Matchpoint AKTUALITY

Aktuality

V Humennom skapal volejbalový pes

Humenné 9. mája 2016 (TASR) – Mesto Humenné podporí v tomto roku mládežnícky šport sumou 67.000 eur. Odsúhlasili to mestskí poslanci na aprílovom zasadnutí. V tomto roku žiadalo od mesta 14 mládežníckych klubov spolu takmer 187.000 eur.
Z balíka dostanú najviac hokejisti, až 24.500 eur. Ako sa uvádza v dôvodovej správe, klub použije financie na zabezpečenie hokejovej výstroje pre všetky vekové kategórie, réžiu klubu, pre hráčov a trénerov na cestovné náklady. "Časť dotácie pokryje mzdové náklady pracovníkov klubu MHK Humenné a náklady spojené so zabezpečením domácich zápasov v mládežníckych kategóriách," uvádza sa v materiáli. Klub má zároveň ambíciu prihlásiť do súťaže aj družstvo dorastu a vytvoriť tak ďalší stupienok smerom k seniorskému tímu. Zimný štadión v Humennom je od januára tohto roka pre poškodenie strechy uzatvorený.
Na podporu mládežníckeho futbalu v meste radnica vyčlenila pre dve organizácie spolu 25.500 eur. Tie použijú dotáciu na dohody trénerov, dopravu, prenájom telocvične a ihriska a na materiálne vybavenie, ale aj štartovné pre jednotlivé mládežnícke kategórie. Dievčenský futbal získal v tomto roku podporu 4500 eur. Klub bude hrať v jesennej časti druhú celoštátnu futbalovú ligu žien a žiačok.
Z mestskej pokladnice sa rozdelia financie aj medzi plavcov, basketbalistov, tenistov a iných.
V minulom roku podporilo mesto športové organizácie, ktoré aj v tomto roku žiadali o dotáciu, takmer rovnakou sumou 66.450 eur. Novovzniknutý klub ŠK Gymnázium, ktorý je zameraný na volejbal, v roku 2015 mesto o finančný príspevok nežiadal.

   

Titul u mužov opäť neobhájený

Prešov 11. mája 2016 (TASR) - Volejbalisti VK Bystrina SPU Nitra zvíťazili v rozhodujúcom siedmom zápase play off najvyššej slovenskej súťaže na palubovke VK MIRAD PU Prešov 3:1 a získali prvý titul v histórii. Nitrania sa mohli radovať už v šiestom zápase, ale obhajcom titulu Prešovčanom sa pod Zoborom podarilo vyrovnať na 3:3. Doma však v rozhodujúcom súboji ťahali za kratší koniec povrazu.

7. zápas finále play off:
VK MIRAD PU Prešov - VK Bystrina SPU Nitra 1:3 (-20, -22, 23, -23)
Zápas trval 114 minút, rozhodovali: Mokrý, Porvazník, 1000 divákov.
Prešov: Drobňák 8, Červeň 12, Halaj, Sopko 23, Mikovčík 5, Rajduga 22, libero Pavlinský, Lampart (Hudák 3)
Nitra: Zaťko 3, Kubš 13, Ludha 11, Szarek 20, Malina 11, Kašper 14, libero Turis, Hláčik (Hukel, Porubský)

Čítať celý článok
   

Finále žien

Bratislava 23. apríla 2016 (TASR) - Volejbalistky bratislavskej Slávie EU obhájili majstrovský titul. V sobotňajšom treťom zápase finále play off slovenskej extraligy vyhrali na domácej palubovke nad KV Kežmarok 3:1 a sériu hranú na tri víťazstvá ovládli suverénne 3:0. V bratislavskej hale Mladosť boli diváci svedkami zisku už šestnásteho majstrovského titulu pre Sláviu v ére samostatnosti. Jeho špecifikom je i fakt, že Bratislavčanky v tejto sezóne v lige triumfovali vo všetkých zápasoch. Slávia vyhrala v marci aj Slovenský pohár a deviatykrát tak získala "double".
Slávia vyhrala všetkých 32 zápasov v extralige a k tomu pridala aj dva triumfy v Slovenskom pohári. V 24-ročnej histórii sa titul bez jedinej prehry podarilo získať len trom tímom. V sezóne 1997/1998 to dosiahla Slávia UK Bratislava pod vedením trénera Vladimíra Talla, v ročníku 2005/2006 zopakovala tento kúsok OMS Senica pod taktovkou kouča Vladimíra Sirvoňa a teraz to dosiahla Slávia EU pod vedením trénera Martina Hančíka.

3. zápas finále play off
VK Slávia EU Bratislava - KV MŠK Oktan Kežmarok 3:1 (16, 10, -23, 18)
Zápas trval: 89 minút, rozhodovali: Schimpl, Královič, 750 divákov (vypredané).
Slávia: Koseková 7, Hudecová 11, Widermanová 6, Mikšíková 17, Szabóová 11, Reháková 15, liberá Doležajová a Sikelová (Zamecová 0, Candráková 0, Fričová 0, Šepeľová 0). Tréner: M. Hančík.
Kežmarok: Smák 2, Jakušová 2, Budrovič 16, Dragašeková 4, Becková 3, Šipošová 10, libero Jagodzinska (Zátrochová 5, Vrabcová 0, Harčárová 0, Labudová 2, Skupinová 0). Trénerka: B. Špaková.

Aj tretí finálový duel mal výbornú atmosféru a plnú halu. Slávia mala v úvode dvakrát trojbodové vedenie 3:0 a neskôr 9:6, ale hosťujúce hráčky dokázali vyrovnať. Po technickom oddychovom čase však domáce volejbalistky pritlačili na servise aj v obrane, Kežmarok začal robiť chyby a do koncovky šla Slávia s pohodlným náskokom 20:13. Domáce volejbalistky vyhrali prvý set hladko 25:15. Slávia mala raketový štart do druhého dejstva a pri podaní kapitánky Kosekovej viedla 6:1 a neskôr po ese Mikšíkovej 11:3. Slávia jasne na ihrisku dominovala a vyhrala druhý set hladko 25:10. Zverenkyne trénera Martina Hančíka delil od titulu jeden set. V treťom sete už Kežmarok nemal čo stratiť a po dvoch esách Šipošovej za sebou viedol 6:0. Domáce hráčky však zapli, rovnakou mincou - dvomi esami odpovedala Reháková a znížila na 7:9 z pohľadu Slávie. Na technickom timeoute vyhrával Kežmarok 12:9. Slávia vďaka kvalitnému servisu Szabóovej vyrovnala na 12:12. V dramatickom závere sa Kežmarčanky dostali do vedenia 23:21, tesný náskok udržali a vyhrali set 25:23. Majstrovské oslavy sa museli odložiť.
Hosťujúce hráčky boli v eufórii a v úvode štvrtého setu viedli 6:4. Domáce však náskok zmazali a po šikovnej ulievke Widermanovej viedli 12:10. Po dvoch esách Kosekovej viedla Slávia 16:10 a blížila sa k titulu. Záver setu si už domáce volejbalistky nenechali ujsť, vyhrali ho 25:18 a v Mladosti vypukli obrovské oslavy.

Martin Hančík, tréner Slávie: "Je to absolútna fantázia. Nielen preto, že sme zvládli celú sezónu bez prehry, ale som veľmi rád, že sme vôbec získali titul s takýmto mladým družstvom. Celé play off bolo veľmi náročné. Vo finálovej sérii bolo kľúčové víťazstvo v druhom zápase v Kežmarku a veril som, že doma si to už nemôžeme nechať ujsť. Dievčatám ďakujem za celú sezónu, ako sa obetovali aj popri škole, ako pracovali na tréningoch a za to všetko si titul zaslúžili."

Blanka Špaková, trénerka Kežmarku: "Teraz prežívame smútok, ale ten o chvíľu vystrieda radosť, pretože sme dosiahli najväčšie úspechy v histórii kežmarského volejbalu. Získali sme strieborné double a sezóna bola naozaj perfektná. Slávia bola vo finálovej sérii lepšia a titul získala zaslúžene. Diváci v Kežmarku sú nabažení a keďže manžel je prezident klubu, pokúsime sa urobiť všetko pre to, aby sme tento level udržali aj v budúcej sezóne."

Čítať celý článok

   

Pepo Novotný má 60

29.3.2016 - Jozef PEPO Novotný bol v časoch veľkej Červenky so svojou dynamickou ľavačkou veľkou hviezdou v hale v PKO.
Volejbal.sk mu srdečne blahoželá k okrúhlemu jubileu.


Jozef Novotný29. 3.1956.
Hráčská kariéra: Hradec Králové, ČH Bratislava, RH Praha, Cervia (italská A2), Berlín, Kriftel (Něm.), Frankfurt, Dobřichovice.
Trenérská kariéra: Dobřichovice (hrajúci tréner), Gelterkinden (muži, hrajúci tréner), Amriswil (ženy), Amriswil (muži), Schaffhausen (ženy), ČZU Praha, Nové Mesto n.Váhom
Úspechy: striebro na ME 1985, účastník OH 1986, 3x MS - 5. místo v roku 1987, 6x ME, 1x SP.
Sedem čs. ligových titulov, štyrikrát vyhlásený volejbalistom roka.
   

Finále LM v Krakove

Finále LM mužov bude v Poľsku

Vstupenky

   

Anketa Volejbalista roka 2015

Bratislava 16. februára 2016 TASR) - Víťazmi 22. ročníka tradičnej ankety Slovenskej volejbalovej federácie Volejbalista roka 2015 sa v hlavných kategóriách stali Martin Sopko st. a Jaroslava Pencová. Výsledky hlasovania odborníkov a novinárov vyhlásili v utorok v Bratislave.
      Sopko, ktorý bol kapitánom slovenskej reprezentácie na majstrovstvách Európy 2015, triumfoval v ankete prvýkrát v kariére. Skúsený smečiar sa pred začiatkom minulej sezóny vrátil po siedmich legionárskych rokoch do Prešova. Svoje rodisko doviedol do finále Slovenského pohára a po desiatich rokoch aj k extraligovému titulu. Bol kapitánom a ústrednou postavou úspešného tímu, s priemerom 0,65 es na set ovládol štatistiky celej extraligy. V drese slovenskej reprezentácie absolvoval kompletný program, nastúpil vo Svetovej lige i na ME v Taliansku. Celkovo má na konte 182 reprezentačných štartov.

Čítať celý článok
   

Slováci v Lige majstrov 2015-2016

V tohtotočnej edícii Ligy majstrov sa do playoff zo Slovákov dostala iba Jarka Pencová.

ženy - play off 12 - prvé stretnutie

Lokomotíva Baku (AZB - Pencová) - Volero Zurich (SUI) 3:2 (21,-22,23,-20,14)

   

Neuveriteľné: Táňa Lajčáková sa vracia

27.1.2016 - Žitný ostrov

Neuveriteľné. Bývalá československá reprezentantka Táňa Lajčáková (40+), dcéra Vanda (26), sa vracia na ligové palubovky na Slovensko.
Volejbal začala hrať v Starej Ľubovni, do reprezentácie sa dostala zo Slávie UK Bratislava.
Odišla do zahraničia - Post Viedeň a kariéru takmer ukončila v mestskej lige v Bratislave s družstvom Nordsee. Takmer.

Táňa je to pravda?
Áno stretla som sa s trénerom Vladom Sirvoňom a napriek odmietaniu mala som poslať fotku. Dohodli sme sa s jeho klubom v Senici zatiaľ na zápas proti Prešovu.

Táňa je možné, že si zahráš aj play off? To je boj o titul. Ak skončíte po nadstavbovej časti ôsme, tak nastúpiš proti Slávii EU?
Fúha. To môže aj družstvo z tej spodnej skupiny? No tak je to možné.

Komu bude držať palce Tvoj brat? (pozn.www veľký fanúšik Slávie EU, minister zahraničia Miroslav Lajčák).
Mne samozrejme.

Ďakujem. Drž sa.
Na play off jej pripravíme sadu ponožiek

Foto: s bývalými spoluhráčkami z Nordsee 2016, poster z Viedne 1993 a s dcérou Vandou 1990.

Tana a Nordsee

Tana v Post Viedeň

Tana s Vandou

Zobrazuje sa IMG-20160127-WA0002.jpg
   

Stránka 7 z 59

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>