Matchpoint Reporty Víťazná šnúra prerušená

Víťazná šnúra prerušená

/Igor Murko/
Spišiačky prerušili víťaznú šnúru a prehrali v Pezinku hladko 0:3.
Juniorky mali voľno.
Kadetky vyhrali doma s TU Košice 3:2 a prehrali 1:3.

EXTRALIGA ŽENY – 2. časť-4. kolo – 25.2.2014
VTC Pezinok - VK Spišská Nová Ves   3:0 (22, 23, 15)

76 min, rozhodovali: Kováč a Královič, 200 divákov.

Narazila kosa na kameň a naše hráčky na Pezinok. Po šiestich víťazstvách v rade za sebou, (v ktorom bol aj skalp Pezinka – práve u nich doma), prehrali Spišiačky v Pezinku hladko 0:3. Závery prvých dvoch setov boli síce vyrovnané, ale vždy mal navrch domáci Pezinok. Spišskonovoveské volejbalistky nevyužili ani skutočnosť, že sa v prvom sete zranila domáca Šmitalová, čoby ústredná hráčka základnej zostavy Pezinka. V hre Spišiačok chýbala istota,, hlavne na príjme a iskra, tak ako tomu bolo v poslednom zápase doma. Výhrou sa Pezinok posunul na 1. miesto a ak chcú Spišiačky (v súčasnosti na 3. mieste) pomýšľať na „dobrého“ súpera v play-off, tak  nesmú pred seba pustiť Paneurópu, ak im už aj Pezinok uniká.

Pezinok: Patschová 3, Fábryová 16, Grolmusová 1, Šmitalová 2, Cagáňová 6, Blanco 18, libero Paveleková (Hlavová 3, Kostelanská 5). Tréner: P. Bernáth.
Sp. Nová Ves: Nováková 0, Zaťková 4, Yordanska 8, Olejníková 8, Sikora 8, Povrazníková 10, libero Jagodzinska (Zeleňáková 0, Mikušová 0, Sandtnerová 0). Tréner: O. Spišák.

 

 Pavel Bernáth, tréner Pezinka: "Hrali sme dobre, koncentrovane a taktickým podaním sme vyradili Yordansku z útoku a ako tak sme ubránili kraje. Výborné je, že po zranení Šmitalovej sme hrali pokojne, ako by sa nič nestalo. Pred mesiacom by sme to asi neustáli."

Ondrej Spišák, tréner Spišskej Novej Vsi: "Pezinok veľmi dobre podával, mal naozaj ťažký servis. My sme zle prihrávali, naše prihrávačky sa s tým mali vysporiadať, ale nezvládli to a zhoreli sme na prihrávke. Dostávali sme priame body z podania, alebo zo zlej prihrávky sme ťažko tvorili útok a Pezinok nás ubránil a vrátil nám to naspäť. Pezinok bol mocný a dnes vyhral zaslúžene."
snv 40

 Na snímke: smeč Pezinčaniek sa snažia blokovať Spišiačky Olejníková (11) a Yordanska (5) a vykrýva ich Sandtnerová (8).

 V 6. kole 2. časti hrajú ženy VONKU. V sobotu 8.2.2014 cestujú do Nitry, kde hrajú s COP-kou o 17.00 h.

 OM KADETY – 7. kolo – 26.1.2014

 VK Spišská Nová Ves – Slávia TU Košice  3:2 (-21,19,23,-19,11),1:3 (-20,-21,23,-25)  

Lipták, 50 divákov.

 Spišiačky hostili lídra súťaže a hrali sa dva zaujímavé zápasy. V tom prvom domáce hráčky prehrali síce prvý set, aby potom v tom druhom prehrávali už 3:14 a vyhrali ho. V treťom sete zasa prehrávali 5:15  a vyhrali ho. Vo štvrtom sete mali navrch hráčky hostí, a tak sa rozhodovalo v tajbrejku, v ktorom vyhrali domáce hráčky 15:11 a porazili vedúce Košičanky, ale len za dva body. V druhom zápase to už bola prevaha hráčok hostí, ktoré pôsobili volejbalovejším dojmom. Domáci tréner mal k dispozícii celú dvanástku hráčok, ale nie všetky dostali šancu na ihrisku. Ziskom dvoch bodov si kadetky upevnili 4. miesto v ligovej tabuľke, ale toto miesto  im  postup na M-SR do Prešova nezaručuje.

Základná zostava: Dulíková, Mulíková, Urbanová, Zaťková, Bodáková, Majerčáková,

libero Želonková, Zekuciová (Vikartovská, Polomská)

Zdenek Hauer, tréner kadetiek Spišskej Novej Vsi: „Tretí víkend po sebe sme nastupovali proti lídrovi súťaže, prvýkrát v kadetskej lige. Nastúpili sme v kompletnom zložení, teda aj s Kamilou Zaťkovou a Bibou Urbanovou, ktorá však celý týždeň netrénovala pre výron v členku. Tieto zápasy nás však zastihli v hernom útlme. Od začiatku prvého zápasu sme hrali bez obvyklého herného nasadenia s obrovským množstvom nevynútených chýb. Chýbala kvalita vo všetkých herných činnostiach snáď s výnimkou servisu. Dievčatá určite chceli, obidva zápasy však odohrali v kŕči bez pohody. Máme čo zlepšovať“.

V 8. kole cestujú kadetky do Prešova, kde sa hrá v nedeľu 2.2.2013 o 10.00 a 12.00 h.

Na budúci týždeň majú ligy voľno, pretože sa 1.2.-2.2.2014 hrá semifinále a finále Slovenského pohára vo volejbale mužov a žien v Humennom.