Matchpoint AKTUALITY

Aktuality

Kandidát na prezidenta SVF - I.Prieložný

Igor Prieložný

Za grafickú, gramatickú úpravu zodpovedá autor materiálu

   

Kandidát na prezidenta SVF - R.Nemec

Richard Nemec

 

Za grafickú, gramatickú úpravu zodpovedá autor materiálu

   

Halanda sa vzdal kandidatúry

Bratislava 26. októbra 2017 (TASR) – Prezident Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) Ľubor Halanda oznámil, že sťahuje svoju kandidatúru na funkciu šéfa SVF na ďalšie štvorročné obdobie. Voľba nového prezidenta sa uskutoční v nedeľu 3. decembra na Konferencii SVF v Poprade.
      "Rozhodol som sa tak z osobných dôvodov," uviedol Halanda na štvrtkovej tlačovej konferencii v Bratislave. "Slovenskú federáciu som viedol dvanásť dlhých a ťažkých rokov. Zažili sme veľa úspechov, riešili aj veľa problémov. Ako som už spomenul, oslovil ma veľmi dobrý a kvalitný volebný program pána Kraščeniča, s ktorým sa stotožňujem a verím, že osloví aj delegátov konferencie. Z volejbalu však neodchádzam. Práve naopak. Možno budem mať viac času na ďalšie aktivity. Som členom výkonného výboru Slovenského olympijského výboru, viceprezidentom Európskej volejbalovej konfederácia, členom správnej rady a sekretárom športovo-technickej komisie Svetovej volejbalovej federácie. Chcel by som byť v týchto oblastiach nápomocný novému prezidentovi SVF," dodal.
      Do slovenského volejbalu, olympijského športu, mieri výrazná niekoľkoročná finančná injekcia. "Už dlhú dobu sme hľadali strategického marketingového partnera tak, aby sme dokázali pokryť potreby celého volejbalového hnutia, to znamená reprezentácií, klubov a osobitne rozvoj beach volejbalu," informoval Halanda a oznámil: "Na základe úspešného klubového projektu pána Martina Kraščeniča v Nitre, ktorý priniesol výborné výsledky v podobe dvoch titulov majstra Slovenska a víťaza Slovenského pohára a na základe jeho podpory a dobrého mena sa nám podarilo uzavrieť zmluvu o spolupráci s marketingovou agentúrou Media Fresh, s ktorou sme uzavreli dlhodobý kontrakt na 5 rokov. Finančná podpora presahuje ročne sumu 200.000 eur, z toho 100.000 eur je určených na podporu volejbalových klubov."
      Zástupca nového marketingového partnera Roland Osvald k tomu dodal: "Slovenský volejbal považujeme za veľmi rešpektovanú a úspešnú značku, ktorú sa budeme snažiť spolu päť rokov ďalej rozvíjať doma i v zahraničí. Dohodli sme spoluprácu na prvých projektoch." O niektorých z pripravených projektov hovoril viceprezident SVF Tomáš Singer. "Sústredili sme sa na tri základné piliere projektu: reprezentácia a medzinárodné podujatia, extraliga mužov a žien, Slovenský pohár a plážový volejbal. Prvýkrát v histórii slovenského volejbalu príde do klubov jasná finančná čiastka. Každý účastník extraligy mužov a žien dostane na každú sezónu 2000 eur, spolu je to 38.000 eur. Na prémie a umiestenia na 1.-6. mieste a v Slovenskom pohári je vyčlenených 35.000 eur. Každý organizátor mládežníckych majstrovstiev Slovenska obdrží 2000 eur, spolu 18.000 eur. Novinkou sú vlastné interaktívne prenosy extraligových zápasov vo vysokom rozlíšení, vyhlasovanie zápasu mesiaca, najlepšieho hráča a hráčky každého stretnutia. Podarilo sa dokončiť elektronizáciu riadenia súťaží, na čo využívame najmodernejšiu techniku. Pripravujeme projekty pre reprezentáciu a medzinárodné podujatia. Prvým budú ME do 19 rokov v Púchove, ďalej účasť v Lige národov (Svetová liga sa transformovala do tohto názvu) a kvalifikácia na ME 2019 mužov a žien."

   

Kandidát na prezidenta SVF - M.Kraščenič

Volejbal.sk ponúka kandidátom na prezidenta SVF (volby sú prvú decembrovú nedeľu) prezentovať svoje plány, myšlienky, ideály. Každý kto nám pošle materiál - bez komentára ho uverejníme.

Martin Kraščenič

Za grafickú, gramatickú úpravu zodpovedá autor materiálu

   

Týchto my nikdy pod vysokou sieťou neporazíme

6.9.2017 - Novozvolený srbský prezident Alexander Vučič sa vyjadril ohľadom vstupu Srbska do NATO…
My, Srbi nikdy nezabudneme, čo NATO urobilo našej krajine, srbský ľud nezabúda a preto nikdy do NATO nevstupime. Srbsko nie je bohatá krajina, ale hrdá a náš osud bude určovať náš národ... nie EU ani NATO.
Rovnako nikdy nedovolíme, aby bolo Srbsko použité ako nástroj nátlaku proti bratskemu ruskému národu. Srbský národ a ruský národ spoločne bojovali a zomierali celé stáročia, preto nás spája puto najsilnejšie.
Srbsko nikdy nepredá svoju hrdosť ani slobodu za žiadne peniaze ani iné výhody.Nikdy nedovolíme, aby nám Európska únia vnutila falošnú solidar itu ohľadom kvót na imigrantov. My sme nebombardovali ani Sýriu ani iné štáty preto nedovolíme, aby Srbsko ohrozovali hordy utečencov.

Pozn. www: my ich nikdy vo volejbale neporazíme. Nikdy.

Vucic

   

Halandovo obracanie kabáta z roka na rok

30.5.2017 - Prezident SVF ing. Halanda obracia kabát neuveriteľne rýchlo. Minulý rok po jarných stretnutiach na porade Správnej rady (vtedy už nekompetentnej, lebo na pracovnej konferencii SVF v Poprade sa jej členovia vysrali na "čerstvý" zákon o športe, prijatý 1.1.2016 a nenechali sa pospolitým ľudom zvoliť) takto spolu so športovým riaditeľom hodnotili prácu družstva mužov Slovenska vo Svetovej lige

 

 

Zdroj: zápisnica zo zasadnutia SR SVF 4.7.2016

 

www.volejbal.sk

 

   

Začína finále play off

Bratislava 14. apríla 2017 (TASR) - V sobotu odštartujú finálové série mužskej i ženskej extraligy SR vo volejbale. Vyvrcholenie súťaže medzi mužmi obstarajú obhajca titulu VKP Bystrina SPU Nitra a VK Prievidza. Medzi ženami zabojujú o rekordný sedemnásty majstrovský titul v ére samostatnosti hráčky Slávie EU Bratislava, ktorým sa v mestskom derby postaví do cesty 1. Bratislavský volejbalový klub. Čítať celý článok

   

Nová budúcnosť Domu športu

Bratislava 4. apríla 2017 (TASR) – Dom športu v Bratislave dostane čoskoro novú podobu. Jeho súčasný majiteľ Ladislav Asványi spoločne s architektmi predstavil v utorok projekt rekonštrukcie budovy, v ktorej by mali sídliť športové zväzy a ďalšie športové subjekty vrátane Slovenského olympijského výboru (SOV) či sekcie štátnej starostlivosti o šport a mládež MŠVVaŠ SR.
      Asványi odkúpil DŠ na Junáckej ulici v Bratislave 14. apríla 2015 po tom, čo dovtedajší vlastník Slovenské združenie telesnej kultúry (SZTK) nebol schopný spĺňať svoje zmluvné záväzky. Čítať celý článok

   

Stránka 4 z 60

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>