Matchpoint AKTUALITY

Aktuality

Zplayofuje sa - 1.BVK posilňuje

23.1.2017 - v športovej hale v natašaPKO sa na tréningu objavila Srbka Nataša Ševariková (1988), t.z. že 1.BVK Bratislava pred rozhodujúcou časťou extraligy posilní svoje rady smečiarok.
Už dlho trénuje s klubom aj reprezentantka Jarka Pencová, naposledy hráčka v Lokomotive Baku (AZB), ktorá rehabilituje po októbrovej operácii ramena. Zdalo sa, že by mala doplniť káder 1.BVK, ale nakoniec s najväčšou pravdepodobosťou skončí v Poľsku. Domnievame sa, že v Lodži, kde trénuje jej bývalý tréner Mašek. Uvidíme.
Info o prítomnosti Srbky sú z kombinovaného zdroja: oči webu a vedenie klubu.

   

Slovenský pohár konečne v réžii Junáckej

Bratislava 23. decembra 2016 (TASR) - Záverečný turnaj Final Four Slovenského pohára mužov a žien 2016/17 sa uskutoční v termíne 11. - 12. februára 2017 v Starej Ľubovni. V piatok to oznámila Súťažná komisia Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).
      SVF vypísala na organizáciu podujatia výberové konanie, ale v stanovenom termíne neprejavil záujem žiaden záujemca. Preto ním bude Slovenská volejbalová federácia, ktorej vyšiel v ústrety VKM Stará Ľubovňa.
      Na turnaji budú štartovať štyri mužské a štyri ženské extraligové kluby. Účasť na turnaji už majú istú na základe umiestnenie po prvej časti extraligy prvé dva tímy - VKP Bystrina SPU Nitra a obhajca VK MIRAD PU Prešov. O dve zvyšné miestenky sa pobijú v dvojzápase tímy, ktoré obsadili po prvej časti 3.-6. miesto. VK Prievidza (3.) sa stretne s TJ Spartak Myjava (6.) a VK KDS Šport Košice (4.) s VK Spartak UJS Komárno (5.). Prvé stretnutie sa odohrá u horšie umiestneného a druhé u lepšie umiestneného. V prípade rovnosti bodov rozhodne o postupujúcom zlatý set, ktorý sa odohrá bezprostredne po skončení druhého stretnutia v skrátenej forme do 15. Prvé zápasy sú na programe 25. januára, odveta 1. februára.
      Zo ženskej extraligy postúpia na Final Four Slovenského pohára prvé štyri tímy po základnej časti, ktorá vyvrcholí posledným 18. kolom 21. januára 2017. Kvarteto účastníkov je známe už v predstihu a v Starej Ľubovni budú o prvú trofej v sezóne bojovať VK Slávia EU Bratislava (obhajca), Volley project UKF Nitra, 1. Bratislavský volejbalový klub a KV MŠK Oktan Kežmarok.

   

Slávistky opäť na európsku scénu

Bratislava 13. decembra 2016 (TASR) - Po dvoch rokoch sa volejbalistky VK Slávia EU Bratislava vracajú do pohárovej Európy. Úradujúci majster slovenskej extraligy sa v 16-finále tretej najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže Challenge Cup stretne s rakúskym tímom UVC Holding Graz. Prvý zápas je na programe v stredu 14. decembra o 17.00 h v hale Mladosť, odveta sa uskutoční 17. januára v Grazi. Okrem Slávie bude v rovnakej súťaži štartovať aj bronzový medailista z uplynulej extraligovej sezóny 1. Bratislavský volejbalový klub, ktorý sa vo štvrtok predstaví na palubovke cyperského AEL Limassol a odveta je na programe 12. januára 2017 v Bratislave. Čítať celý článok

   

Alica sa vrátila

8.12.2016 - Východ

szekelyovaAlica Székelyová, momentálne už Sokolovová sa po potulkách svetom (Košice, Bratislava, Taliansko, Španielsko, Rumunsko, Rusko a Turecko) vrátila domov do Košíc.
Počas pôsobenia v Rumunsku sa zoznámila s basketbalistom Macedónska, vydala sa. Má syna. Podľa zvuku z auta počas telefonovania odhadujem, mrňavého chlapca.
Prezidentka klubu Eperia Prešov p. Stieberová Alicu vypátrala, prehovorila a podpísala.
Alica pre náš web povedala, že s vrcholovým volejbalom ako takým už skončila so zdravotných dôvodov. Problémy s bolestivou pätou, ktoré momentálne, vďaka výbornému masérovi v Prešove trošku ustúpili, nie sú prekážkou hrania.
Je ochotná Prešovu pomôcť, ale zároveň rieši svoj privátny život, ktorý môže nasmerovať sťahovaním sa do Švajčiarska za manželom. Trénuje v Prešove od novembra, hrať by mala začať čoskoro.
Na otázku, či bude poslúchať, odpovedala silným smiechom, že prečo by nemala, veď ona vždy a všade poslúchala.

Alica odišla z Košíc veľmi mladá do Slávie EK Bratislava, kde z nej vychovali (časy A.Ferulíka) veľmi kvalitnú reprezentačnú nahrávačku. Po excelentnej Monike Smakovej (Kežmarok), určite druhá najlepšia nahrávačka v slovenských vodách.
Otázne je, čo by sa bolo bývalo udialo, ak by sa nahrávačkou nebola nestala. Alica je totiž z kategórie nahrávačov, ktorí by najradšej v koncovkách setov nahrávali sebe. Bola by určite výborná agresívna útočníčka, aj preto to s ňou nebolo nikde a pre nikoho jednoduché. Predpokladám, že dozrela a ak tu bude hrať čo len pár kôl, určite bude ozdobou extraligy.

Ivan Husár pre www

   

Zomrel Jaro Belaj

27.11.2016 

V rannom čase dnes zomrel nestor slovenského volejbalu, "otec" veľkej Žiliny 80-tych rokov, Jaro Belaj (1933). Smutné.

(hu)

   

Zomrel Piňerua

428319 301900683204071 1097605524 nBratislava 18. novembra 2016 (TASR) - Smutná správa dorazila v piatok 18. novembra na Slovensko z Turecka, podľa nej tam v noci zo štvrtka na piatok zomrel venezuelský volejbalista Kervin Piňerua. Ten v rokoch 2013 až 2015 obliekal v slovenskej extralige dres VK Prievidza a patril k najlepším hráčom celej súťaže. Správu podľa webu Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) potvrdili viaceré turecké médiá. Ešte len 25-ročný Piňerua skonal na infarkt.

Čítať celý článok
   

Prúser v Čechách

24.10.2016 - Zmizlo pár miliónov.

   

Michal Mašek prevzal nováčika Orlen ligy

20.10.2016 - Lodž

 

MašekNováčik LKS Lodž prehral v úvode sezóny poľskej ženskej najvyššej súťaže 0:3 v derby s Budoviani Lodž 0:3, po ktorom abdikoval prvý tréner Bartodziesjki.
Hlavným trénerom sa stal bratislavčan Michal Mašek, bývalý tréner v Doprastave Bratislava, Senici, Nitre, Police (POL), Stuttgarte,  a naposledy dva roky pracujúci v majstrovskom tíme v Drážďanoch

 

zdroj: sieťka

   

Stránka 7 z 62

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>