Reprezentácia JUNIORKY Slovenky na ME U 19

Slovenky na ME U 19

Tirana 5. septembra 2018 (TASR) - Slovenské volejbalové reprezentantky do 19 rokov prehrali vo svojom predposlednom vystúpení v II. skupine ME v Albánsku s favorizovanými rovesníčkami z Ruska hladko 0:3.
Naďalej stopercentné Rusky sa víťazstvom výrazne priblížili k celkovému triumfu v II. skupine a zabezpečili si postup do semifinále, Slovenky s tromi bodmi figurujú na predposlednej 5. priečke (bilancia 1-3) a už nemajú ani teoretickú šancu preniknúť medzi elitné kvarteto.
Zverenky Michala Matušova sa s tiranským Olimpik Parkom rozlúčia vo štvrtok súbojom proti Srbkám (15.00 h). Stále živia nádej na prienik do skupiny o 5. - 8. miesto, no nemusí im na to stačiť ani víťazstvo.
Slovensko - Rusko 0:3 (-19, -12, -12)
69 minút, rozhodovali: Kolos (Bosna a Herc.) a Vuduris (Gréc.), 50 divákov
Slovensko: Erteltová 0, Fričová 9, Hrušecká 7, Jelínková 8, Bodnárová 2, Herdová 5, libero Bojňanská (Kvasnová 0, Škrlecová 1, Trebichavská 0, Kupčiová 0)
Rusko: Brovkinová 14, Matvejevová 2, Ševčuková 8, Pušinová 8, Kadočkinová 18, Pipunyrovová 6, libero Šepelevová (Zverevová 0, Rasputnajová 1)

Michal Matušov, tréner SR "19": "Dnes sme nastúpili proti najvyššiemu levelu volejbalu, s akým sme sa mohli dosiaľ stretnúť. Rusky nepotrebujú hrať kombinačne. Naplno využívali svoju výškovú prevahu, s akcentom na veľmi kvalitné podanie v systéme veľmi precízneho bloku. Podaním nám robili veľké problémy a permanentne nás dostávali pod tlak a do situácií, keď sme útočili proti obrovským kompaktným blokom. Družstvo chválim za morálku a bojovnosť, ktorú dokázalo udržať aj počas nepriaznivých bodových stavov."

reporty Petra Friča z Tirany

bez ponožiek ani set

Slovensko - Nemecko 0:3 (-14, -17, -14)
68 minút, rozhodovali: Vuduris (Gréc.) a Parvanovová (Bul.), 60 divákov

Slovensko: Erteltová 0, Fričová 7, Hrušecká 2, Jelínková 10, Bodnárová 6, Herdová 6, libero Bojňanská (Škrlecová 0, Kvasnová 0, Beneková 0, Trebichavská 0)
Nemecko: Weitzelová 11, Glaabová 3, Cyrisová 14, J. Bocková 6, Kellerová 9, Alsmeierová 10, libero L. Bocková (Straubeová 1)

Michal Matušov, tréner SR "19": "Zápas nám nevyšiel podľa predstáv. Takticky sme boli dobre pripravení, družstvo bojovalo a preukázalo morálnu silu aj za nepriaznivého stavu, no sme neefektívni v útočnej fáze. Všetky hráčky musia uveriť vo vlastné schopnosti, ktoré nás cez dve kvalifikačné skupiny dostali na záverečný turnaj majstrovstiev Európy."

Turecko - Slovensko 3:0 (11, 17, 26)
76 minút, rozhodovali: Kolos (Bosna a Herc.) a Lagierski (Poľ.), 90 divákov
Slovensko:
Beneková 7, Jelínková 7, Bodnárová 7, Herdová 6, Erteltová 2, Fričová 8, libero Bojňanská (Škrlecová 0, Kupčiová 0, Trebichavská 0, Kvasnová 0). Tréner: M. Matušov.
Turecko: Kafkasová 1, Cebeciogluová 9, Atlierová 11, Aydinová 12, Erkeková 16, Karová 11, liberá Kurtová a Güctekinová (Üzenová 1, Sahinová 1, Katipogluová 0). Tréner: S. Catma.

Michal Matušov, tréner SR: "Do polovice druhého setu som nespoznával družstvo, ktoré hralo absolútne bez vášne, bez bojovnosti a s veľkým rešpektom voči súperovi. To bol najväčší problém vstupu do zápasu a s tým sa to vyvíjalo. Nemôžeme takto hrať, ak chceme konkurovať družstvám na európskom šampionáte. Musíme si vstúpiť do svedomia, dvihnúť hlavu a bojovať o každú loptu, hrať agresívne v útoku a vyrovnať sa aj s nepresnosťami v našej hre. Ak dokážeme takéhoto súpera zatlačiť servisom, v podstate od polovice druhého setu hrať vyrovnanú partiu až do konca a bojovať tak, ako sa má, tak verím, že to zajtra môže vyzerať oveľa lepšie."

Slovensko - Francúzsko 3:1 (12, 14, -12, 21)
96 minút, rozhodovali: Lagierski (Poľ.) a Kolos (BaH), 100 divákov
Slovensko: Erteltová 1, Fričová 12, Beneková 8, Jelínková 17, Bodnárová 11, Herdová 11, libero Bojňanská (Škrlecová 0). Tréner: M. Matušov.

Michal Matušov, tréner SR 19: "Vedel som, že to nebude jednoduchý súper, Francúzky vyhrali svoju kvalifikačnú skupinu. Cesta viedla cez dobrý servis, v podstate sme tlačili od začiatku do konca. V prvých dvoch setoch bolo minimum chýb a dobrá kombinačná hra od nahrávačky Elly Erteltovej, všetko nám fungovalo - obrana aj dohrávanie lôpt, na ktorom sme sa dohodli pred zápasom. V treťom sete akoby sme trochu spanikárili a chceli rýchlo zápas dotiahnuť do konca. Chybovali sme pri príjme, servise a v útoku sme nevolili správne riešenia. Našťastie, vo štvrtom sete sme sa zmobilizovali a zápas sme dotiahli do víťazného konca."