Matchpoint AKTUALITY Nové buzerácie na obzore

Nové buzerácie na obzore

september 2018 - Pri decinke

Konečne zrušili čiaru (coach line), ktorá obmedzovala pohyb trénerov smerom k ihrisku. FIVB, asi po vzore FIFA dala trénerov pred časom akoby do klietky. A pískači buzerovali. To skončilo. Čiary niet, samozrejme všetky bežné haly bude ešte prerušovaná čiara špatiť roky, jedine žeby Stražay s nejakou pracovnou čatou nabehol s toluénom a tampónmi.
Ďalšia sprostosť, ktorá konečne odišla do histórie je povinný technický oddychový čas. Najprv dva za stavu osem a šestnásť, potom už len jeden pri dvanástich. Logika jeho vzniku bola v tom, že marketing vyžadoval nejakú minútovú prestávku, počas ktorej budú holé slečny behať s bannerom Coca coly, lebo Red bullu. Počas tohto tajmu sa malo ( a aj sa robilo) povinne utierať ihrisko, ktoré zabezpečovalo komando mladších žiakov klubu. Pískači buzerovali, keď hráči vstupovali do ihriska, kde nebolo ani devy ani mopov, pred limitom, museli počkať. Cvičené opice.
Stražay s mimoriadnou aktivitou buzeroval, koľko, ako starých detí, akého pohlavia, bude na pokyn raz dva, raz dva, utierať suchú palubovku. Nikdy som nepochopil, prečo a na koho sa čakávalo na turnajoch na antuke. Podotýkam, že aj na nich sa rozhodcovia odbavovali.
Ešte tak zrušič clonu a volejbal opeknie.
Prašívé zákony sú fuč a je tu nový kúsok z dielne kreatívcov. Vyšlo to v úradnej správe SVF č.5.:
Záväzný výklad KR SVF k pravidlu 4.5.3 o používaní kompresných doplnkov :

"Kompresné návleky sú povolené, ale musia byť rovnakého farebného prevedenia ako výstroj (dres, trenírky). V návlekoch predlaktí nie sú povolené žiadne vypchávky, pretože by poskytovali hráčovi výhodu v jeho výkone. Akceptovateľné sú aj neutrálne farby - čierna, alebo biela, alebo neutrálna (telová).
Všetci hráči družstva musia používať kompresné návleky jednotnej farby/dizajnu.
Kompresné návleky zároveň nesmú obsahovať vypchávky alebo spevnené časti, ktoré by hráčovi poskytovali výhodu (napr. na predlaktí u libera)."

Kravina, do neba volajúca.

eshop volejbal.sk na to samozrejme zareagoval, ponúkame pre hráčov množstvo farieb - NEVYPCHATÝCH-HRÁČA NEZVÝHODŇUJÚCICH kompresných návlekov. Nádejame sa spolu s vami, že komisár Stražay neobmedzí gramáž výrobkov a nebude na farebnej škále Baumitu porovnávať odtiene farby.

www