Reprezentácia JUNIORKY Pred ME junioriek 2016

Pred ME junioriek 2016

Nitra 26. augusta 2016 (TASR) - Od soboty 27. augusta sa v Nitre predstavia budúce hviezdy ženského volejbalu. Slovenská volejbalová federácia organizuje spoločne s Maďarskom záverečný turnaj majstrovstiev Európy žien do 19 rokov. Turnaj bude trvať viac ako týždeň a vyvrcholí finálovým dňom v nedeľu 4. septembra v Mestskej športovej hale na Klokočine. Okrem Nitry sa bude hrať aj v maďarskom Györi, kde sa uskutoční jedna zo skupín.

      O postup na záverečný turnaj bojovalo od začiatku roka v trojkolovom kvalifikačnom cykle 34 tímov, z ktorých si účasť na záverečnom turnaji vybojovala 10 najúspešnejších reprezentácií. Organizátori turnaja Slovensko a Maďarsko kvalifikáciu hrať nemuseli, pretože ako domáce tímy mali miestenku na turnaji istú. 
      Dvanásť tímov je rozdelených do dvoch skupín po šesť. V Nitre sa okrem domácich Sloveniek predstavia aj Turkyne, Francúzky, Belgičanky, Bulharky a Chorvátky, v Györi budú bojovať domáce Maďarky, obhajkyne titulu spred dvoch rokov Srbky, Talianky, Rusky, Nemky a Bielorusky. V skupinách sa tímy od 27. augusta do 1. septembra stretnú každý s každým a potom nasleduje finálová časť, ktorá sa za účasti ôsmich najlepších tímov uskutoční v Nitre. Tímy na prvom a druhom mieste po skupinách postúpia do semifinále, družstvá na treťom a štvrtom mieste zabojujú o 5.-8. pozíciu a poslední dvaja z každej skupiny na turnaji končia. 
      Slovenky sa v príprave na domáci šampionát stretli s Poľskom, Nemecko, Ruskom a na záver v generálke s Maďarskom. "Celkovo záverečná príprava trvala šesť týždňov. Mali sme aj fyzickú prípravu a v závere sme ladili herné prvky. V dvanásťčlennom kádri je to najlepšie čo máme a tešíme sa na začiatok turnaja," povedala na piatkovom brífingu v Nitre trénerka Eva Koseková. V prvom zápase nastúpia Slovenka v sobotu o 17:30 proti Turecku. "Je to veľmi silný súper, ktorého považujem za favorita našej skupiny. Ich hru sme si rozobrali na videu, majú kvalitný tím a robia málo chýb. Musíme hrať na hranici svojich možností, kolektívne a hlavne sa musíme vyvarovať nevynútených chýb, ktorých sme aj v príprave robili veľa," pokračovala Koseková a dodala: "Našim cieľom je postup medzi osem najlepších tímov. Vieme, že to bude veľmi náročné, pretože sa tu stretne európska špička, o čom svedčí aj fakt, že sa nekvalifikovali silné tímy ako Poľsko, Česko, či Holandsko. Verím, že domáce prostredie vyburcuje hráčky k maximálnym výkonom a podarí sa nám splniť cieľ. Postup by bol čerešničkou na torte," pridala ciele skúsená trénerka. 
Nominácia Slovenska 
Nahrávačky: Lucia Sedláčková (VK Slávia Ekonomická Univerzita), Dominika Ramajová (1. Bratislavský volejbalový klub) 
Blokárky: Simona Cigániková (1. Bratislavský volejbalový klub), Petra Adamovičová (VK Slávia Ekonomická Univerzita), Katarína Körmendyová (COP Nitra) 
Smečiarky: Karolína Fričová (VK Slávia Ekonomická Univerzita), Zuzana Šepeľová (VK Slávia Ekonomická Univerzita), Martina Tereňová (ŠŠK Bilíkova Bratislava), Monika Šimková (HIT UCM Trnava) 
Korektorky: Karin Šunderlíková (VK Slávia Ekonomická Univerzita), Vanda Zimová (COP Nitra) 
Libero: Michaela Španková (COP Nitra) 
Trénerka: Eva Koseková 
Asistenti trénera: Tibor Štrajánek, Marek Maličký 
Lekár: Igor Prekop 
Fyzioterapeut: Ján Sirocký 
Štatistik: Vladimír Bradáč