Reprezentácia REPREZENTÁCIA MUŽI ME 2015 Nominácia na ME mužov - iba jeden korektor

Nominácia na ME mužov - iba jeden korektor

Bratislava 4. októbra 2015 (TASR) - Tréneri slovenskej volejbalovej reprezentácie Alberto Giuliani a Andrej Kravárik oznámili v nedeľu konečnú 14-člennú nomináciu na majstrovstvá Európy, ktoré sa od 9. do 18. októbra uskutočnia v Bulharsku a v Taliansku. Z tímu pri poslednom zužovaní vypadli nahrávač Filip Palgut a univerzál Miloš Horník. Prvýkrát sa na ME predstaví šestica hráčov Končal, Kriško, Krajčovič, Prešinský, Ondrovič, Nemec.

Najstarším hráčom tímu je 33-ročný kapitán Martin Sopko st., najmladší je vo veku 19 rokov blokár Šimon Krajčovič. Vekový priemer tímu je 26,57 roka, výškový 198 cm. Slováci sa ešte pred odletom na ME stretnú v generálke s úradujúcimi majstrami sveta Poliakmi. V pondelok od 17:30 bez divákov v HANT Aréne a v utorok od 18:00 odohrajú stretnutie na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.
Na ME 2015 sa predstavia v D-skupine v talianskom Busto Arsizio proti Srbom, Rusom a Fínom. Z každej zo štyroch skupín postúpi víťaz priamo do štvrťfinále, druhé a tretie tím budú hrať osemfinále a posledné štvrté družstvá po skupinách končia. Zatiaľ najlepší výsledok na ME dosiahli Slováci v roku 2011, keď skončili na delenom 5. mieste.

14-členná nominácia Slovenska na ME:
Nahrávači: Juraj Zaťko (Nitra), Daniel Končal (bez klubu)
Smečiari: Martin Sopko st. (Prešov), Matej Paták (AZS Czenstochowa, Poľ.), František Ogurčák (Olympiacos Pireus, Gréc.), Štefan Chrtiansky ml. (Hypo Tirol Innsbruck, Rak.), Tomáš Kriško (VKP Bratislava / Dukla Liberec, ČR)
Blokári: Emanuel Kohút (Copra Piacenza, Tal.), Šimon Krajčovič (ČZU Praha/ČR), Radoslav Prešinský (Aero Odolena Voda/ČR), Peter Ondrovič (TSV Herrsching, Nem.)
Korektor: Peter Michalovič (Vibo Valentia, Tal.)
Liberovia: Matej Kubš (Nitra), Ľuboš Nemec (Spartak UJS VKP Komárno)
Realizačný tím:
Hlavný tréner: Alberto Giuliani
Asistent trénera: Andrej Kravárik
Manažér: Ján Uhlárik
Kondičný tréner: Francesco Cadeddu
Fyzioterapeut: Maciej Palka
Štatistik: Daniel Bruch
Program Slovenska na ME (prenosy na Digi Sport):
D-skupina (Busto Arsizio, Tal.):
piatok 9. októbra 17.30 SLOVENSKO - Srbsko,  sobota 10. októbra 18.00 SLOVENSKO - Rusko, nedeľa 11. októbra 15.00 Fínsko - SLOVENSKO