Matchpoint AKTUALITY

Aktuality

Slováci v Lige majstrov 2015-2016

V tohtotočnej edícii Ligy majstrov sa do playoff zo Slovákov dostala iba Jarka Pencová.

ženy - play off 12 - prvé stretnutie

Lokomotíva Baku (AZB - Pencová) - Volero Zurich (SUI) 3:2 (21,-22,23,-20,14)

   

Neuveriteľné: Táňa Lajčáková sa vracia

27.1.2016 - Žitný ostrov

Neuveriteľné. Bývalá československá reprezentantka Táňa Lajčáková (40+), dcéra Vanda (26), sa vracia na ligové palubovky na Slovensko.
Volejbal začala hrať v Starej Ľubovni, do reprezentácie sa dostala zo Slávie UK Bratislava.
Odišla do zahraničia - Post Viedeň a kariéru takmer ukončila v mestskej lige v Bratislave s družstvom Nordsee. Takmer.

Táňa je to pravda?
Áno stretla som sa s trénerom Vladom Sirvoňom a napriek odmietaniu mala som poslať fotku. Dohodli sme sa s jeho klubom v Senici zatiaľ na zápas proti Prešovu.

Táňa je možné, že si zahráš aj play off? To je boj o titul. Ak skončíte po nadstavbovej časti ôsme, tak nastúpiš proti Slávii EU?
Fúha. To môže aj družstvo z tej spodnej skupiny? No tak je to možné.

Komu bude držať palce Tvoj brat? (pozn.www veľký fanúšik Slávie EU, minister zahraničia Miroslav Lajčák).
Mne samozrejme.

Ďakujem. Drž sa.
Na play off jej pripravíme sadu ponožiek

Foto: s bývalými spoluhráčkami z Nordsee 2016, poster z Viedne 1993 a s dcérou Vandou 1990.

Tana a Nordsee

Tana v Post Viedeň

Tana s Vandou

Zobrazuje sa IMG-20160127-WA0002.jpg
   

Popeláš skončil v Nitre

12.1.2016 - Bratislava

Tréner žien UKF Nitra, momentálne druhý tím ženskej extraligy (dve prehry so Sláviou EU a jedna s Kežmarkom) už nebude viesť Ladislav Popeláš.
Láďo: "Dôvod, ktorý mi vedenie oznámilo bol, že hráme neatraktívny volejbal."


Nitra 12. januára 2016 (TASR) - Vedenie ženského extraligového klubu Volley projectu UKF Nitra odvolalo v pondelok trénera Ladislava Popeláša. Hlavným trénerom tímu sa stal Ľuboš Červeň, ktorý v minulosti družstvo viedol a aktuálne pôsobil v klube ako manažér. Asistentmi budú Michal Kačur a Lukáš Lanča. Informáciu priniesol web MY Noviny.
"Po sobotňajšom stretnutí v Pezinku (3:2) sme mali stretnutie vedenia klubu a sponzorov. Hovorili sme aj s trénerom Popelášom a výsledkom je, že po vzájomnej dohode skončil vo funkcii," povedal pre MY noviny štatutárny zástupca klubu Milan Červeň. "Dôvodom odvolania nie je umiestnenie družstva a počet bodov, ale herný prejav a celkové vystupovanie tímu. Družstvo bolo pred sezónou vhodne posilnené o kvalitné hráčky a jeho hra nespĺňa parametre celku, ktoré má hrať o titul. A hlavne pri dnešnej situácii v slovenskej ženskej extralige a s kádrom, ktorý máme, je našou povinnosťou o titul zabojovať. Aj napriek vzniknutej situácii ďakujeme bývalému trénerovi za odvedenú prácu v našom klube a prajeme mu veľa rodinných a športových úspechov," dodal Milan Červeň.
Na situáciu reagoval aj odvolaný tréner Popeláš. "Som nemilo prekvapený, pretože sme nastúpili nejakú cestu a ciele sa začali pomaly napĺňať. Pred sezónou sme sa rozprávali o tom, že by sme chceli medailu. Po základnej časti je družstvo na druhom mieste, čo je dobrá východisková pozícia. Bol som zaskočený najmä argumentom, že nehráme atraktívny volejbal a na zápasy chodí málo ľudí," povedal pre MY Noviny Ladislav Popeláš a dodal: "Ale v poriadku, trénerský život prináša takéto situácie a ja to akceptujem. Nerozchádzam sa v zlom ani s Červeňovcami. Vedenie klubu sa takto rozhodlo, ja môžem teraz družstvu len držať palce a dúfať, že naplnia ciele aj bezo mňa."  Popeláš pracuje doma v Pezinku ako šéf mládežníckeho volejbalového klubu, ktorý združuje 80 dievčat. "Budem mať teraz viac času na pezinské nádeje a samozrejme aj na manželku, s ktorou sa tešíme na príchod prvorodenej dcéry Elišky. Termín máme v marci. A čo prinesie budúcnosť, uvidíme," zakončil už bývalý tréner UKF Nitra.
      Nitranky obsadili v 1. časti extraligy 2. miesto s bilanciou 13 víťazstiev a 3 prehry. V úvodnom zápase 2. časti nastúpia už pod vedením nového kouča Červeňa v sobotu 16. januára na palubovke vedúcej Slávie EU Bratislava.


Poznámka www k dodržiavaniu "zákona", z ktorého si robia zodpovední činovníci na SVF často prdel.

Citácia z predpisu SVF:

- Ak tréner prevezme družstvo počas súťažného obdobia a neabsolvoval príslušný licenčný seminár môže družstvo viesť za splnenia nasledovných podmienok:

- V prípade ak vedie družstvo, kde sa vyžaduje licencia A zaplatí správny poplatok 200 EUR a vypracuje seminárnu prácu na určenú tému v rozsahu minimálne 6 normostrán.

www

   

Rojko už nie je trénerom Aachenu

28.12.2015

Marek Rojko, tréner slovenskej ženskej reprezentácie, od dnešného dňa už nie je klubovým trénerom v nemeckom družstve Ladies in Black, Aachen. Predseda klubu Frank Schidlovwski oznámil aj meno nového trénera, je ním doterajší Rojkov asistent, 29-ročný Manuel Hartmann.
Viac TU

   

Prievidza si vynútila doma zlatý set

Prievidza 16. decembra 2015 (TASR) - Volejbalisti VK Prievidza vypadli v 16-finále Vyzývacieho pohára, keď nestačili na grécky Ethinikos Alexandropoulos. Zverenci trénera Jaroslava Vlka vyhrali v riadnom zápase 3:1, ale v rozhodujúcom zlatom sete ťahali za kratší koniec a po prehre 11:15 sa lúčia s pohárovou Európou.

Vyzývací pohár, odveta 16-finále:
VK Prievidza - Ethnikos Alexandropoulis 3:1 (23, 19, -20, 23) - Zlatý set 11:15
112 minút, rozhodovali: Herbots (Bel.) a Grellier (Švaj.), 300 divákov.
Prievidza: Kašša 5, Pavelka 9, Rodriguez 18, M. Hukel 21, Szlubowski 14, Šimko 6, libero Hraňo. Tréner: J. Vlk.
      Alexandropoulis: Charalampidis 7, Kiosis 6, Ilič 16, Dalakouras 22, Turanjanin 15, Kasampalis 5, libero Daridis (Vlachopoulos 2, Tselios 2). Tréner: A. Moustakidis.    /prvý zápas 1:3, postúpil Alexandropoulis/ Čítať celý článok

   

Prešov prehral aj v Perugii 0:3

Perugia 16. decembra 2015 (TASR) - Volejbalisti VK MIRAD Prešov prehrali v odvetnom zápase osemfinále európskeho pohára CEV na palubovke popredného talianskeho klubu Sir Safety Conad Perugia 0:3 a keďže rovnakým skóre prehrali aj na domácej palubovke, lúčia sa s pohárovou Európou.

CEV CUP, osemfinále - odveta:
Perugia (Tal.) - VK MIRAD PU Prešov 3:0 (12, 16, 16)
68 minút, rozhodovali: Kuzmanovič (Bos. a Herc.), Georgiadis (Gréc.), 1100 divákov.
Perugia: Birarelli 6, De Cecco 2, Kaliberda 4, Buti 6, Atanasijevič 10, Russell 12, libero Giovi (Dimitrov 2, Tzioumakas 5, Elia 3, Holt 6, Fanuli 0). Tréner: S. Kovač.
Prešov: Halaj 0, M. Sopko st. 9, Macko 3, Rajduga 4, Lux 0, Červeň 3, liberá T. Lampart a Pavlinský (Mikovčík 0, Digaňa 2, Drobňák 0, Peleščák 2). Tréner: Ľ. Šalata.   /prvý zápas 3:0, postúpila Perugia/ Čítať celý článok

   

Prešov doma s Perugiou 0:3

Prešov 1. decembra 2015 (TASR) - Volejbalisti VK Mirad PU Prešov prehrali v prvom zápase osemfinále CEV Cup-u s talianskym Sir Safety-Sicoma Perugia 0:3. Taliansky tím potvrdil rolu favorita aj napriek tomu, že sa v Prešove predstavil bez hviezdneho Srba Atanasijeviča. Odveta je na programe v stredu 16. decembra o 20.30 h v Perugii.

VK Mirad PU Prešov - Sir Safety-Sicoma Perugia 0:3 (-21, -15, -17)
70 minút. Zostava a body Prešova: Halaj 1, Sopko 15, Macko 4, Digaňa 10, Rajduga 5, Červeň 3, libero Lampart (Peleščák 1, Feňo 0, Lux 0, Mikovčík). Rozhodovali: Ristovskij (Mac.), Penkov (Bulh.), 900 divákov. Čítať celý článok

   

Štátny tajomník pre šport?

Bratislava 26. novembra 2015 (TASR) - Šport a práca s mládežou je taká vážna oblasť, že si vyžaduje primeranú pozornosť. Stojí preto za úvahu diskusia, či by nemalo byť po voľbách ministerstvo školstva rozšírené aj o funkciu štátneho tajomníka, ktorý by zodpovedal za sféru športu. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini (Smer-SD) krátko po tom, ako parlament schválil nový zákon o športe. Čítať celý článok

   

Stránka 9 z 60

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>