Matchpoint AKTUALITY

Aktuality

Všivácky tréner v Anglicku padol

Londýn 27. septembra 2016 (TASR) - Sam Allardyce vydržal vo funkcii trénera anglickej futbalovej reprezentácie len 67 dní a za ten čas odkoučoval jediný zápas. V utorňajších večerných hodinách sa po ústnej dohode s vedúcimi predstaviteľmi Anglickej futbalovej asociácie (FA) rozhodol odstúpiť z funkcie. Príčinou tohto kroku bolo prevalenie korupčných praktík, ktorých sa dopustil. Informáciu priniesli britské médiá. Čítať celý článok

   

Kubánski volejbalisti do basy

Tampere 20. septembra 2016 (TASR) - Súd vo fínskom Tampere poslal za mreže piatich volejbalových reprezentantov Kuby za znásilnenie. Informovala o tom agentúra DPA.
      Štyria reprezentanti - Rolando Cepeda Abreu, Alfonso Gavilan, Ricardo Calvo Manzano a Osmany Uriarte Mestre si odsedia vo väzení päťročný trest. Luis Sosa Sierra dostal tri a pol roka. Zároveň každý z nich musí zaplatiť obeti peňažnú kompenzáciu vo výške 24-tisíc eur.
      Počas júlového turnaja Svetovej ligy v Tampere sa obvinení dopustili hromadného znásilnenia v jednom z hotelov v centre mesta. Pôvodne zadržali policajné zložky osmičku volejbalistov, ale pri vyšetrovaní prepustili troch z nich.

   

Pozvánka

Slovensko Slovinsko

   

Trénerom COP Trenčín sa stal Dr. Peter Kalný

26.7.2016 - Odchádzajúceho trénera Palguta nahradí v štátnom chlapčenskom stredisku mládeže v Trenčíne tréner Peter Kalný.
Dr. Kalný podpísal dnes s vedením SVF kontrakt a bude mať zodpovednosť za družstvo kadetov, ktoré sa pripravuje na ME 2017, ktoré sa budú hrať v Púchove a v Györi.

 

Zdroj: ulica

   

Kubánci si užili a teraz sa chladia

Tampere: parné leto 2016

Podľa zdroja zo severu Európy mali ôsmi volejbalisti Kuby znásilniť počas turnaja Svetovej ligy v Tampere jednu Fínku. (2?).
Ak je to pravda, tak bude pravda aj to, že teraz sedia chalani za mrežami a chladia sa. Uff

zdroj: čajky severu

zdroj: lidovky.cz

nedávno boli hrať v Bratislave a zrejme nedokázali správne odhadnúť krásu našich plavovlások

   

Pavčo sa dožíva 75-ky

27.6.2016 - Pavel Schenk sa dožíva okrúhlych 75-tych narodenín.

 

Blahoželáme

 

   

Nový ročník extraligy mužov a žien

14.júna 2016 - hala Mladosť

Vedenie SVF predstavilo klubom záverečnú podobu predpisov na nový súťažný ročník mužov a žien. Nič zásadné sa meniť nebude.
Prítomní na zasadnutí: Nitra, Prešov, Košice, Komárno, Myjava, Svidník, Trenčín. Opäť nie sú pozvané iné kluby ako extraligové, hoci sa ich súťaže na zasadnutí riešia. Je to tradične o nich bez nich a ešte aj s telefonickým klamstvom súťažného riaditeľa Stražaya, že nevidí dôvod ich pozývať, lebo nie je to na sedení téma, tam sa vraj tieto súťaže neriešia.
Riešia sa vždy a nikdy nepochopím, prečo tam kluby s chuťou tam byť, nemôžu byť.

Extraliga mužov: počet účastníkov vyzerá v strede júna na desať, hoci účasť Svidníka a nováčika Zvolena je zatiaľ vo hviezdach.
Základná časť - systémom dvojičiek (v prípade 10 účastníkov), t.z. napr. v sobotu v Košiciach a v nedeľu v Prešove. Drobný detail, že každý normálny hotel vás o desiatej vyčekuje, je asi zanedbateľný. Veď cukrárne sú všade.
Nadstavba 6 - 4.
1/4 finále play off na dve víťazstvá (už druhý rok nechápem), semifinále na tri a finále už dlhodobo na štyri (pán Boh zaplať).
Odborné hľadisko systému dvojičiek je na konci dôležitosti. Divák sa na to jedno zápolenie víkendu určite vyserie.
Debata zvýšenia vkladov, t.z. kluby sú sami sebe generálnym sponzorom, bola odpálená s úsmevom. Prvé navreté žilky ing. Halandu.
Slovenský pohár: ako už sme si zvykli - zdevastovaný systém s obmedzeným počtom účastníkov - šesť.
Prvá liga mužov: snáď sa na západe Slovenska rozbehne v normálnom počte.

Prvá liga juniorov: za Braniskom dlhodobo, pred tunelom dva (tri) turnaje, plus finálový turnaj M SR. Ing. Halanda v neočakávanom kľude, zato viceprezident SVF Singer, ktorý t.r  nevidel ani jeden jediný zápas juniorov, či kadetov prskal a vravel niečo ako slovo Kocúrkovo.
Asociácia rozhodcov nechce umožniť vetovanie rozhodcov, ing. Halanda to podporuje, kluby čumeli, ale súhlasili. Navrhol som, aby aspoň famózne rozdodkyne Danicu a Janulku vyhnali z mužského sektora do ženského. Tam nech to prznia. Tam bude súcit s ich šaškovaním.

Marketing: bez zmien, t.z len Singerova hra na marketing. Generálny sponzor súťaže v nedohľadne. Otázku neustále a správne vyťahoval zástupca Prešova p. Palenčár.
Už dlhodobo existuje z úst vedenia SVF veľkorysá ponuka smerom k funkcionárom klubov, aby so zháňaním sponzora pomohli.
Je zaujímavé, ako slovíčko GENERÁLNY pohne brvou ing. Halandu a blahodarne pôsobí na rozširovanie jeho cievneho systému.
Riešila sa aj otázka, akú cenu má vlastne položka generálny partner. Aká je cena tejto súťaže.
Padali tam aj hrôzostrašné návrhy, napr. že za ponožky. ... až sa to zvrtlo k prvej sume 5 000 Euro. A tak diskusia vyvolala dotazy.
Zaznela otázka: VOLEJBAL.SK EXTRALIGA MUŽOV?
Odpoveď Singera: v žiadnom prípade.
Podotázka. Ani za 50 000 €?
Rázna odpoveď Singera: v žiadnom prípade!!! Zvolal.
... aj na diktafón?
Aj.

... telefón však nezdvihne. Ide byť futbal. Dnes už ho, v jednej ruke mobil, v druhej nahrávací prístroj, plné ústa jahôd, nevolám. Nemám čas. Verme, čo povedal. Tieto peniaze mu smrdia. Volejbal.sk vo všetkých halách na stenách nebude. Ani najlepšie ponožky sveta nebudú povinne zdobiť lýtka hráčov.

Tesne pred koncom rokovania prišla na opätovnú otázku "provokatéra" z Prešova ohľadom generálneho partnera súťaže konštruktívna odpoveď prezidenta SVF Ing. Halandu. ... ak niekto iný, ako oni, zabezpečí 100 000 € pre extraligu, tak on z pozície prezidenta odstúpi. Singer vraj zbledol. Nevidel som. Už som bol mimo. Snáď neklamem a nezavádzam.

Ale videl som na vlastné oči, že ing. Halanda je akýsi unavený, trápi sa, mám dojem, že ho to už nebaví a je veľmi pravdepodobné, že perina Svetovej ligy, Európskej ligy, legislatívnych problémov s novým zákonom o športe bude asi veľmi veľmi ťažká duchna.

U žien sa na druhý deň (neprítomní Senica a DzS Prešov) vykľula iba jediná nejasnosť. Bude aj nadstavbová súťaž, alebo nebude. Zatiaľ v hlasoch nerozhodne. Rozhodne Správna rada SVF, orgán, ktorý podľa nového zákona by už v budúcnosti nemal existovať. 
Proti nadstavbe sú kluby, termínovo vyťažené európskymi súťažami. Ženské kluby rozhodcov vetovať chcú. Asi sa dopočuli, že im chceme tie dve prihrať. Rozpor rozhodne orgán.
Zvýšenie vkladov do súťaže takisto neprešlo. Proti tejto sprostosti bol v neuveriteľnom súlade aj rozum aj cit. Pohodička.
Na ženskom zasadnutí prezident SVF prítomný nebol.
... alebo sa už odobral do svojho cevofivebe sveta, kde je mu dobre, biznisovo, míľovo a dietne, alebo utekal do Rohožníka po ďalší prísun cementu.

Pre www zaznamenal Ivan Husár, VKP Bratislava

Pozn.: čo by taký Tomáš Singer robil.

   

Koseková do Brna

Bratislava 18. mája 2016 (TASR) - So slovenskou volejbalovou extraligou sa lúči ako jej najužitočnejšia hráčka. Dvadsaťjedenročná nahrávačka Barbora Koseková doviedla Sláviu EU Bratislava k zisku double a v novej sezóne bude pôsobiť v českej extralige v drese VK KP Brno, kde bude jej trénerom kormidelník slovenskej reprezentácie Marek Rojko. Koseková sa stala víťazkou 3. ročníka ankety o najužitočnejšiu hráčku extraligovej sezóny, v ktorej hlasovali tréneri tímov najvyššej súťaže. Čítať celý článok

   

Stránka 6 z 59

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>