Matchpoint AKTUALITY

Aktuality

Popeláš skončil v Nitre

12.1.2016 - Bratislava

Tréner žien UKF Nitra, momentálne druhý tím ženskej extraligy (dve prehry so Sláviou EU a jedna s Kežmarkom) už nebude viesť Ladislav Popeláš.
Láďo: "Dôvod, ktorý mi vedenie oznámilo bol, že hráme neatraktívny volejbal."


Nitra 12. januára 2016 (TASR) - Vedenie ženského extraligového klubu Volley projectu UKF Nitra odvolalo v pondelok trénera Ladislava Popeláša. Hlavným trénerom tímu sa stal Ľuboš Červeň, ktorý v minulosti družstvo viedol a aktuálne pôsobil v klube ako manažér. Asistentmi budú Michal Kačur a Lukáš Lanča. Informáciu priniesol web MY Noviny.
"Po sobotňajšom stretnutí v Pezinku (3:2) sme mali stretnutie vedenia klubu a sponzorov. Hovorili sme aj s trénerom Popelášom a výsledkom je, že po vzájomnej dohode skončil vo funkcii," povedal pre MY noviny štatutárny zástupca klubu Milan Červeň. "Dôvodom odvolania nie je umiestnenie družstva a počet bodov, ale herný prejav a celkové vystupovanie tímu. Družstvo bolo pred sezónou vhodne posilnené o kvalitné hráčky a jeho hra nespĺňa parametre celku, ktoré má hrať o titul. A hlavne pri dnešnej situácii v slovenskej ženskej extralige a s kádrom, ktorý máme, je našou povinnosťou o titul zabojovať. Aj napriek vzniknutej situácii ďakujeme bývalému trénerovi za odvedenú prácu v našom klube a prajeme mu veľa rodinných a športových úspechov," dodal Milan Červeň.
Na situáciu reagoval aj odvolaný tréner Popeláš. "Som nemilo prekvapený, pretože sme nastúpili nejakú cestu a ciele sa začali pomaly napĺňať. Pred sezónou sme sa rozprávali o tom, že by sme chceli medailu. Po základnej časti je družstvo na druhom mieste, čo je dobrá východisková pozícia. Bol som zaskočený najmä argumentom, že nehráme atraktívny volejbal a na zápasy chodí málo ľudí," povedal pre MY Noviny Ladislav Popeláš a dodal: "Ale v poriadku, trénerský život prináša takéto situácie a ja to akceptujem. Nerozchádzam sa v zlom ani s Červeňovcami. Vedenie klubu sa takto rozhodlo, ja môžem teraz družstvu len držať palce a dúfať, že naplnia ciele aj bezo mňa."  Popeláš pracuje doma v Pezinku ako šéf mládežníckeho volejbalového klubu, ktorý združuje 80 dievčat. "Budem mať teraz viac času na pezinské nádeje a samozrejme aj na manželku, s ktorou sa tešíme na príchod prvorodenej dcéry Elišky. Termín máme v marci. A čo prinesie budúcnosť, uvidíme," zakončil už bývalý tréner UKF Nitra.
      Nitranky obsadili v 1. časti extraligy 2. miesto s bilanciou 13 víťazstiev a 3 prehry. V úvodnom zápase 2. časti nastúpia už pod vedením nového kouča Červeňa v sobotu 16. januára na palubovke vedúcej Slávie EU Bratislava.


Poznámka www k dodržiavaniu "zákona", z ktorého si robia zodpovední činovníci na SVF často prdel.

Citácia z predpisu SVF:

- Ak tréner prevezme družstvo počas súťažného obdobia a neabsolvoval príslušný licenčný seminár môže družstvo viesť za splnenia nasledovných podmienok:

- V prípade ak vedie družstvo, kde sa vyžaduje licencia A zaplatí správny poplatok 200 EUR a vypracuje seminárnu prácu na určenú tému v rozsahu minimálne 6 normostrán.

www

   

Rojko už nie je trénerom Aachenu

28.12.2015

Marek Rojko, tréner slovenskej ženskej reprezentácie, od dnešného dňa už nie je klubovým trénerom v nemeckom družstve Ladies in Black, Aachen. Predseda klubu Frank Schidlovwski oznámil aj meno nového trénera, je ním doterajší Rojkov asistent, 29-ročný Manuel Hartmann.
Viac TU

   

Prievidza si vynútila doma zlatý set

Prievidza 16. decembra 2015 (TASR) - Volejbalisti VK Prievidza vypadli v 16-finále Vyzývacieho pohára, keď nestačili na grécky Ethinikos Alexandropoulos. Zverenci trénera Jaroslava Vlka vyhrali v riadnom zápase 3:1, ale v rozhodujúcom zlatom sete ťahali za kratší koniec a po prehre 11:15 sa lúčia s pohárovou Európou.

Vyzývací pohár, odveta 16-finále:
VK Prievidza - Ethnikos Alexandropoulis 3:1 (23, 19, -20, 23) - Zlatý set 11:15
112 minút, rozhodovali: Herbots (Bel.) a Grellier (Švaj.), 300 divákov.
Prievidza: Kašša 5, Pavelka 9, Rodriguez 18, M. Hukel 21, Szlubowski 14, Šimko 6, libero Hraňo. Tréner: J. Vlk.
      Alexandropoulis: Charalampidis 7, Kiosis 6, Ilič 16, Dalakouras 22, Turanjanin 15, Kasampalis 5, libero Daridis (Vlachopoulos 2, Tselios 2). Tréner: A. Moustakidis.    /prvý zápas 1:3, postúpil Alexandropoulis/ Čítať celý článok

   

Prešov prehral aj v Perugii 0:3

Perugia 16. decembra 2015 (TASR) - Volejbalisti VK MIRAD Prešov prehrali v odvetnom zápase osemfinále európskeho pohára CEV na palubovke popredného talianskeho klubu Sir Safety Conad Perugia 0:3 a keďže rovnakým skóre prehrali aj na domácej palubovke, lúčia sa s pohárovou Európou.

CEV CUP, osemfinále - odveta:
Perugia (Tal.) - VK MIRAD PU Prešov 3:0 (12, 16, 16)
68 minút, rozhodovali: Kuzmanovič (Bos. a Herc.), Georgiadis (Gréc.), 1100 divákov.
Perugia: Birarelli 6, De Cecco 2, Kaliberda 4, Buti 6, Atanasijevič 10, Russell 12, libero Giovi (Dimitrov 2, Tzioumakas 5, Elia 3, Holt 6, Fanuli 0). Tréner: S. Kovač.
Prešov: Halaj 0, M. Sopko st. 9, Macko 3, Rajduga 4, Lux 0, Červeň 3, liberá T. Lampart a Pavlinský (Mikovčík 0, Digaňa 2, Drobňák 0, Peleščák 2). Tréner: Ľ. Šalata.   /prvý zápas 3:0, postúpila Perugia/ Čítať celý článok

   

Prešov doma s Perugiou 0:3

Prešov 1. decembra 2015 (TASR) - Volejbalisti VK Mirad PU Prešov prehrali v prvom zápase osemfinále CEV Cup-u s talianskym Sir Safety-Sicoma Perugia 0:3. Taliansky tím potvrdil rolu favorita aj napriek tomu, že sa v Prešove predstavil bez hviezdneho Srba Atanasijeviča. Odveta je na programe v stredu 16. decembra o 20.30 h v Perugii.

VK Mirad PU Prešov - Sir Safety-Sicoma Perugia 0:3 (-21, -15, -17)
70 minút. Zostava a body Prešova: Halaj 1, Sopko 15, Macko 4, Digaňa 10, Rajduga 5, Červeň 3, libero Lampart (Peleščák 1, Feňo 0, Lux 0, Mikovčík). Rozhodovali: Ristovskij (Mac.), Penkov (Bulh.), 900 divákov. Čítať celý článok

   

Štátny tajomník pre šport?

Bratislava 26. novembra 2015 (TASR) - Šport a práca s mládežou je taká vážna oblasť, že si vyžaduje primeranú pozornosť. Stojí preto za úvahu diskusia, či by nemalo byť po voľbách ministerstvo školstva rozšírené aj o funkciu štátneho tajomníka, ktorý by zodpovedal za sféru športu. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini (Smer-SD) krátko po tom, ako parlament schválil nový zákon o športe. Čítať celý článok

   

NR SR schválila nový Zákon o športe

Bratislava 26. novembra 2015 (TASR) - Financovanie športu sa zmení. Parlament dnes totiž 132 hlasmi schválil nový zákon o športe, ktorý má priniesť doň viac peňazí. A to nielen nárazovo, ale aj dlhodobo a systémovo. Právna norma garantuje minimálnu čiastku na šport. Čítať celý článok

   

Prešov prešiel cez Charkov

Prešov 18. novembra 2015 (TASR) - Volejbalisti VK Mirad PU Prešov zvíťazili v stredajšom odvetnom zápase šestnásťfinále Pohára CEV nad Lokomotivom Charkov 3:1, a keďže triumfovali aj v zlatom sete (15:11), postúpili do ďalšej fázy. Prešovčania sa v osemfinále stretnú s talianskou Perugiou, ktorá vyradila ČEZ Karlovarsko.

odveta 16-finále CEV Cupu:
VK Mirad PU Prešov - Lokomotiv Charkov 3:1 (23, 22, -28, 17), zlatý set 15:11
/prvý zápas 1:3, postúpil Prešov/
Prešov: Prešov: Halaj 2, M. Sopko st. 17, Macko 10, Lux 25, Drobňák 7, Červeň 7, libero T. Lampart (Rajduga 5, Digaňa 3).
127 minút, rozhodovali: Asipčuk (Bielor.), Rogič (Srb.), 800 divákov. Čítať celý článok

   

Stránka 8 z 59

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>