Matchpoint AKTUALITY

Aktuality

Aachen prehral vo finále 2:3

1.3.2015 - Halle - Vo finále Nemeckého pohára prehrali hráčky Aachenu (Crkoňová, Kóšová, Valachová, tréner Rojko) so Stuttgartom 2:3 (17,19,-19,-19,-13).

   

Myjava na finálovom turnaji MEVZA bez setu posledná

14.3.2015 - Bleiburg (domáci tím Aich Dob)
Rakúsky tím Aich Dob je organizátorom finálového turnaja MEVZA 2015.
Semifinále: sobota 14.3.2015
Innsbruck - Myjava 3:0 (22.21,20)
Aich Dob - Ljunljana 3:1 (-23, 22, 23, 23)
O bronz
Myjava - Ljubljana 0:3 (-20,-16,-19)
Finále
Aich Dob - Innsbruck 0:3 (-16,-19,-17)

Čítať celý článok
   

Slovenský pohár 2015

Spišská Nová Ves 1. februára 2015 (TASR) - Finále mužov:

Spartak VKP Komárno - VK MIRAD PU Prešov 3:2 (22, -20, 21, -22, 26)
Zápas trval: 135 minút, rozhodovali: Vaško a Hodoň, 550 divákov.
VKP Komárno: Hollý, Horník, A. Patúc, Kišš, Pělucha, Hinduliak, libero Ľ. Nemec (Z. Németh, M. Patúc, Demčák, Demeter). Tréner: D. Oravec.
Prešov: Feňo, Lux, Hudák, Červeň, Drobňák, Faron, libero T. Lampart (M. Sopko st., Macko, Rajduga). Tréner: Ľ. Šalata.

Čítať celý článok
   

Masný a Pencová

Bratislava 29. januára 2015 (TASR) - Michal Masný a Jaroslava Pencová sa stali víťazmi 21. ročníka ankety Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) Volejbalista roka 2014. Skúsený nahrávač a kapitán slovenskej reprezentácie sa na trón vrátil po piatich rokoch a získal trofej celkovo tretíkrát. Predtým v ankete volejbalových trénerov,  funkcionárov a novinárov triumfoval v rokoch 2008 a 2009. Blokárka  Pencová si zopakovala svoj triumf z minulého roka a prvenstvo v ankete získala druhýkrát v kariére.

Čítať celý článok
   

Marek Kardoš skončil v Czestochovej

30.12.2014 - Marek Kardoš ukončil svoju misiu v Poľskom extraligovom klube AZS Cestochova. S vedením klubu sa dohodli na ukončení kontraktu, nahradí ho 33-ročný Michal Bakievicz, bývalý výborný hráč, viac ako 200-násobný reprezentant Poľska.
Tréner Kardoš prišiel do poľského klubu ešte ako hráč v roku 2009. Po sezóne prevzal trénerské kormidlo. V roku 2012 vyhral s tímom európsky Challenge cup.

   

Ďalší holúbok

Rio de Janeiro 13. decembra 2014 (TASR) - Bývalý šéf Brazílskej volejbalovej konfederácie (CBV) Ary Graca čelí obvineniam z korupcie a ďalších trestných činov. Sedemdesiatjedenročný funkcionár podozrenia odmieta a vyhlásil, že jednal v najlepšom záujme.
      Ako v sobotu informovala agentúra AP, Gracu vyšetruje brazílska federálna antikorupčná agentúra, ktorá našla finančné nezrovnalosti v 50-stranovom spise. Podľa nej mal obvinený previesť milióny spoločnostiam, ktoré kontrolujú jeho rodina a priatelia.
      Graca na začiatku roka odstúpil z pozície v CBV, no naďalej zostáva prezidentom Medzinárodnej volejbalovej federácie (FIVB). Vyštudovaného právnika zvolili do funkcie pred dvoma rokmi na 33. Svetovom kongrese FIVB v americkom Anaheime. FIVB vo svojom oficiálnom vyhlásení uviedla, že "Ary Graca a ďalšie obvinené osoby viackrát striktne odmietli podozrenia z korupcie a otvorene vysvetlili, že konali v najlepšom záujme pre brazílsky volejbal".

Korupčná kauza v Poľsku

   

V Antidopingu odpálili Motyčíka

      Bratislava 10. decembra 2014 (TASR) - Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler v stredu vymenoval novú riaditeľku Antidopingovej agentúry SR. Inštitúcia, ktorej poslaním je realizovať aktivity v oblasti boja proti dopingu v slovenskom športe, tak dostáva novú posilu.
      Žaneta Csáderová je rodáčka z Považskej Bystrice a v oblasti športu pôsobí počas celej svojej odbornej praxe. Magisterský titul získala na Fakulte telesnej výchovy Univerzity Komenského v Bratislave v odbore telesná výchova – geografia. Doktorandské štúdium absolvovala na Katedre spoločenských vied, FTVŠ UK. Prax započala na Katedre telesnej výchovy a športu Materiálovotechnologickej fakulty STU v Trnave. V roku 2006 sa ako odborný pracovník zoznámila s činnosťou Antidopingovej agentúry. Športu zostala verná i naďalej ako pracovník Národného športového centra SR.
      V súčasnosti je členkou Slovenskej spoločnosti telovýchovného lekárstva, ako i akreditačnej komisie pre oblasť telesnej kultúry. Komunikuje plynule v anglickom jazyku a získala certifikát ADAMS Training Session vo Viedni v roku 2006.
      "Od pani Csáderovej očakávam aktívnejší boj proti dopingu a zhostenie sa vedenia agentúry v krátkom čase tak, aby mohli  všetky aktivity plynulo pokračovať. Pánovi Motyčíkovi  ďakujem za jeho doterajšie pôsobenie na poste riaditeľa", povedal minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Juraj Draxler.

Pozn. www.: KONEČNE!!!

V Prievidzi 6.12.2014 bola vykonaná po extraligovom stretnutí dopingová kontrola na objednávku Antidopinghovej agentúry SR.
Poverenie na kontrolu bolo vypísané na troch hráčov Venezuely, Halandu ml., a sedem hráčov VKP Komárno. M.Patúc, A.Patúc, Hollý, Pělucha, Horník, Hinduliak, Kišš. Bol to posledný kopanec Dr. Motyčíka.

   

Finále SP 2015 bude v Spišskej Novej Vsi

1.12.2014 - Výberové konanie organizácie finále: SP bude 31.1. - 1.2. v Spišskej Novej Vsi.

(z TASR) - Tretíkrát v histórii sa finálový turnaj Slovenského pohára vo volejbale mužov a žien uskutoční v Spišskej Novej Vsi. Naposledy sa o túto cennú trofej bojovalo na Spiši v roku 2010, predtým premiérovo o rok skôr v roku 2009. Turnaj sa uskutoční v termíne 31. januára - 1. februára 2015, pričom organizátorom podujatia je VK Spišská Nová Ves. Súťažná komisia Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) vyberala z dvoch ponúk, ktoré doručili VK Spišská Nová Ves a VKP Bratislava.

Čítať celý článok
   

Stránka 10 z 58

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>