Reporty

Plný zásah Stropkova

PLNÝ BODOVÝ ZISK PRE JUNIORKY AJ ŽENY

ŠKM LIPTOVSKÝ HRÁDOK – MVK CELE GROUP STROPKOV (juniorky) 0:3, 0:3
MVK CELE GROUP STROPKOV (ženy) – MŠK ŽIAR NAD HRONOM 3:0, 3:1

V sobotu vycestovali stropkovské juniorky do Liptovského Hrádku. Od prvého setu držali vedenie vo svojich rukách a k hladkému priebehu si dopomohli kvalitným servisom, ktorý súperkám narobil problémy. Oba ďalšie sety sa niesli v podobnom duchu. Ich dej sa nijako nezdramatizoval a hodinový zápas priniesol Stropkovčankám výhru 0:3. Nasledujúce stretnutie síce začalo rovnako, keď prvé dva sety režírovali výlučne naše, no v treťom sa nachvíľu karta obrátila. Niekoľko chýb volejbalistiek Stropkova dokázali domáce využiť tak, že viedli už 19:8, čo sa javilo ako jednoznačný set. Avšak predpoklady sa nenaplnili a hráčky MVK Cele Group dokázali postupne otočiť aj tento, zdanlivo nezvrátiteľný stav a zápas dotiahli do víťazného konca, opäť v pomere 0:3.

Čítať celý článok
 

Pohár ostal opäť na východe

12.2.2017 - Stará Ľubovňa

Pohár ostáva na východe

Pri názvoch VK PU Mirad Prešov a VKP Bystrina SPU Nitra sa dá očakávať len dobrý volejbal. Súboj prvý s druhým, repríza vlaňajšieho finále, či repríza finále Slovenského pohára z minulého roku, aj takto sa dá nazvať tento zápas. VKP Nitra si v prvom semifinálovom zápase poradila s Komárnom 3:0, zatiaľ čo Prešov po päťsetovej bitke vyradil Prievidzu.

Čítať celý článok
 

Slávia deklasovala Nitru a má trinásty Pohár

13.2.2017 - Zo Starej Ľubovne

Slávia ‟upodávala‟ UKF Nitru a odnáša si už 13-ty pohár.

Finále Slovenského pohára žien prinieslo súboj prvého s druhým z exraligovej tabuľky. Dlho neporazená VK Slávia EU Bratislava proti družstvu spod Zobora – Volley project UKF Nitra. Obe družstva začali finálový zápas v nezmenených zostavách zo soboty. Slávia trošku atypicky bez libera, čo však s výborne hrajúcou Widermanovou nebol vôbec žiaden problém.

UKF Nitra po dravom semifinále vyzerala byť schopná prerušiť šnúru víťazstiev Slávie a odpovedať na otázku: „Kedy tá Slávia už padne ?“ , no udržali sa len po prvý technický time out, do ktorého odchádzali hráčky Slávie už so 4-bodovým náskokom. Po tomto time sa spustil hurikán chýb na prihrávke spojený s výbornou obranou Slávie a UKF so stratou už 9-tich bodov (19:10) poslalo na ihrisko nahrávačku Hradeckú. Tá sa blysla blokom a výborným servisom, ktorý však len kozmeticky upravil stav setu a prvý set ukoristila Slávia 25:17.

Čítať celý článok
   

Marcel Sivák z Londýna

sivakIBB Polonia Londýn dosiahla historický úspech.

18. december 2016 sa zapíše hlboko do histórie volejbalu pre celok IBB Polonia Londýn, ako deň s veľkým D. Tomuto miestnemu družstvu sa podarilo otočiť takmer nezdolateľný deficit 0:3 z prvého kola CEV Challenge Cup proti Fino Kapošvár z Maďarska.
IBB Polonia Londýn však v odvete (odveta sa hrala v poľskom Belachatove, v domácej hale poľského partnera)  zdolali maďarského súpera v štyroch setoch (25-17, 25-22, 19-25, 25-19) a následne sa im podarilo "doma" v Poľsku vyhrať rozhodujúci zlatý set (15-10) a tým si zaručili postup do ďalších bojov.

Čítať celý článok
 

Majo Mosorjak o Krakove

mosorjak20.4.2016 - Marián Mosorjak, bývalý reprezentant SR bol tiež v Krakove a ochotne sa podelil o dojmy.

Stále mám ten volejbal nejako rád a bez mučenia priznávam, chcel som zažiť na vlastnej koži, vidieť na vlastné oči a počuť na vlastné uši skutočnú volejbalovú atmosféru, ktorú dokážu kibici v Poľsku vytvoriť. Naposledy som bol na volejbal minulý rok, na postupovovom zápase do Final Four CHL Rzesow – Novosibirsk. Päť tisícok hláv a desať tisíc dlaní spravilo príjemnú športovú atmosféru.
Osem kúskov v podobe lístkov som mal zabezpečených cez žiaľ už „ bývalého „ reprezentanta Slovenska a súčasného zberateľa MVP v silnej poľskej PLUS LIGE Miša Masného. Tu si neodpustím, škoda je toho chlapa, že nehrá s dvojkrížom na hrudi.
Cestu a celé podujatie som absolvoval so šesťčlennou humenskou družinou, ktorá aj napriek definitívnej strate volejbalu v tomto meste, stále tomuto športu drukuje.
Hralo sa v najväčšej aréne v Poľsku – TAURON, ktorá podľa oficiálnych štatistík dokáže „ zhltnúť „ 15 000,- na tribúnach sediacich ľudí. Ak sa využijú aj iné plochy, tak je to niečo cez 22 tisíc.

Čítať celý článok
   

Stránka 2 z 32

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>