Matchpoint Postrehy - píšete nám Štvrťfinále - Kuba

Štvrťfinále - Kuba

28.11.2006

Presne toto sme očakávali. Výborne skákajúci odviazaní Kubánci, mladí hráči, ktorí hrajú výborne, ale nestabilne. Zrazu, z ničoho nič vyprodukujú hlúpe, nevynútené chyby. Trpezlivo sme na ne čakali. štyrikrát sme hrali tesné koncovky, v troch sme ťahali za kratší koniec práve vďaka ich chybám. V prvej časti sme mali sedem setbolov, nevyužili sme prevahu v úvodnom sete.

Mladý tím, na čele s ešte len dvadsaťročným Sanchezom, sa zlepšoval, ako to býva u mladých zvykom, na šampionáte zo dňa na deň.
V skupine vyradili Grécko, včera sa riadne zahrýzli do Talianov, dnes nedovolili nám ešte cestovať a hrať v Tokyu. Zajtra môžu po úspechu s USA ešte miešať záverečné poradie v skupine.

bozhuleva2pouto2O tri, štyri roky budeme o nich sústavne počuť. Svoju hru musia zrýchliť, hrajú tu na krajoch siete pomalšie, ako ostatní. Málo útočia zo zadných pozícii stredom, tak trochu povrchne blokujú. Ale neskutočne skáču, sú vynikajúco silovo pripravení, samozrejme sú rýchli vo všetkom ostatnom. Dnes hrali perfektne aj v obrane v poli. Zlepšia disciplínu, plnenie strategicko-taktických zámerov, prestanú robiť chyby a zase raz tu bude silná Kuba. Mali sme šancu zaknihovať víťazstvo. Nepodarilo sa. Ideme domov.
V prvom zápase, ktorý sme nevideli, viedli Francúzi 2:0 nad Bulharmi. Bulhari vymenili v treťom sete na šampionáte výborne hrajúceho Nikolova a blesk Jordanov zariadil obrat. Sám dal v dvoch setoch pätnásť bodov.
Pred šampionátom sme videli hrať Rusov aj Srbov. Okrem Poliakov sme videli teda celú semifinálovú elitu. Brazílci sa do nej dostali bezproblémovou výhrou nad "skapínajúcimi" Talianmi. Prvý set ako tak apeninskí giocatore odolávali, ale najväčší favorit na zlato potvrdil, že svoj slabý deň si už vybral. V skupine s Francúzmi.
V záverečných dueloch nastáva konfrontácia doteraz neporazených Srbov, Poliakov, Bulharov a Brazilcov, ktorí síce majú jednu prehru, ale podľa mňa poslednú. Hrajú najrýchlejšie, najpestrejšie, zdá sa, že majú najlepšieho coacha, vraj najlepšie trénujú. Jediní nemajú žiaden slabý post. Nevidel som Poliakov, ale aj napriek tomu navrhujem, aby sa to skončilo takto: zlato poputuje k Amazonke, striebro k Dunaju, Bronz k Baltiku a zemiaková medaila k Čiernemu moru. Pre všetkých obrovský úspech. Taliani a Rusi s trpkosťou vyhodia svojich trénerov. Sklamali. Rusi tu budú vždy, ale Talianom dochádza para deväťdesiatych rokov.