Reprezentácia REPREZENTÁCIA MUŽI ME 2013 Chceme zdolať Francúzov

Chceme zdolať Francúzov

Gdansk 19. septembra 2013 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti počas ME už v piatok nastúpia na svoj úvodný duel proti súperovi krajiny "galského kohúta" (17.00). Napriek nelichotivej bilancii spred štyroch rokov, keď im podľahli v kvalifikácii o postup na MS 1:3 a o mesiac neskôr rovnakým výsledkom i na ME 2009, by radi omladený francúzsky tím zdolali.

      "Súpera máme odpozorovaného, je to iný typ ako tí, s ktorými sme hrali naposledy. Francúzi sú technicky zdatní hráči, silní v obrane, v poli. Majú dosť slušný servis a hrajú celkom rýchlu hru. Budeme sa musieť trošku preorientovať, no na druhej strane nie sú tak silní ako Rusi. Máme navrch na sieti, nielen v útoku, ale i obrane a tam musíme dobre pracovať na bloku. Hráči sa i v situáciách jeden na jedného dajú brániť," uviedol v rozhovore pre TASR Štefan Chrtiansky st., ktorý vníma i kvalitu súpera v hráčoch ako Rouzier, či smečiar Ngapeth.
      Francúzi sú pravidelným účastníkom Svetovej ligy. V súťaži obsadili konečné desiate miesto, no dokázali zdolať družstvá Poľska (dva razy doma) i Brazílie (raz vonku). "Proti nám nastúpia traja, štyria novší hráči. Je to iný tím, s ktorým sme hrali po minulé roky. Myslím si, že šanca na úspech tu je a je to jeden zo súperov, ktorého by sme mohli v skupine zdolať," uviedol univerzál Martin Nemec, ktorý ku hre súpera dodal: "Budú si znova naťukaváť a hrať sa s nami. Treba byť na to pripravení a urobiť všetko preto, aby sme vyhrali."
      Zverenci francúzskeho kouča Laurenta Tillieho budú teda dostatočne ťažkým sústom pre slovenský výber, čo si uvedomuje i blokár talianskeho klubu Cuneo Emanuel Kohút. "Myslím si, že každé mužstvo sa vyvíja a aj to naše. Za tie roky čo sme s nimi prehrávali, tak sme pokročili, musíme ísť do toho naplno, zabojovať a pobiť sa o to, aby sme postúpili zo skupiny. Francúzi sú jeden z tých tímov, ktorý by sme mali zdolávať. Dúfam, že sa nám to i podarí," zaželal si Kohút.