Matchpoint Reporty V Spišskej krátko pred ligou

V Spišskej krátko pred ligou

V 5. ročníku turnaja „O pohár primátora Spišskej Novej Vsi“ boli v nedeľu 16.9.2012 úspešné domáce volejbalistky VK SNV, ktoré vo finále porazili mladé hráčky z COP Nitra.

V športovej hale sa v uplynulý víkend (15.9.-16.9.2012) odohral 5. ročník extraligového turnaja vo volejbale žien „O Pohár primátora Spišskej Novej Vsi“. V ňom sa najviac darilo domácim volejbalistkám, ktoré vo finále jednoznačne porazili hráčky z COP Nitra 3:0 na sety. Hral sa dobrý volejbal a pred asi 250 divákmi dominovali domáce hráčky. A to sedeli na lavičke zranené hráčky Slančová a Kubová, ktoré o to viac povzbudzovali svoje spoluhráčky. Tréner Hauer kombinoval zostavu, ale opäť si zahrali všetky dievčatá, pričom sa im darilo aj na bloku aj v poli, čo nakoniec rozhodlo. COP-ka vo finále nemala šancu.

V sobotu sa hralo na 3 hrané sety a v nedeľu o 3. miesto a o 1. miesto na 3 vyhraté sety.

Výsledky:

Sobota 15.9.2012

UKF Nitra – VK SNV            0:3                   Paneurópa Bratislava – COP Nitra            1:2

COP Nitra – VK SNV           1:2                   Paneurópa Bratislava – UKF Nitra             2:1

UKF Nitra – VK SNV            0:3                   UKF Nitra – COP Nitra                                  1:2

Nedeľa 16.9.2012

o 3. miesto: UKF Nitra – Paneurópa Bratislava            1:3

o 1. miesto: VK Spišská Nová Ves – COP Nitra            3:0

Celkové poradie:

1. VK Spišská Nová Ves

2. COP Nitra

3. Paneurópa Bratislava

4. UKF Nitra

Zostava VK SNV: Harčárová, Böhmerová, Kubová, Jakábová, Olejníková, Slančová, Hnátová V., Gaššová, Becková, Zaťková, Mikušová, Vartovníková 

Tréner žien pri VK SNV Zdeno Hauer: „Turnaj hodnotím ako výborne zorganizovaný po všetkých stránkach. Herne sme sa mohli a mali ukázať, čo sa nám v dobrom nakoniec aj podarilo. Boli tu extraligoví súperi, s ktorými budeme v najbližších týždňoch hrať, takže sme si to vyskúšali. Dievčatá vo finále odviedli kus výbornej práce. Do neho sme šli všetci  s malou dušičkou, pretože máme v družstve aj maródku a optimálnu zostavu iba hľadám. Rovnako sú tu 2 nové hráčky – Gaššová z Považskej Bystrice a Mikušová z Popradu – obe blokárky.  Dievčatá však vynikajúco zabrali, potešili ma najmä na bloku a v obrane, kde boli takmer neprekonateľné. Verím, že spokojní odchádzali aj diváci, pretože viem a vidím, že na Spiši je o extraligový ženský volejbal záujem. A to nás teší. O týždeň nás čaká kvalitne obsadený turnaj v Krakowe a potom už 1. kolo extraligy – a hneď s COP-kou“.

Igor Murko