Reprezentácia Aktuality Motorček Fričová

Motorček Fričová

29.4.2018 - Humenné

Karolína Fričová, smečiarka Slávie EU Bratislava, odchovankyňa Slávie. Kapitánka junioriek Slovenska.
Takto má vyzerať mladá hráčka podľa mojich predstáv. Pri rešpektovaní, že nie je Srbka, Chorvátka a Turkyňa, hoci Balkán by mohlo evokovať jej priezvisko, ale na ich pomery je asi trochu krátke.

Fričová výborne (umne) podáva, v budúcnosti musí byť na podaní oveľa oveľa (odkaz do šatne Slávie) odvážnejšia.
fricovaPo podaní Fričová hrá volejbal. Číta hru, stojí kde má, správne sa natáča, ak bude pri vyberaní lôpt ešte precíznejšia, bude to ok.
Fričová solídne prihráva s jedným vážnym nedostatkom, ale aj v tomto sa zlepšila. Po prihrávke  pravidelne aktívne nabieha na pipe a potom ak nedostane, tak ihneď vzorne vykrýva. Túto na seba naväzujúcu činnosť len tak ľahko u iných hráčov, hráčok nenájdete. Tieto dve aktivity sú lakmusovým papierikom lenivca a nelenivca. Kto nevykrýva, "nelieta" po celej ploche, nehrá. Ona je všade. Všimnite si. 
Fričová v útoku NEULIEVA, lebo si často píše s Mikšíkovou, ktorá už ulievať prestala. Kaja vo finále play off na Strabagu (prehra 2:3) hrala druhú polovicu zápasu, keď sa lámal chlieb výborne. Odvážne, na jej možnosti maximálne tvrdo. To isté hrá aj v reprezentácii junioriek. Ale - proti nej sú Turkyne a Chorvátky a tu už to pôsobí ako z cukru. Kaja musí do posilňovne. Ak chce. Všeobecne zosilnieť. Bude sa jej aspoň ľahšie tlačiť pri pôrode. 
Mám dojem, že Fričovej to skáče trošku menej. Ale lýtka sú celkom fajn. Aj chrbát sa zdá byť ok, stehná treba odmerať. Ak celkovo pridá na sile, výbušnosti a hlavne vytrvalosti v sile, tak nám vyrástla veľmi solídna hráčka.
Ja ju osobne nepoznám, ale cez vnem otca (veľkého fanúšika na bubnoch) tuším, že srdiečko je športové, že má ambície a túžbu byť dobrá. 
Bonusom je pre mňa fakt, že Kaja nemá tetovačky, namachlený ksicht, tuším, že má nechty v telovej farbe a hlavne NEAFEKTUJE. Skrátka nová slovenská hviezdička a treba si ju všímať stále viac. Je to podľa mojej mienky druhá najlepšia slovenská hráčka, hrajúca domácu extraligu. 

Ivan Husár pre www z Humennoho, z haly Jany Vaľľóóvej, ktorá to tu pochovala. Ale oni ju volia.