Matchpoint AKTUALITY

Aktuality

Defilé najlepších aktérov 2017

Bratislava 27. mája 2018 (TASR) - Jaroslava Pencová a Emanuel Kohút obhájili prvenstvo v 24. ročníku tradičnej ankety Slovenskej volejbalovej federácie - Volejbalista roka 2017. V hlasovaní trénerov, funkcionárov a novinárov triumfovali reprezentační blokári spoločne aj v rokoch 2013 a 2016. Pencová sa piatym triumfom za sebou zapísala do dejín ankety, Kohút triumfoval tretíkrát v kariére. Slávnostné vyhlásenie ankety sa uskutočnilo v nedeľu 27. mája v Bratislave.
V kolektívoch sa druhý rok udeľovali ceny zvlášť v mužskej a ženskej kategórii. Medzi mužmi získali opäť prvenstvo volejbalisti VKP Bystrina SPU Nitra, ktorí ako prví od roku 2003 obhájili extraligový titul a pridali aj bronz zo stredoeurópskej súťaže MEVZA Cup. V ženskej kategórii ovládli anketu hráčky Slávia Ekonomická univerzita Bratislava. Tím z haly Mladosť vyhral ligu aj Slovenský pohár a tešil sa tak z "double".
Trénerom roka v mužskej zložke sa stal tak isto ako pred rokom kouč Nitranov Marek Kardoš, v ženskej dostal prvýkrát v kariére najviac hlasov tréner Slávie EU Michal Matušov. V novej kategórii junior a juniorka roka triumfovali Július Firkaľ a Karolína Fričová. V ankete o najlepšieho rozhodcu roka vyhral aj v jej šiestom ročníku Juraj Mokrý. Najlepším párom v plážovom volejbale sa na základe dosiahnutých bodov v roku 2017 stali Natália Dubovcová a Andrea Štrbová.
V ideálnej zostave roka sú na základe hlasovania Michal Masný (nahrávač), Matej Paták a Marcel Lux (smečiari), Emanuel Kohút a Peter Ondrovič (blokári), Milan Bencz (univerzál) a libero Matej Kubš. V ženskej kategórii tvoria zostavu roka nahrávačka Barbora Koseková, smečiarky Nikola Radosová a Dominika Drobňáková, blokárky Jaroslava Pencová a Michaela Abrhámová, univerzálka Karin Šunderlíková a libero Michaela Španková.
Súčasťou vyhlásenia ankety Volejbalista roka 2017 bolo slávnostné otvorenie Siene slávy slovenského volejbalu. Prvými štyrmi laureátmi sa stali Bohumil Golian in memoriam, Dušan Prieložný in memoriam, Pavlína Kohútová-Šteffková a Štefan Pipa.

VOLEJBALISTA ROKA 2017

1. Emanuel Kohút (Czarni Radom, Poľ./GKS Katowice) 177 bodov
2. Matej Paták (Chaumont VB 52, Fr./Warta Zawiercie) 143
3. Marcel Lux (VK MIRAD PU Prešov/TJ Slávia Svidník) 64
4. Peter Ondrovič (TSV Herrsching, Nem./Č. Buějovice, ČR) 46
5. Michal Masný (Trefl Gdansk, Poľ./Cuprum Lubin, Poľ.) 45
6. Martin Sopko st. (VK MIRAD PU Prešov) 42
7. Marek Ludha (VKP Bystrina SPU Nitra/VK Prievidza) 36
8. Matej Kubš (VKP Bystrina SPU Nitra/VK Prievidza) 32
9. Milan Bencz (Narbonne Volley, Fr./Impavida Ortona, Tal.) 30
10. Tomáš Kriško (Dukla Liberec, ČR) 22

VOLEJBALISTKA ROKA 2017

1. Jaroslava Pencová (Bielsko-Biala, Poľ., Legnano, Tal.) 133 bodov
2. Michaela Abrhámová (St. Raphael/Mulhouse, Fr.) 131
3. Barbora Koseková (KP Brno, ČR/Linamar Békescsaba, Maď.) 70
4. Nina Herelová (VK AGEL Prostějov, ČR) 57
5. Nikola Radosová (CSM Bukurešť, Rum.) 54
6. Dominika Drobňáková (Pays D'Aix Venelles, Fr.) 41
7. Erika Salanciová (Toulon, Fr./STRABAG Volleyball Club) 37
7. Karin Šunderlíková (Slávia EU Bratislava) 37
9. Simona Kóšová (VC Wiesbaden, Nem.) 31
10. Terézia Widerman (Slávia EU Bratislava) 26

VOLEJBALOVÝ KOLEKTÍV ROKA - MUŽI

1. VKP Bystrina SPU Nitra 98 bodov
2. Reprezentácia SR mužov 66
3. VK Prievidza 48

VOLEJBALOVÝ KOLEKTÍV ROKA - ŽENY

1. Slávia EU Bratislava 112 bodov
2. 1. BVK/STRABAG Volleyball Club   61
3. Reprezentácia SR žien 53

TRÉNER ROKA - MUŽSKÁ ZLOŽKA
Marek Kardoš (VKP Bystrina SPU Nitra)

TRÉNER ROKA - ŽENSKÁ ZLOŽKA
1. Michal Matušov (Slávia EU Bratislava)

JUNIOR ROKA 2017
Július Firkaľ (COP Trenčín/SWD Düren)

JUNIORKA ROKA 2017
Karolína Fričová (Slávia EU Bratislava)

NAJLEPŠÍ BEACHVOLEJBALOVÝ PÁR ROKA 2017
Natália Dubovcová - Andrea Štrbová

   

Najlepší hráči extraligy 2017/2018

Bratislava 15. mája 2018 (TASR) - V piatom ročníku ankety o najlepšieho volejbalistu a volejbalistku slovenskej extraligy dominovali hráči majstrovských tímov. Najužitočnejšími hráčmi sezóny 2017/2018 sa na základe hlasovania extraligových trénerov stali smečiarka Romana Hudecová (STRABAG Volleyball Club) a brazílsky univerzál Marcilio Braga Da Silva z VK Prievidza.
Hudecová sa veľkou mierou zaslúžila o premiérový extraligový titul STRABAGU. Vo finálovej sérii proti mestskému rivalovi Slávii EU síce nezačala v základnej zostave, ale za nepriaznivého stavu v prvom zápase ju tréner Tomáš Varga poslal na ihrisko a do konca bojov o zlato už nastupovala v prvej šestke. V štyroch finálových dueloch nazbierala dokopy 82 bodov a bola najproduktívnejšou hráčkou bojov o zlato, v ktorých STRABAG vyhral 3:1 na zápasy. Dvadsaťštyriročná rodáčka z Levíc nazbierala celkovo v 26 zápasoch uplynulej sezóny 299 bodov s priemerom 3,73 na set, z toho dala 30 es a pridala 20 blokov. V priebehu sezóny sa stala dvakrát Hráčkou mesiaca (december a apríl). Za svoje výkony si vyslúžila aj pozvánku do seniorskej reprezentácie a figuruje vo výbere talianskeho trénera Marca Fenoglia na zápasy Zlatej Európskej ligy. Čítať celý článok

   

Výroky trénerov v mužskom finále

Marec - apríl 2018 (TASR, Denník Šport): Finále Prievidza - VKP SPU Nitra - stav 4:3

Po siedmom rozhodujúcom dueli v Prievidzi 3:1
Richard Nemec:
Po dvoch ľahkých prehrách s Nitrou bolo ťažké udržať chalanov v koncentrácii. Chceli to rýchlo vybaviť, no Nitra na konci tiež ukázala svoju silu. Začali sa hecovať hráči, ktorí boli celý ročník ticho. Prebudili sa, volejbal stál za to a zvíťaziť pred takýmto publikom je niečo nádherné. Bola to lotéria ako v piatom sete, hralo sa na jeden zápas, chalanov som len upozorňoval, aby sa vrátili k svojej hre.
Marek Kardoš: V stredu rozhodli individuálne zručnosti jednotlivých hráčov. Celý čas sme išli do plných, akcie sme chceli ukončiť veľmi rýchlo. To sa v Prievidzi nevypláca, tu treba hrať veľmi trpezlivo, čo nám teraz chýbalo. Tentoraz boli trpezlivejší Prievidžania, to rozhodlo.

Po šiestom stretnutí v Nitre 0:3
Marek Kardoš:
Škoda, že sme nehrali skôr takto, ale to je psychika. Boli sme zviazaní tými víťazstvami a nešlo to. Zmenili sme základnú zostavu, rotovanie hráčov a nakoniec sa chytili títo a potvrdzujú, že majú krátkodobú formu a ostatní im pomáhajú. To je dobré, pretože Prievidza má osmičku hráčov, ktorú nemôže až tak variovať a v tom sme lepší. Je to finále, ktoré spĺňa všetky parametre, ktoré si môže človek želať. Je to 3:3 a rozhodne posledný zápas, to je ideálne.
Richard Nemec: Dnes tomu chýbal objektívny výkon rozhodcov. Bojovali sme proti šiestim Nitranom na ihrisku a dvom na kolíkoch. Rozhodlo sa to v koncovkách a teraz je to vyrovnané 3:3. Ja len dúfam, že v poslednom zápase budú takí rozhodcovia, ktorí si dajú ruku na srdce a budú pískať fér. Veď hráme to pre ľudí, na to, aby sa zabávali športom.

Po piatom zápase v Prievidzi 2:3
Richard Nemec
: Škoda prvého setu, ak by sme ho vyhrali, vyvíjalo by sa to asi inak. Chceli sme to príliš rýchlo rozhodnúť, nezvládli sme prihrávku a napokon sme prehrali. Taký je šport a chlapci sa snáď z toho poučia. Séria je dlhá a všetko je ešte stále otvorené.
Marek Kardoš: Tlak na domácich bol asi príliš veľký a kopili chyby. My sme tých chýb urobili menej a to bol kľúč k víťazstvu. Dúfam, že toto víťazstvo potvrdíme aj v ďalšom zápase na domácej palubovke a že si sezónu ešte predĺžime.

Po štvrtom stretnutí v Nitre 3:2
Marek Kardoš:
Vo štvrtom sete sme viedli 12:7 a v piatom 8:5. Opäť sa ukázali naše boľačky, keď sa dostaneme pod tlak vymyslenými hlúpymi údermi. Zbabrali sme si to sami, teraz máme nôž na krku. V piatom zápase v Prievidzi musíme hrať na plné riziko, aby sme sériu ešte zdramatizovali.
Richard Nemec: Bol to kvalitný a vybičovaný zápas. Vo štvrtom sete som musel dvíhať hlas, čo nezvyknem a toto mužstvo si to za sezónu ani nezalúžilo. Hráčov som skôr burcoval, bojovali do poslednej chvíle. Doma to nebude jednoduché, za tých pár dní sa už nič nenatrénuje, hráčov treba pripraviť v hlavách, aby to zvládli.  

Po treťom stretnutí v Nitre 1:3
Marek Kardoš:
Po dvoch prehrách sme urobili zmeny v zostave a tie nám pomohli. Až na výpadok v treťom sete sme si držali odstup celý zápas.Bol to vabank, ale treba pochváliť smečiarov, lebo zobrali na seba zodpovednosť.
Richard Nemec: Škoda koncovky prvého setu. Domáci nás odtlačili podaním od siete a dobre blokovali, v tom pramenil ich úspech. Po vyhratom treťom sete nám ušiel úvod štvrtého. Je to pre nás poučenie, že Nitra bude bojovať a pre volejbal je to výborné.    

Po druhom stretnutí v Prievidzi 3:0
Richard Nemec, tréner Prievidze:
"Upozorňoval som našich na začiatok, aby sme vytvorili tlak a nedali im žiadnu nádej. To vyšlo a v druhom sete to bola exhibícia. Chalani sa nedali vyprovokovať Nitranmi a nepomohli im ani 'tanečky' po vydarenej výmene. Gratulujem našim za začiatok série, bola náročná a zvládli tlak."
Marek Kardoš, tréner Nitry: "V sobotu sme si lepšie prihrávali a veľmi dobre podávali. Dnes sme si nedokázali prihrať, hrali sme netrpezlivo a to sa proti Prievidzi nevypláca. Majú veľmi dobrých útočníkov z krajov a naše útoky si dokázali ubrániť. V prvom zápase sme mali väčšiu šancu, dnes hrala Prievidza oveľa lepšie, v koncovkách rozhodol výborný Marcilio. My takého hráča nemáme."

Po prvom dueli v Prievidzi 3:0
Richard Nemec, tréner Prievidze: "Prvý zápas, trochu nervozity, chalani sa nevedeli trafiť do podania. Nechcel som, aby sme len prehadzovali a nakoniec sa to aj vyplatilo, keď Marek Ludha v prvom sete potiahol šnúru na servise. Vďaka patrí hráčom, že prvý krok zvládli. Na druhý zápas sa s pokorou pripravíme, aby sme aj ten doma vyhrali."
Marek Kardoš, tréner Nitry: "Veľmi zle sme hrali na útoku, veľmi dobre sme bránili, ale bohužiaľ sme sa dnes absolútne nepresadili v útoku. Šance sme mali, ale nevyužili ich a hrali sme fakt katastrofálne. V nedeľu je ďalší zápas, dúfam, že sa to zlepší."

   

Play off 2018 CZE-AUT-POL-GER

v = vonku, u súpera

160px-flag_of_the_czech_republic.svg ČESKÁ REPUBLIKA

MUŽI - 1/4 finále

Č.Budéjovice - Ustí n. Labem 3:0,3:1v,3:0 3:0
Liberec - Ostrava 3:0,2:3v,3:1,0:3v 1:3
Kladno - Příbram 3:1,3:1v,3:1 3:0
K.Vary - Brno 3:0,1:3v,3:0,1:3v,3:1 3:2

MUŽI - 1/2 finále

Č.Budějovice - K.Vary 0:3,1:3v,2:3 0:3
 Liberec - Kladno 3:1,0:3v,2:3,0:3v 1:3

MUŽI - finále

Kladno - K.Vary 2:3,2:3v,2:3 0:3

ŽENY - 1/4 finále

 Prostějov - Přerov 3:0,3:0v,3:0 3:0
Olomouc - Olymp Praha 3:0,3:1v,3:0 3:0
 Ostrava - F.Místek 3:0,3:v;3:1 3:0
 Liberec - Brno 0:3,0:3v,0:3 0:3

ŽENY - 1/2 finále

Prostějov - Brno  3:0,3:0v,3:0 3:0
Olomouc - Ostrava 3:0,2:3v,3:0,2:3v,3:0 3:2

ŽENY - finále

Prostějov - Olomouc  3:1,3:1v,3:2 3:0

     

180px Flag of Austria.svg RAKÚSKO

MUŽI - 1/2 finále

Aich Dob - Graz 3:0,3:1v,3:0 3:0
Arsbebach - Amstetten 3:0,3:1v,0:3,3:1v 3:1

MUŽI - finále

Aich Dob - Arsbebach 3:1,3:1v,3:0v,3:2 4:0

ŽENY - finále

Graz - Klagenfurt 3:2,2:3v,3:2,3:1 3:1

          

300px-flag_of_poland.svg POĽSKO

MUŽI - 1/2 finále
 Olsztyn - Kedzierzyn 2:3,1:3v 0:2
 Gdaňsk - Belchatov 2:3,2:3v 0:2

MUŽI - finále

 Belachtov - Kedzierzyn  3:0,3:1v 2:0

ŽENY - 1/2 finále

 Police - B.Lodž 3:1,0:3v,3:1 2:1
 Rzeszov - LKS Lodž 3:2,1:3v,2:3 1:2

ŽENY - finále

 Police - LKS Lodž 3:0,3:1v 2:0

 

180px-Flag of Germany.svg  NEMECKO

MUŽI - 1/4 finále

Friedrichshafen - Bűhl 3:0,3:0v 2:0
Berlín - Lűneburg 3:0,1:3v,3:0 2:1
Rhein-Man - Heresching 3:1,0:3v,3:0 2:1
Dűren - Innsbruck 3:1,1:3v,1:3 1:2

MUŽI - 1/2 finále

Friedrichshafen - Innsbruck 3:1,3:0v 2:0
Berlín - Rhein Mann 3:0,3:0v 2:0

MUŽI - finále

Friedrichshafen - Berlín 1:3,2:3v,3:1,3:2v 2:2

ŽENY - 1/4 finále

Stuttgart - Wilsbiburg 3:0,3:0v 2:0
Drážďany - Potsdam 2:3,3:1v,3:0 2:1
Schwerin - Műnster  3:0,3:0 2:0
Wiesbaden - Aachen 0:3,0:3v 0:2

ŽENY - 1/2 finále

Stuttgart - Aachen 3:1,3:0v 2:0
Drážďany  - Schwerin 0:3,1:3v 0:2

ŽENY - finále

Stuttgart  - Schwerin 2:3,0:3v,1:3 0:3


Č.Budějovice - Palgut ml.
Liberec - Kriško
Kladno - Hukel J., Prešinský
Prostějov - Herelová, Kozmík-Tomášeková, (asistenti trénera Petráš, Soarezová)
Olomouc - Dudová
Liberec - Krišková, Mikšíková
Brno -
Pišteláková, Zburová, tréner Rojko
Aich Dob - Hruška, Petráš
Innsbruck (v nemeckej lige) - Chtiansky ml., Mlynarčík, Končál, Chrtiansky st.,
Friedrichshafen -
Kocián st.
Netzhoppers -
Gavenda
Dűren -
Firkaľ
Herrsching - Sládeček
Lűneburg - Kocián ml.
Innsbruck (v nemeckej lige) - Chtiansky ml., Mlynarčík, Chrtiansky st.,
Wiesbaden - Kóšová

   

Nová organizačná štruktúra vedenia SVF

marec 2018 - Bratislava

Pár mesiacov po volebnej konferencii SVF v Poprade, po ktorej skončilo dvanásťročné obdobie autokrata Halandu, (žiaľ ešte sú tu každý deň na jarnej zemi kadejaké čestné tiene) schválila Správna rada SVF novú organizačnú štruktúru vedenia SVF.
Na jednotlivé pozície vypísalo vedenie SVF výberové konania.

   

Semifinále mužov opäť v Bratislave

Prvé semifinále play off mužov VKP SPU Nitra - Prešov sa bude hrať v Bratislave.
16:30 v hale Mladosť. Semifinále sa hrá na tri víťazné stretnutia.

   

Za esá budú rukávniky

Play off žien. Spevňujúce rukávy Volejbal.sk 6 párov

Tréneri tvrdo celý rok pracovali na tom, aby dievčatá založili útok. Ten začína prihrávkou podania. Občas sa stane, že hráčka dostane eso a je po útoku.
www.shop.volejbal.sk bude sledovať tieto chybičky krásy v boji o titul. Tá hráčka, ktorá dostane v jednotlivých zápasoch kôl 1/4 finále, 1/2 finále, finále najviac es, dostane od nás biely, alebo čierny kompresný návlek na ruky. Aby ju neštípalo, aby sa jej lopty nekĺzali a neodrážali kade tade, alebo ako hovorí Nasťa Kuzminová tade kade.

Rukávniky za 1/4 finále: stav po prvých zápasoch 1/4 finále:
Nehilová (Prešov) - 11 es
Melicherová (N.Mesto) - 10 es
Šipošová (Pezinok) - 8 es
Želonková (S.N.Ves) - 6 es

Rukávniky za 1/2 finále:
Zatrochová (Kežmarok) - 14 es
Trnavská (Kežmarok) - 10 es
Richweissová (UKF Nitra) - 9 es
Konečná (UKF Nitra) - 9 es

Rukávniky za finále: obdržaný esá na prihrávke:
Hudecová (Strabag) - 12 es
Nikmonová (Strabag) - 7 es
Valachová (Slávia EU) - 7 es

   

SVF má viceprezidentov

Správna rada na svojom zasadnutí schválila pozície troch viceprezidentov. Link. Všetky zápisnice nájdete tu.

   

Stránka 2 z 60

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>