Matchpoint AKTUALITY Noví sponzori Extraligy

Noví sponzori Extraligy

Bratislava 20. septembra 2018 (TASR) - Najvyššie slovenské volejbalové súťaže odštartujú sezónu 2018/2019 s viacerými novinkami. Obe ligy dostali nových hlavných reklamných partnerov a podľa nich aj názvy - Edymax extraliga mužov a Parfum.sk extraliga žien.
Obe spoločnosti spolupracovali so Slovenskou volejbalovou federáciou (SVF) už vlani a teraz podpísali zmluvy na nasledujúce dve sezóny. "Prinášame viacero noviniek. Okrem nejakých technických zmien v rámci súťaží sú to pre médiá a divákov veľmi zaujímavé marketingové zmeny. Najdôležitejšia je, že prinášame partnerov do mužskej i ženskej extraligy. Minulý rok boli tieto spoločnosti zapojené ako obchodní a mediálni partneri federácie a keďže spolupráca bola obojstranne výhodná, tak zistili, že volejbal je značka, s ktorou sa oplatí spojiť. Verím, že aj keď budeme na konci sezóny bilancovať, dá to zmysel obom partnerom," povedal pre TASR prezident SVF Martin Kraščenič. Fanúšikovia slovenského volejbalu si budú môcť pozrieť všetky extraligové zápasy v priamom prenose na oficiálnom kanáli federácie SVF TV. Pokračuje aj projekt Zápas mesiaca, ktorý sa bude vysielať v televíznom formáte na štyri kamery s opakovanými zábermi, komentárom a rozhovormi. Dokopy by ich mali odvysielať približne pätnásť.
Pokračuje aj vyhlasovanie Hráčov mesiaca a po konci sezóny prebehne 6. ročník ankety o Najužitočnejšieho hráča/hráčky ročníka. "SVF TV je náš marketingový kanál, ktorý sme si testovali už v uplynulej sezóne a šírime ním volejbal. Robíme tam zápasy mesiaca, hráčov mesiaca a chceli by sme to preniesť aj na juniorské kategórie. Hľadáme formy, ako motivovať mládež a toto by mohla byť jedna z nich. Máme toho pripraveného viac. Táto sezóna sa preklápa do budúceho roku, čo je storočnica volejbalu a ku koncu sezóny sa začne intenzívna príprava majstrovstiev Európy žien, ktoré spoluorganizujeme," uviedol Kraščenič. Reprezentačné zápasy si fanúšikovia budú môcť pozrieť na televíznej stanici DIGI Sport, SVF rokuje v súvislosti s ME aj s RTVS.
Zvýšila sa aj finančná podpora mužských i ženských extraligový klubov, celkový príspevok na obe súťaže a oba Slovenské poháre tak predstavuje v sezóne 2018/19 dokopy 100.000 eur. "My sme pre kluby servisná organizácia a robíme maximum, aby sme zatraktívnili súťaž natoľko, aby kluby potom mohli osloviť lokálnych partnerov. Toto je to najdôležitejšie. Ďalšie časti, kam smerujú peniaze, sú mládež a reprezentácia a taktiež plážový volejbal, ktorý je tak trochu v úzadí. Toto sú hlavné atribúty, ktoré treba posúvať," povedal Kraščenič.
V mužskej súťaži sa predstaví prvýkrát od ročníka 2014/15 desať tímov, titul obhajuje VK Prievidza, nováčikom je VK Spartak UJS Komárno. Prvé kolo odštartuje v piatok 21. septembra. Kluby odohrajú v základnej časti dokopy 18 kôl, posledné je na programe 19. januára. Následne vzniknú dve nadstavbové skupiny o 1.-4. miesto a o piate až desiate. Nadstavba odštartuje 26. januára a vyvrcholí 10. marca. Play off s osmičkou najlepších sa začne 16. marca a majster bude známy najneskôr 4. mája. Jednom družstvo bude bojovať o zotrvanie v extralige v prelínacej súťaži. Víťaz extraligy získa novú trofej a zinkasuje 6000 eur, druhý finalista 4500 a bronzový tím 3000 eur.
"Mám takú skúsenosť, že keď si pred zápasom siahnem na nejakú trofej, tak ju aj získam. Uvidíme, ako to bude s týmto pohárom. Prešov nie je favorit extraligy, ale urobíme všetko pre to, aby sme hlavným favoritom sťažili situáciu," povedal smečiar Martin Sopko st. z VK MIRAD PU Prešov.
Zmenou prešiel Slovenský pohár mužov, ktorý sa odohrá v novom formáte. Predstaví sa v ňom osem najlepších mužstiev z extraligovej tabuľky k 23. decembru, ktoré sa rozdelia do pavúka. Štvrťfinále sa bude hrať na jeden zápas s domácou výhodou pre nižšie nasadené tímy. Postupujúce mužstvá sa stretnú vo Final four, víťaz bude známy 16. februára.
Ženská extraliga odštartuje o týždeň neskôr v sobotu 29. septembra a o titul bude bojovať osem klubov. Základná časť sa skončí 12. januára 2019, následne sa tímy rozdelia na dve skupiny o 1.-4. miesto a o 5.-8. miesto. V nich budú bojovať do 2. marca. Play off sa začne o týždeň neskôr a vyvrcholí najneskôr 24. apríla. "Bude to moja tretia sezóna na Slovensku. V tej prvej sme sa dostali do finále a povedala som si, že prácu treba dotiahnuť do konca. V uplynulej sme už získali titul. Teraz som sa rozhodovala dlhšie, no opäť je pred nami výzva v podobe Stredoeurópskej ligy MEVZA," uviedla srbská volejbalistka Nataša Ševariková z majstrovského STRABAG Volleyball Club.