Matchpoint AKTUALITY Najlepší hráči extraligy 2017/2018

Najlepší hráči extraligy 2017/2018

Bratislava 15. mája 2018 (TASR) - V piatom ročníku ankety o najlepšieho volejbalistu a volejbalistku slovenskej extraligy dominovali hráči majstrovských tímov. Najužitočnejšími hráčmi sezóny 2017/2018 sa na základe hlasovania extraligových trénerov stali smečiarka Romana Hudecová (STRABAG Volleyball Club) a brazílsky univerzál Marcilio Braga Da Silva z VK Prievidza.
Hudecová sa veľkou mierou zaslúžila o premiérový extraligový titul STRABAGU. Vo finálovej sérii proti mestskému rivalovi Slávii EU síce nezačala v základnej zostave, ale za nepriaznivého stavu v prvom zápase ju tréner Tomáš Varga poslal na ihrisko a do konca bojov o zlato už nastupovala v prvej šestke. V štyroch finálových dueloch nazbierala dokopy 82 bodov a bola najproduktívnejšou hráčkou bojov o zlato, v ktorých STRABAG vyhral 3:1 na zápasy. Dvadsaťštyriročná rodáčka z Levíc nazbierala celkovo v 26 zápasoch uplynulej sezóny 299 bodov s priemerom 3,73 na set, z toho dala 30 es a pridala 20 blokov. V priebehu sezóny sa stala dvakrát Hráčkou mesiaca (december a apríl). Za svoje výkony si vyslúžila aj pozvánku do seniorskej reprezentácie a figuruje vo výbere talianskeho trénera Marca Fenoglia na zápasy Zlatej Európskej ligy. Do ideálnej zostavy trénerov sa dostali - nahrávačka: Monika Smáková (KV MŠK Oktan Kežmarok), smečiarky: Romana Hudecová a Nataša Ševariková (obe STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava), blokárky: Sandra Szabóová (Slávia EU Bratislava) a Nikola Stümpelová (Volley project UKF Nitra), univerzálka: Ivana Radonjičová (STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava), libero: Dominika Valachová (Slávia EU Bratislava).
V mužskom hlasovaní vyhral anketu druhýkrát v histórii legionár. Ocenenie MVP získal brazílsky univerzál majstrovskej Prievidze Marcilio Braga da Silva. Skúsený tridsaťšesťročný volejbalista bol počas celej sezóny ťahúňom Prievidze, ktorá získala prvý titul aj Slovenský pohár v klubovej histórii. "Kohúti" v dramatickej finálovej sérii vyhrali nad obhajcom titulu VKP Bystrina SPU Nitra 4:3 na zápasy, keď tretíkrát v histórii rozhodoval o majstrovi siedmy duel. Marcilio vo finálových dueloch nazbieral dokopy 134 bodov, z toho dal 11 es a pridal 17 blokov. V celej sezóne si na konto pripísal 474 bodov, dal 35 es a pridal 50 blokov. Ako jediný extraligista sa stal dvakrát Hráčom mesiaca (január, apríl).
V ideálnej zostave extraligových trénerov sú - nahrávač: Juraj Zaťko (VKP Bystrina SPU Nitra), smečiari: Martin Sopko st. (VK MIRAD PU Prešov) a Marcel Lux (TJ Slávia Svidník), blokári: Marek Ludha (VK Prievidza) a Peter Kašper (VKP Bystrina SPU Nitra), univerzál: Marcilio Braga da Silva (VK Prievidza) a libero: Ľuboš Nemec (VK Prievidza).

Víťazi ankety o najužitočnejšieho hráča extraligy:
2017-18 Marcilio Braga da Silva (VK Prievidza)
2016-17 Marek Ludha (VKP Bystrina SPU Nitra)
2015-16 Martin Sopko st. (VK MIRAD PU Prešov)
2014-15 Andrej Patúc (Spartak VKP Komárno)
2013-14 Mikolaj Sarnecki (ŠK Chemes Humenné)

Víťazky ankety o najužitočnejšiu hráčku extraligy:
2017-18 Romana Hudecová (STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava)
2016-17 Terézia Widermanová (Slávia EU Bratislava)
2015-16 Barbora Koseková (Slávia EU Bratislava)
2014-15 Miroslava Kuciaková (Slávia EU Bratislava)
2013-14 Miroslava Kuciaková (Slávia EU Bratislava)