17. kolo: Žilina – VONKU, sobota 24.3.2012 o 11.00 a 13.00 h

Kadetky – VOĽNO

 

 OM  – kadetky – 14. kolo - 18.3.2012

 Kometa Košice – VK Spišská Nová Ves               2:3  (-20,20,19,-23,-10)

                                                                         1:3  (-19,-18,20,-24)

Spišskonovoveské kadetky to môžu v tejto sezóne dotiahnuť najvyššie, teda dostať sa na M-SR. Lenže ak chceli už v tomto kole naisto postúpiť na M-SR, museli v Košiciach oba zápasy vyhrať. To sa podarilo. Stále si držia výborné 1. miesto v ligovej tabuľke.

Základná zostava: Štefanková, Urbanová, Mulíková, Zeleňáková, Stoličná, Dulíková,

libero Antlová            striedali: Bodáková, Ludányiová, Nagyová P.

Trénerka junioriek VK SNV Eva Fabianová:  „V tomto stretnutí mali možnosť zahrať si hráčky z lavičky. Začiatok prvého zápasu bol z  našej strany kostrbatý, hlavne nám robil problém príjem podania ale dievčatá sa s tým dokázali popasovať a postupne sme sa dostávali do zápasu. Hra v poli sa zlepšila a tým pádom sme boli úspešnejší aj na útoku. V treťom sete sme znova poľavili v koncentrácii (naša slabina) a umožnili sme súperovi dostať sa do hry. V piatom sete už dievčatá nenechali nič na pochybách a jednoznačne doviedli zápas do víťazného konca. V druhom zápase sme taktiež začali veľmi vlažne kde sme robili veľmi veľa vlastných chýb. Po dohovore sa dievčatá spamätali a zápas sa už niesol v našej réžii“.