Reprezentácia REPREZENTÁCIA ŽENY ME 2017 Ženy smerujú do baráže z druhého miesta

Ženy smerujú do baráže z druhého miesta

Povoa de Varzim 17. septembra 2016 (TASR) Slovenské volejbalové reprezentantky vyhrali vo svojom poslednom zápase na 1. turnaji D-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2017 v portugalskom Povoa de Varzim nad Izraelom 3:1.
S dvomi víťazstvami sú zatiaľ na 2. mieste prvého turnaja. Druhý turnaj sa uskutoční od štvrtka do nedele v chorvátskom Rovinji. Priamo na ME do Azerbajdžanu a Gruzínska postúpi víťaz skupiny, tím na druhom mieste čaká baráž.

Kvalifikácia ME, 1. turnaj 2. kola - Povoa de Varzim (Port.)

Slovensko - Izrael 3:1 (17, -18, 20, 21)
112 minút, rozhodovali: Arrarte Mira (Šp.) a Geukes (Nem.), 50 divákov.
Slovensko: Kuciaková 7, Šmitalová 2, Kubová 10, Radosová 10, Pencová 17, Koseková 0, libero Valachová (Salanciová 0, Hrončeková 20, Crkoňová 4, Drobňáková 0, Dudová 2). Tréner: M. Rojko.

 

Marek Rojko, tréner SR: "Po prehratom druhom sete sme sa museli vrátiť k osvedčenému systému z Európskej ligy, že prevahu v útočných kombináciách mali blokárky. Vidieť to aj na štatistikách. Tam máme najväčšiu kvalitu a tou cestou sa musíme uberať. Som nesmierne rád, že sme získali tri dôležité body. Mrzí ma, že sme v polovici druhého setu zvoľnili, nerozumiem, prečo sa to deje. Potom treba prestriedať a družstvo mobilizovať, aby sme sa udržali v tempe, čo sa dnes podarilo. Dôležitý bol tretí set, v ktorom sme dôrazom na sieti a tlakom pri dohrávaní zvládli koncovku. Nepríjemný bol úvod štvrtého setu, v ktorom nám súper okamžite odskočil a opäť sme museli otáčať. Družstvu slúži ku cti, že zabojovali a odpracovali to. Dnes aj včera družstvo ukázalo dôležitú časť práce, to je súdržnosť a vzájomná podpora, ktorá sa aj pri alternatívnych striedaniach vypláca. Zostava, ktorú som vyprofiloval na Európsku ligu aj na kvalifikáciu to na krajných pozíciách neplatí a musíme sa snažiť trafiť do základnej zostavy situačne. Potrebujeme mať pod kontrolou prihrávku a tým pádom sa môžeme presadzovať dôležitými hráčkami na prvom slede."

Slovensko - Portugalsko 3:1 (19, 17, -23, 21)
114 minút, rozhodovali: Sampaolo (Tal.) a Arrarte Mira, 1200 divákov
Slovensko: Pencová 16, Koseková 0, Kuciaková 6, Šmitalová 10, Kubová 11, Radosová 14, libero Valachová (Salanciová 2, Crkoňová 2, Dudová 1)

Marek Rojko, tréner SR: "Po realistickom vytriezvení z kvality Chorvátska a po veľmi dobrom výkone Portugalska s Izraelom sme mali pred dnešným zápasom rešpekt. Pripravovali sme sa zodpovedne, pretože víťazstvo bolo kľúčom k druhému miestu. Pokračovať po chorvátskom sklamaní nebolo jednoduché, ale hráčky sa zmobilizovali a základnou zostavou sa podarilo družstvo upokojiť. Hrali sme veľmi koncentrovane od prvej lopty a tlačili sme na slabiny súpera. Keby sme vyriešili jednu dve situácie dôraznejšie, tak sme mohli vyhrať aj 3:0, ale Portugalsko hrá veľmi nepríjemný a bojovný volejbal a má štyri-päť šikovných hráčok. Som rád, že máme tri body a musíme sa skoncentrovať na zápas s Izraelom."

Slovensko - Chorvátsko 0:3 (-12, -15, -18)
77 minút, rozhodovali: Geukes (Nem.), Sampaolo (Tal.), 50 divákov.
Slovensko: Salanciová 3, Hrončeková 2, Crkoňová 1, Radosová 2, Pencová 6, Koseková 0, libero Valachová (Kuciaková 5, Kubová 2, Drobňáková 2, Dudová 3, Šmitalová 3). Tréner: M. Rojko.
Chorvátsko: Grbačová 1, Topičová 11, Strunjaková 7, Fabrisová 12, Jerková 7, Poljaková 12, libero Sainová (Dumančičová 0, Brčičová 1, Mlinarová 1, Kuličová 4). Tréner: M. Aksentijevič.

Marek Rojko, tréner SR: "Treba jasne zadefinovať, že na tento level reálne nemáme, čo ukázala dnešná konfrontácia. Kvalifikácia sa z objektívnych, kvalitatívnych príčin začína pre nás až teraz, máme pred sebou štyri zápasy a tie potrebujeme zvládnuť na postup do baráže. Dnes sa potvrdilo, že sme s takýmto silným súperom ešte nehrali a oni, keď postavia najsilnejšie hráčky, tak sú výkonnostne niekde inde. Nie je to alibi ani výhovorka. Chorvátsko má vo všetkých herných činnostiach lepšie hráčky a od začiatku potvrdzovalo svoje kvality."