Reporty

Kvalifikácia na MEJ očami Soni Babjakovej

BabjakováV zostave junioriek na kvalifikačnom turnaji o ME junioriek 2014  je aj Popradčanka Soňa Babjaková. Bude nám posielať reporty z kvalifikačných bojov. Držíme palce.
štvrtok 24.apríl 2014: Včera sme prišli do Kalamaty. Bývame v 4* hoteli Pharae palace priamo na pláži. Po príchode sme mali hneď úvodný tréning, ktorý slúžil na zorientovanie sa, kde vlastne sme. Dnes máme doobeda tréning, na ktorom sa budeme venovať servisu a príjmu. Po tréningu nasleduje video, kde si opäť ideme zhrnúť všetky taktické pokyny. V družstve vládne pokojná a dobrá nálada a už sa tešíme na prvý zápas.

štvrtok večer: Zápas s Gréckom bola jedna veľká katastrofa. Absolútne sme odišli na príjme. Nedokázali sme si kvalitne prihrať. Nezvládli sme potom fázu útoku. Začiatok zápasu sme s nimi držali tempo ale postupne sa Grékyne dostávali do vedenia a už sme sa nevedeli pohnúť. Nevadí, ideme ďalej, nevzdávame sa, zabudneme na tento zápas, zajtra začneme s čistými hlavami.
Piatok večer: Belgicanky boli od nás o dve triedy lepšie, tlačili na nás kvalitným servisom , ktory sme si na rozdiel od včerajška dokázali prihrať, ale sklamal nás útok, nevedeli sme sa presadiť cez belgický kvalitný blok.

 

Víťazná šnúra prerušená

/Igor Murko/
Spišiačky prerušili víťaznú šnúru a prehrali v Pezinku hladko 0:3.
Juniorky mali voľno.
Kadetky vyhrali doma s TU Košice 3:2 a prehrali 1:3.

EXTRALIGA ŽENY – 2. časť-4. kolo – 25.2.2014
VTC Pezinok - VK Spišská Nová Ves   3:0 (22, 23, 15)

76 min, rozhodovali: Kováč a Královič, 200 divákov.

Narazila kosa na kameň a naše hráčky na Pezinok. Po šiestich víťazstvách v rade za sebou, (v ktorom bol aj skalp Pezinka – práve u nich doma), prehrali Spišiačky v Pezinku hladko 0:3. Závery prvých dvoch setov boli síce vyrovnané, ale vždy mal navrch domáci Pezinok. Spišskonovoveské volejbalistky nevyužili ani skutočnosť, že sa v prvom sete zranila domáca Šmitalová, čoby ústredná hráčka základnej zostavy Pezinka. V hre Spišiačok chýbala istota,, hlavne na príjme a iskra, tak ako tomu bolo v poslednom zápase doma. Výhrou sa Pezinok posunul na 1. miesto a ak chcú Spišiačky (v súčasnosti na 3. mieste) pomýšľať na „dobrého“ súpera v play-off, tak  nesmú pred seba pustiť Paneurópu, ak im už aj Pezinok uniká.

Pezinok: Patschová 3, Fábryová 16, Grolmusová 1, Šmitalová 2, Cagáňová 6, Blanco 18, libero Paveleková (Hlavová 3, Kostelanská 5). Tréner: P. Bernáth.
Sp. Nová Ves: Nováková 0, Zaťková 4, Yordanska 8, Olejníková 8, Sikora 8, Povrazníková 10, libero Jagodzinska (Zeleňáková 0, Mikušová 0, Sandtnerová 0). Tréner: O. Spišák.

Čítať celý článok
 

Spišiačky stratili v Komárne jeden set

/Igor Murko/
Víkend plný výhier, dokonca aj prekvapivých.

EXTRALIGA ŽENY – 2. časť-2. kolo – 11.1.2014
VC Univerzita J. Selyeho Komárno - VK Spišská Nová Ves 1:3 (22, -18, -14, -18)

101 min, rozhodovali: Pivarček a B. Kováč, 50 divákov.

Posledné Komárno ešte doteraz v lige nevyhralo a tak to zostalo aj po sobote. Komárňanky začali zostra a s vervou, čo na Spišiačky platilo. Ale iba do polovice druhého setu. Potom zapli hostia na plné obrátky, prevzali iniciatívu a dokázali hrať svoju hru. Výsledkom boli vyhraté 3 sety a zisk 3 bodov za výhru 3:1. Tým si Spišiačky udržiavajú dobrú pozíciu v 2. časti súťaže, pretože v nej ešte neprehrali.

Komárno: Babjaková 3, Poláková 5, Móderová 5, Čontofalská 9, Škodová 17, Začková 2, libero Pisarčíková (Mičianová 0, Pavlíková 2, Kuffová 4, Roštárová 1, Martinatová 0). Trénerka: E. Koseková.
Sp. Nová Ves: Zaťková 2, Yordanska 19, Olejníková 14, Sikora 16, Nováková 5, Povrazníková 8, libero Jagodzinska (Zeleňáková 0, Mikušová 1, Sandtnerová 0). Tréner: O. Spišák.

Čítať celý článok
   

Výherný víkend pre Spišiačky

/Igor Murko/
Vynikajúci a výherný víkend pre Spišiačky. Ženy vyhrali doma s Pezinkom 3:1, juniorky porazili doma Zvolen 3:0 a 3:0 a do tretice kadetky vyhrali doma nad ŠA Košice tiež bez straty setu 3:0 a 3:0.

EXTRALIGA ŽENY – 12. kolo – 8.12.2013
VK Spišská Nová Ves – VTC Pezinok 3:0 (-17,23,17,25)

123 min, rozhodovali: Niklová a Novotný, 500 divákov.

Spišiačky konečne prelomili smolu a vyhrali doma za 3 body. Aj keď sa to po prvom sete nezdalo, pretože v ňom vychádzalo Pezinčankám všetko na čo siahli. Od druhého setu sa hra vyrovnala, domáce hráčky skolektívnili hru i výkon a začali mať prevahu, ktorú zužitkovali až do konca. V závere využili Spišiačky až svoj šiesty! mečbal, ale vyhrali zaslúžene. Na ihrisko sa dostalo všetkých 11 hráčok a diváci mali za čo tlieskať, čo aj robili. Výhrou sa síce Spišiačky neposunuli v tabuľke, ale udržali si Pezinok a Paneurópu na „dostrel".

Spišská Nová Ves: Yordanska, Povrazníková, Nováková, Sikora, Kwasowska, Zaťková
Libero: Urbanová (Zeleňáková, Sandtnerová, Olejníková, Mikušová)
Pezinok: Cagáňová, Fábryová, Kostelanská, Šmitalová, Patschová, Režná
Libero: Paveleková (Hlavová, Grolmusová, Ďurišová, Glóriková)

Čítať celý článok
 

Adam Prieložný zo Srbska

8.máj - Ivanjica (SRB)

Report juniorského reprezentanta Adama Prieložného z kvalifikácie MSJ.
Prehrali sme so Srbskom 0:3. Oni si hrali svoje a my sme už od začiatku boli ustráchaní a takí nesvoji, takže sme hrali zbrklo, pričom stačilo len trošku zatlačiť. Chytili sme sa až ku koncu, ale to už bolo neskoro, tak hádam dnes proti Fínom už bude väčšia pohoda, lebo herne sme mali aj na Srbov - s prehľadom.

Čítať celý článok
   

Stránka 4 z 32

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>