Matchpoint AKTUALITY

Aktuality

Halandovo obracanie kabáta z roka na rok

30.5.2017 - Prezident SVF ing. Halanda obracia kabát neuveriteľne rýchlo. Minulý rok po jarných stretnutiach na porade Správnej rady (vtedy už nekompetentnej, lebo na pracovnej konferencii SVF v Poprade sa jej členovia vysrali na "čerstvý" zákon o športe, prijatý 1.1.2016 a nenechali sa pospolitým ľudom zvoliť) takto spolu so športovým riaditeľom hodnotili prácu družstva mužov Slovenska vo Svetovej lige

 

 

Zdroj: zápisnica zo zasadnutia SR SVF 4.7.2016

 

www.volejbal.sk

 

   

Začína finále play off

Bratislava 14. apríla 2017 (TASR) - V sobotu odštartujú finálové série mužskej i ženskej extraligy SR vo volejbale. Vyvrcholenie súťaže medzi mužmi obstarajú obhajca titulu VKP Bystrina SPU Nitra a VK Prievidza. Medzi ženami zabojujú o rekordný sedemnásty majstrovský titul v ére samostatnosti hráčky Slávie EU Bratislava, ktorým sa v mestskom derby postaví do cesty 1. Bratislavský volejbalový klub. Čítať celý článok

   

Nová budúcnosť Domu športu

Bratislava 4. apríla 2017 (TASR) – Dom športu v Bratislave dostane čoskoro novú podobu. Jeho súčasný majiteľ Ladislav Asványi spoločne s architektmi predstavil v utorok projekt rekonštrukcie budovy, v ktorej by mali sídliť športové zväzy a ďalšie športové subjekty vrátane Slovenského olympijského výboru (SOV) či sekcie štátnej starostlivosti o šport a mládež MŠVVaŠ SR.
      Asványi odkúpil DŠ na Junáckej ulici v Bratislave 14. apríla 2015 po tom, čo dovtedajší vlastník Slovenské združenie telesnej kultúry (SZTK) nebol schopný spĺňať svoje zmluvné záväzky. Čítať celý článok

   

Stražay opäť exceluje

1.4.2017 - Bratislava

 

svf vlasy

   

Najlepší volejbalisti 2016

Bratislava 27. februára 2017 (TASR) - Víťazmi 23. ročníka tradičnej ankety Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) Volejbalista roka 2016 sa stali rovnako ako pred tromi rokmi blokári Emanuel Kohút a Jaroslava Pencová. V hlasovaní volejbalových trénerov, funkcionárov a novinárov sa Kohút umiestnil najvyššie druhýkrát, Pencová v uplynulých rokoch v ankete dominuje a vyhrala ju štvrtýkrát za sebou.

Čítať celý článok
   

Zomrel DIDO

27.2.2017 - V ned_dovicovic_8.jpgdeľu zomrel 59-ročný, dlhoročný volejbalový rozhodca Dušan Dovičovič "Dido".
Úprimnú sústrasť celej rodine.

   

Tréneri po finále Slovenského pohára

12.2.2017 - Stará Ľubovňa

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: "Po jedenástich rokoch som sa vrátil do Prešova a opäť sa mi podarilo vybojovať Slovenský pohár. Je to skvelý pocit. V sobotu sme mali ťažký zápas s Prievidzou, vo finále nám ušiel úvod prvého setu, ale potom sme sa rozbehli. Chalani ťahali, vynikajúco bránili v poli, hrali obetavo a patrí im veľká vďaka. V dôležitých momentoch zabrali všetci hráči. Výborne hral v útoku Lux, skvele rozhadzoval lopty Halaj, perfektné výkony podali aj Sopko a blokári Červeň s Mackom aj libero Lampart a čiernu robotu spravil Drobňák. Podali sme vynikajúci výkon a sme radi za víťazstvo v Slovenskom pohári. Podaril sa nám prvý vrchol sezóny a spravíme všetko pre to, aby sme uspeli aj v lige. Ak sa dostaneme do finále proti Nitre, tak to bude ťažké, pretože majú vynikajúci tím a vyhrať s nimi sériu bude náročné."

Marek Kardoš, tréner VKP Nitra: "Opäť sme s Prešovom prehrali po vlastných chybách. Trápi nás vec, v ktorej sme dominovali, že sme po negatívnom príjme, respektíve po obrane v poli dostali loptu na našu stranu a dohrávali sme rýchlo. V tomto bol vo finále lepší Prešov a uhrával ťažké lopty. Bol to pekný zápas, aj keď so zlým koncom pre nás. Musíme z toho vyniesť dôsledky, pretože posledné dva týždne nehráme dobre a bojíme sa pritlačiť. Prehra nás mrzí, pretože po prvom sete sme to mali vo vlastných rukách, ale namiesto toho, aby sme ich zatlačili, tak sme čakali na súperove chyby, čo si proti Prešovu nemôžeme dovoliť."

Michal Matušov, tréner Slávie: "Možno to dnes vyzeralo jednoducho, ale myslím, že to pramenilo z toho, že UKF Nitra sa v sobotu v semifinále emotívne vyložila na ihrisku. Hrali fantasticky proti 1. BVK a dnes sa na ihrisku ako keby hľadali. Musím však vysloviť spokojnosť s výkonom aj prejavom nášho družstva. Hráčky splnili taktické pokyny, hrali koncentrovane aj keď sme viedli o veľa bodov a náskok hovorí za všetko. Tešíme sa, že sme získali Slovenský pohár a víťazná séria je bonus navyše. Raz to určite skončí, ale dúfame, že to potiahneme čo najdlhšie. Pre mňa je to na ženskej scéne najväčší úspech. Mám fantasticky vyskladané družstvo zo skúsených a mladých hráčok a je s nimi radosť pracovať."

Martin Rašner, tréner UKF Nitra: "Slávia dominovala a vyhrala zaslúžene. Naše hráčky chcem pochváliť za to, že sme boli vo finále, čo bol pre Nitru historický úspech. V dnešnom zápase sme veľmi chceli, možno to dievčatám aj zväzovalo ruky, Slávia veľmi dobre podávala a neboli sme schopní útočiť. Zápas vyznel jednoznačne v prospech Slávie a gratulujem jej k zisku Slovenského pohára."

   

Myjava vybojovala postup v zlatom sete

Záhreb 1. februára 2017 (TASR) - Volejbalisti Spartaka Myjava postúpili do štvrťfinále Challenge Cup-u. V stredajšej dramatickej odvete síce prehrali na pôde chorvátskeho Mladosť Záhreb v riadnom zápase 0:3 na sety, no keďže v prvom domácom súboji triumfovali rovnakým skóre, rozhodol až zlatý set. V ňom vyhralo slovenské družstvo 22:20.
Vo štvrťfinále sa Myjava stretne s aktuálnym lídrom francúzskej ligy Chaumont VB 52, kde pôsobí slovenský reprezentačný smečiar Matej Paták. Prvý duel sa uskutoční medzi 14.-16. februárom v Myjave, odveta vo Francúzsku je na programe v termíne medzi 28. februárom a 2. marcom.

HAOK Mladosť Záhreb (Chorv.) - TJ Spartak Myjava 3:0 (20, 22, 21) - zlatý set 20:22
106 minút, rozhodovali: Fortuová (Rum.) a Belsby (Nór.), 300 divákov.
Záhreb: Strahija 2, Marelič 13, Dukič 12, Prlič 11, Sedlaček 25, Šabljak 9, libero Mrakuzič (Bakonji 1, Vujovič 0). Tréner: T. Misin.
Myjava: Hauer 1, Konc 5, Tarabus 12, Katona 14, Ihnát 15, Durec 7, libero Ochodnický (Pokopec 1). Tréner: Ľ. Šalata. Čítať celý článok

   

Stránka 6 z 62

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>