Matchpoint AKTUALITY Halanda sa vzdal kandidatúry

Halanda sa vzdal kandidatúry

Bratislava 26. októbra 2017 (TASR) – Prezident Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) Ľubor Halanda oznámil, že sťahuje svoju kandidatúru na funkciu šéfa SVF na ďalšie štvorročné obdobie. Voľba nového prezidenta sa uskutoční v nedeľu 3. decembra na Konferencii SVF v Poprade.
      "Rozhodol som sa tak z osobných dôvodov," uviedol Halanda na štvrtkovej tlačovej konferencii v Bratislave. "Slovenskú federáciu som viedol dvanásť dlhých a ťažkých rokov. Zažili sme veľa úspechov, riešili aj veľa problémov. Ako som už spomenul, oslovil ma veľmi dobrý a kvalitný volebný program pána Kraščeniča, s ktorým sa stotožňujem a verím, že osloví aj delegátov konferencie. Z volejbalu však neodchádzam. Práve naopak. Možno budem mať viac času na ďalšie aktivity. Som členom výkonného výboru Slovenského olympijského výboru, viceprezidentom Európskej volejbalovej konfederácia, členom správnej rady a sekretárom športovo-technickej komisie Svetovej volejbalovej federácie. Chcel by som byť v týchto oblastiach nápomocný novému prezidentovi SVF," dodal.
      Do slovenského volejbalu, olympijského športu, mieri výrazná niekoľkoročná finančná injekcia. "Už dlhú dobu sme hľadali strategického marketingového partnera tak, aby sme dokázali pokryť potreby celého volejbalového hnutia, to znamená reprezentácií, klubov a osobitne rozvoj beach volejbalu," informoval Halanda a oznámil: "Na základe úspešného klubového projektu pána Martina Kraščeniča v Nitre, ktorý priniesol výborné výsledky v podobe dvoch titulov majstra Slovenska a víťaza Slovenského pohára a na základe jeho podpory a dobrého mena sa nám podarilo uzavrieť zmluvu o spolupráci s marketingovou agentúrou Media Fresh, s ktorou sme uzavreli dlhodobý kontrakt na 5 rokov. Finančná podpora presahuje ročne sumu 200.000 eur, z toho 100.000 eur je určených na podporu volejbalových klubov."
      Zástupca nového marketingového partnera Roland Osvald k tomu dodal: "Slovenský volejbal považujeme za veľmi rešpektovanú a úspešnú značku, ktorú sa budeme snažiť spolu päť rokov ďalej rozvíjať doma i v zahraničí. Dohodli sme spoluprácu na prvých projektoch." O niektorých z pripravených projektov hovoril viceprezident SVF Tomáš Singer. "Sústredili sme sa na tri základné piliere projektu: reprezentácia a medzinárodné podujatia, extraliga mužov a žien, Slovenský pohár a plážový volejbal. Prvýkrát v histórii slovenského volejbalu príde do klubov jasná finančná čiastka. Každý účastník extraligy mužov a žien dostane na každú sezónu 2000 eur, spolu je to 38.000 eur. Na prémie a umiestenia na 1.-6. mieste a v Slovenskom pohári je vyčlenených 35.000 eur. Každý organizátor mládežníckych majstrovstiev Slovenska obdrží 2000 eur, spolu 18.000 eur. Novinkou sú vlastné interaktívne prenosy extraligových zápasov vo vysokom rozlíšení, vyhlasovanie zápasu mesiaca, najlepšieho hráča a hráčky každého stretnutia. Podarilo sa dokončiť elektronizáciu riadenia súťaží, na čo využívame najmodernejšiu techniku. Pripravujeme projekty pre reprezentáciu a medzinárodné podujatia. Prvým budú ME do 19 rokov v Púchove, ďalej účasť v Lige národov (Svetová liga sa transformovala do tohto názvu) a kvalifikácia na ME 2019 mužov a žien."