Matchpoint AKTUALITY

Aktuality

Kohút pokračuje v Piacenzi

Piacenza 21. júla 2015 (TASR) - Slovenský volejbalový reprezentant Emanuel Kohút bude aj v nasledujúcej sezóne pôsobiť v tíme najvyššej talianskej súťaže Copra Piacenza. Skúsený blokár, ktorý práve v utorok oslavuje 33. narodeniny, sa s klubom dohodol na predĺžení zmluvy o ďalší rok.

Čítať celý článok
   

Kde bolo tam bolo, bolo raz jedno Humenné

30.6.2015 - smutné

   

Prípravný seminár súťaží 2015

8.6.2015 - Ošarpaný Dom športu, Junácka ulica, 4.poschodie, kde stojí vitrína Slovenského zväzu hádzanej, ktorý tu už pár rokov nesedí. Rok, kedy z Domu odišiel, by mohla dekódovať vrstva prachu na poličkách pod pohármi.
Februárový predmíting o súťažiach sa t.r. nekonal.

Čítať celý článok
   

Tri kluby do pohárov

Bratislava 20. mája 2015 (TASR) - Tri slovenské mužské volejbalové kluby by v budúcej sezóne mohli hrať európske poháre. Víťaz extraligy VK MIRAD PU Prešov a bronzový tím VK Prievidza sa uchádzajú o voľnú kartu do druhého najprestížnejšieho pohára CEV Cup, v prípade že neuspejú, budú hrať minimálne Vyzývací pohár (Challenge Cup).
      Slovensko má dve miestenky v pohárovej Európe, ale žiadosť o voľnú kartu do Vyzývacieho pohára si podal aj Spartak Myjava, ktorý v uplynulej sezóne obsadil v extralige 5. miesto. Ženské kluby záujem hrať európske poháre neprejavili.

   

Ozveny po zisku titulu Prešova

Komárno 19. apríla 2015 (TASR) - Po desiatich rokoch sa na extraligový trón vrátili volejbalisti Prešova. Od sezóny 2004/2005, keď sa finálová séria hrá na štyri víťazné zápasy, sa stali piatym tímom, ktorý si cestu k trofeji vybojoval najrýchlejším možným spôsobom a vyhral v sérii 4:0. Volejbalisti VK MIRAD zdolali vo finále Spartak VKP Komárno a vrátili mu februárovú prehru zo Slovenského pohára. Majstrovské šampanské striekali zverenci trénera Ľuboslava Šalatu v nedeľu po víťazstve 3:0 v Komárne. Čítať celý článok

   

Finále mužov - do Prešova druhý titul

Komárno 19. apríla 2015 (TASR) - Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov získali svoj druhý titul v mužskej extralige. V štvrtom finálovom zápase vyhrali na palubovke Spartak VKP Komárno 3:0, v celej sérii triumfovali suverénne 4:0 na zápasy a stali sa majstrami Slovenska prvýkrát od roku 2005. Komárno aj napriek prehre dosiahlo svoj najväčší úspech a teší sa zo striebra a do klubovej vitríny získalo vo februári aj Slovenský pohár.

finále - 4. zápas (na 4 víťazstvá):
Spartak VKP Komárno - VK Mirad PU Prešov 0:3 (-21, -23, -14)
/na zápasy 0:4/
80 minút, rozhodovali: Mokrý a Daruľa, 750 divákov
VKP Komárno: Hollý, A. Patúc, Kišš, Horník, Pělucha, Hinduliak, libero Ľ. Nemec (Demeter, Z. Németh, P. Šmahel)
Prešov: Lux, Feňo, Macko, M. Sopko st., Drobňák, Červeň, libero T. Lampart (Faron, Závacký, Rajduga)

Čítať celý článok
   

Finále žien - 15.titul pre Sláviu

Spišská Nová Ves 18. apríla 2015 (TASR) - Hráčky VK Slávia EU Bratislava zvíťazili v sobotňajšom štvrtom finálovom stretnutí extraligy volejbalistiek na palubovke VK Spišská Nová Ves 3:2, celú sériu vyhrali 3:1 na zápasy a získali majstrovský titul. Slávia, ktorá nechýbala vo finále ani raz od vzniku samostatnej slovenskej extraligy v roku 1993 a svoju unikátnu sériu natiahla na 23 finálových sezón, získala tak už 15. titul slovenských šampióniek.

finále play off extraligy žien - 4. zápas
VK Spišská Nová Ves - VK Slávia EU Bratislava 2:3 (22, 21, -23, -17, -9)
124 minút, rozhodovali: Porvazník, Höger, 800 divákov.
/konečný stav série: 1:3/
Spišská Nová Ves: Trachová, Smáková, Otaševičová, Povrazníková, Jakábová, Magerovová, libero Jagodzinská (Olejníková, Zaťková, Nováková)
Slávia EU: Kuciaková, Koseková, Mikšíková, Rákošová, Mitrengová, Szabóová, libero Doležajová (Hudecová, Candráková, libero Sikelová)

Čítať celý článok
   

Aachen prehral vo finále 2:3

1.3.2015 - Halle - Vo finále Nemeckého pohára prehrali hráčky Aachenu (Crkoňová, Kóšová, Valachová, tréner Rojko) so Stuttgartom 2:3 (17,19,-19,-19,-13).

   

Stránka 10 z 59

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>