Matchpoint Reporty Spišiačky hladko so Žiarom

Spišiačky hladko so Žiarom

/Igor Murko/

Očakávané víťazstvo žien nad Žiarom nad Hronom a oba prehraté zápasy junioriek v Žiline. To je výsledok volejbaloveju soboty pre VK Spišská Nová Ves.

EXTRALIGA  – ženy – PLAY-OFF – 2. kolo – 1. zápas - 24.3.2012
VK Spišská Nová Ves – MŠK Žiar nad Hronom              3:0  (15,21,15)
300 divákov, 73 minút

S našimi tradičné súperkami – ženami zo Žiaru nad Hronom sme hrali už siedmy vzájomný zápas v tomto ročníku extraligy. Hral sa prvý z dvoch zápasov o umiestnenie v skupine o 5.-8. miesto, v ktorom dominovali jasne domáce volejbalistky. V prvom sete síce začali rozpačito a ťahali sa zo začiatku o každý bod, ale záver setu už nenechal nikoho na pochybách, kde zostanú body. Podobný priebeh mal aj druhý aj tretí set. V druhom sete ešte došlo v domácom družstve k výmene nahrávačky a zohratie dievčat trvalo dlhšie, čo súperky využili na zisk 21 bodov. To však bolo už z ich strany všetko. O týždeň teda cestujeme na odvetu do Žiaru nad Hronom, kde nám stačí fakticky uhrať iba set, keďže sa hrá na 2 hrané zápasy. Víťaz tohto duelu bude hrať o 5. ´miesto, porazený o 7. miesto.

snv 19Základná zostava: Harčárová, Becková, Javorská, Hnátová M., Kubová, Olejníková

Libero: Vartovníková             Striedali: Böhmerová

Hrajúca trénerka žien VK SNV Mária Hnátová:  „Strata motivácie po nepostupe do prvej štvorky sa prejavila už tomto zápase. Dievčatá síce hrali a aj vyhrali, a to bez straty setu, ale bolo to víťazstvo z kategórie očakávaných. Teraz sa sústredíme na odvetu v Žiari nad Hronom“.

Juniorky– 18. kolo: Zvolen – VONKU, sobota 31.3.2012 o 9.00 a 11.00 h

Kadetky –  15. kolo: Michalovce – DOMA, nedeľa 1.4.2012, 10.00 a 12.00 h, hala PTŠ

1.      LIGA  juniorky – 17. kolo - 24.3.2012

ŠK ŽU Žilina – VK Spišská Nová Ves                  3:1  (-20,20,19,10)

3:0  (-19,-18,-19)

Len ťažko sa vyjadrovať k výkonu, keď Spišskonovoveské juniorky podľahli predposlednému družstvu súťaže hladko so ziskom iba jediného setu.  Poradie v tabuľke sa síce nemení, ale len vďaka tomu, že naše juniorky majú „nahrané“ zo základnej časti, z ktorej sa body počítajú.

Základná zostava: Bodáková, Zeleňáková, Kubíková, Mulíková, Urbanová, Dulíková,

Libero: Želonková

Trénerka junioriek VK SNV Eva Fabianová:  „Budem sa vyjadrovať k hre. Veľmi  veľmi slabá predvedená hra z našej strany. Neboli sme schopní spracovať presnú loptu v poli nakoľko sa ani nedá urobiť kvalitná prihrávka ak tú loptu nečakám,  že môže smerovať na mňa. S tým súvisí aj veľmi nízka úspešnosť na sieti a tým pádom nemôžeme predčiť súpera v zápase. Celková koncentrácia a nasadenie v zápase bola mizerné, čo ma veľmi mrzí, nakoľko zápasy v juniorskej súťaži nám majú dodať zohratosti, vyhratosti a skúseností. Bohužiaľ tento zápas nám nedal nič. Neviem aký dojem majú dievčatá z tohto zápasu ale jedno viem určite, ak budú chcieť to niekde dotiahnuť budú musieť poriadne zabrať a zamyslieť sa nad svojimi výkonmi“.