Muži chcú len postup

Bratislava 3. júla 2015 (TASR) - Tréner slovenských volejbalistov Flavio Gulinelli tvrdí, že jeho tím je prípravený na víkendovom finálovom turnaji Svetovej ligy v Bratislave uspieť a postúpiť o skupinu vyššie. Slováci nastúpia v sobotňajšom boji o finále proti Egyptu, druhú semifinálovú dvojicu tvorí Čína a Čierna Hora. Víťazi sa stretnú v nedeľňajšom finále, ktorému bude predchádzať duel o tretie miesto.       "Ako usporiadateľská krajina určite máme väčšiu povinnosť ako ostatné tímy turnaj vyhrať a postúpiť do II. skupiny Svetovej ligy. Určite chceme naplniť očakávania a na podujatí byť úspešní. Som presvedčený, že v nedeľu budeme hrať až druhý zápas v poradí. Verím, že keď budeme hrať na maximum, tak postúpime," uviedol na piatkovej oficiálnej tlačovej konferencii kouč Gulinelli. Na ceste do finále čaká jeho zverencov Egypt. "Je to silný súper, s kvalitným obsadením na každom poste. Prehru si však nepripúšťame, ak by tak bolo, nemôžeme hrať Final Four Svetovej ligy. Na Egypt sme dobre pripravení, určite nechceme vo finále chýbať," povedal o sobotňajšom súperovi taliansky tréner SR. Z nominácie tesne pred turnajom vypadol univerzál Milan Bencz. "Milan je dôležitý hráč nášho tímu a určite nám bude chýbať. Som však presvedčený, že ho dôstojne nahradíme. Chceme vyhrať a Milanova absencia to nijako neovplyvní," dodal Gulinelli.
      Slováci na prvých dvoch turnajoch III. skupiny SL v Mexiku a Grécku odohrali šesť duelov s bilanciou dve výhry a štyri prehry. Kapitán Michal Masný bral podujatia ako prípravu na bratislavské finále. "Neviem ako ostatní chalani, ale pre mňa boli tie turnaje prípravou na Final Four. Samozrejme, chceli sme v každom zápase vyhrať. V prehratých zápasoch sme viedli 2:0, ale potom prehrali tri sety za sebou. Prečo sa tak stalo, by bolo pekné vedieť, ale teraz to už je jedno. Čakajú nás akokeby dve finále, jedno v sobotu a druhé v  nedeľu. Urobíme všetko preto, aby sme turnaj vyhrali," povedal Masný. Egypt podľa neho nie je až taká neznáma. "Exotický súper? Čína je exotický súper. Egypťania hrajú európsky štýl volejbalu. Sledovali sme ich hru na videu. Servis, útok, vieme, na čo si máme dať pozor. Mne osobne je jedno, či nastúpime proti Egyptu, Náhornému  Karabachu alebo Poľsku. Na Final Four chceme vyhrať oba zápasy," naznačil ambície Slovákov ich kapitán Masný.
      Dejiskom finálového turnaja III. skupiny Svetovej ligy bude počas víkendu bratislavské NTC (4.-5. júla), Slováci hrajú druhé semifinále v sobotu od 20.30 h.

Nominácia na Final Four:
nahrávači: Michal Masný (Jastrzebie/Poľ.), Branislav Skladaný (Nantes/Fr.)
smečiari: František Ogurčák (Olsztyn/Poľ.), Matej Paták (Beauvais/Fr.), Martin Sopko st. (Prešov), Tomáš Kriško (Liberec/ČR - VKP Bratislava)
blokári: Emanuel Kohút (Piacenza/Tal.), Michal Červeň (Prešov), Peter Kašper (Chemes Sp. Nová Ves)
korektori: Miloš Horník (VKP Komárno), Peter Michalovič (Ortona/Tal.), Marcel Lux (Prešov)
liberovia: Matej Kubš (Prievidza), Martin Vydarený (Myjava)

Final Four 3. skupiny - Bratislava - program:

sobota, 4. júla (AEGON Aréna v Bratislave):
1. semifinále: Čína - Čierna Hora (17.30 h)
2. semifinále: SLOVENSKO - Egypt (20.30)
nedeľa, 5. júla (AEGON Aréna v Bratislave):
o 3. miesto (17.30)
finále (20.30)