Matchpoint ROZHOVORY O VOLEJBALE So Štefanom Hankom - členom novej SR SVF

So Štefanom Hankom - členom novej SR SVF

21.3.2018 - Nitra

Vypočul som si názory Štefana Hanka, ďalšieho člena SR SVF - za rozhodcov.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt hank štefan volejbalDo Správnej rady SVF (SR SVF) som kandidoval na základe zmien v stanovách SVF, kde je uvedené, že tam môžu mať zástupcu aj rozhodcovia. Vzhľadom k tomu, že dlhé roky zastupovala záujmy rozhodcov asociácia rozhodcov a ja som momentálne jej prezidentom, tak som bol asociáciou poverený na zastupovanie v SR SVF.
Na tejto pôde môžme ovplyvniť vzťah vedenia volejbalu a rozhodcov. Ciele, ktoré by som chcel presadzovať vo volejbalovom hnutí cez SR SVF, vznikajú na základe potrieb rozhodcov.
Najpálčivejšou otázkou posledných rokov bolo centrálne vyplácanie, ktoré sa nám už podarilo dotiahnuť a od januára systém funguje.
Ďalšou témou je, aby sme mali v extralige stále dvoch čiarových rozhodcov. V 1.lige by sme chceli, aby aspoň v jednej súťaži rozhodovali dvaja rozhodcovia, pretože pred príchodom nových rozhodcov do extraligy musia získať niekde prax v pozícii druhého rozhodcu. Závisieť to určite bude aj od postoja klubov a SR SVF k tejto problematike. Rozhodcov na Slovensku je málo, aktívnych je menej ako sto. Napriek tomu, že každý rok usporadúvame základné školenia pre začínajúcich rozhodcov a za posledných päť rokov sme vyškolili okolo štyridsať - päťdesiat ľudí, aktívnych z nich ostalo približne iba desať. Ich očakávania, čo im má priniesť rozhodovanie, a nemyslím na financie, sú asi iné.
Kľudne sa môže časom pritrafiť, pričom najhoršie je na tom Bratislava a okolie, že hlavne najnižšie mládežnícke súťaže nebudeme vedieť obsadiť rozhodcami, lebo počet družstiev a potrebný počet rozhodcov v tom regióne budú v nerovnováhe.

Zaznamenal (hu)