Matchpoint AKTUALITY

Aktuality

Konferencia o mládeži. Zakape alebo sa vzchopí.

V nedeľu 28.10.2018 sa v Žiline konala Programová konferencia mládeže.

Všetka česť, že taká akcia, organizovaná športovým úsekom SVF bola, klobúk dole pred hojnou návštevou, ktorá z klubov do Žiliny dorazila. Solídny bol aj výber miesta na mape, lebo ak by bol výber na Stražayovi, tipujem to na Sobrance, alebo Morské oko pri Snine. Podľa kvality ubytovania a percent oldomášu pre neho.

Hlavný zámer bol, že sa bude diskutovať. Debatovalo sa, ale konferencia by mala mať, resp. musí mať konštruktívnejší charakter. Problém - diskusia - protokolácia - uznesenie. Ďalší bod - diskusia - záver a tak ďalej. Inak sa iba brble. Ak sme mali IBA prezentovať postoje, tak to sa môže udiať aj na sociálnej sieti.

Pred konferenciou kluby vypĺňali dotazník a bolo by vhodné, keby jeho výsledky boli prezentované nielen na konferencii, ale aj na webe.
V úvode konferencie bol odprezentovaný program, ale k niektorým bodom programu, dosť zásadným, nedošlo.
Ďalšia výzva organizátorov bola, aby sme dali návrhy, námety - tak som si aj nejaké pripravil, ale v programe takéto okienko takisto nevzniklo. Zosumarizujem ich touto cestou:
- dať prostredníctvom poslancov Národnej rady námet, aby poberateľom vzdelávacích a voľnočasových poukazov neboli iba školské zariadenia, ale aj športové kluby. Musíme pomôcť procesu vyhnitia (nie zrušenia - ale vyhnitia ) Centier volného času, úhlavných nepriateľov športových klubov,

- navrhujem, aby sa v rámci SVF zrušili súťaže MINI a MIDI a urobili všetko preto, aby sme tieto súťaže dostali v ešte vyššej kvalite a kvantite do školského systému, kde súťaže School cupu fungujú a celoslovenské finále je veľmi dobrá a relatívne kvalitná akcia,

- navrhujem, aby bolo umožnené hrať v súťažiach MINI a MIDI chlapcom spoločne s dievčatami, presnejšie, kategória chlapci, dievčatá a mixy. Možno v MINI iba mixy. Je to na debatu,

- koordinátori mládeže SVF v oblastiach zmeniť na hlavní tréneri oblastí,

- čo najskôr vytvoriť jednorazovú súťaž medzi oblasťami, po čase medzi krajmi - v kategórii žiakov, pokúsiť sa aj o československý formát,

- umožniť na M SR štart aj dvoch družstiev z jedného klubu, obzvlášť v kategóriách MINI a MIDI, rapídne zvýšiť počet družstiev na finálovom turnaji MINI, MIDI,

- dať návrh na zrušenie už dvojročného debilného nastavenia z dielne Stražay - Singer - Halanda, ktoré neumožňuje jednému klubu prihlásiť družstvá do súťaže v rôznych oblastiach. Zamyslite sa, aká je to kravina. Zamyslite.

- do rozhodovacieho procesu pre výber organizátorov záverečných trunajov o majstra SR pribrať do súťažnej komisie zástupcov z Rady mládeže a člena Správnej rady SVF pre kluby, rovnako postupovať aj pri určovaní počtu postupujúcich na M SR mládeže,

- zorganizovať súťaž Slovenský pohár do 23 rokov (muži), do 21 rokov (ženy) - už v tomto súťažnom ročníku,

- upraviť tabuľky výchovného, odstrániť v nich mnoho blbostí, ktoré sú typickým dôsledkom nedôslednej a neprecíznej práce T.Singera,

- vrátiť systém bodovania klubov za prácu s mládežou pred dátum 1.8.2007, (svojvoľne zmenil Hiadlovský), v súvislosti s tým vytvoriť systém oceňovanie klubov za hráčov, ktorých kluby vychovali pre SENIORSKÝ VOLEJBAL. SENIORSKÝ !!!

- dať legislatívny návrh na zmenu v prestupovom poriadku - problematika odchodu mladých hráčov, odchádzajúcich do zahraničia.

Pred konferenciou som debatoval s kolegom Kalným a pýtal sa ma, či si myslím, že bude odvaha, téma analyzovať vinníkov neutešeného stavu. Ee. Nebola. Nevadí, ale je treba vedieť, že ten bordel, nastavenia, nezáujem spôsobila trojica Halanda - Singer - Prokeš. Jeden je už out. Hlava ryby. To je super.

V diskusii na konferencii zaznela jedna polemika, či sme, alebo nie sme na dobrej cestecesta, vetička, ktorú nám emeritný prezident SVF, kariérny diplomat Halanda, neustále podhadzoval.
Do väčších hovien by už slovenský mládežnícky volejbal spadnúť nemal, na vzostup budeme musieť byť veľmi trpezliví. Takže asi na tej dobrej ceste sme. Tá cesta by však mala byť čistá. Ale - kým na nej budú zavadzať úplne zbytočné prekážky (Stražay), kým bude nad cestou otrávený vzduch (produkuje Stražay), kým okolie cesty bude mať zhnusené prostredie (realizuje architekt Stražay), tak sa po tej ceste nikomu nebude chcieť chodiť. Je zaujímavé, že na tohto vagabunda slovenského volejbalu unisono nadáva (okrem čelných funkcionárov Starej Ľubovne) celé celučičké Slovensko, ale keď sa majú k tomu otvorene vyjadriť - všetci držia hubu. V prostredí hobby. Vadné a racionálne nepochopiteľné.

Ivan Husár

   

Nové buzerácie na obzore

september 2018 - Pri decinke

Konečne zrušili čiaru (coach line), ktorá obmedzovala pohyb trénerov smerom k ihrisku. FIVB, asi po vzore FIFA dala trénerov pred časom akoby do klietky. A pískači buzerovali. To skončilo. Čiary niet, samozrejme všetky bežné haly bude ešte prerušovaná čiara špatiť roky, jedine žeby Stražay s nejakou pracovnou čatou nabehol s toluénom a tampónmi.
Ďalšia sprostosť, ktorá konečne odišla do histórie je povinný technický oddychový čas. Najprv dva za stavu osem a šestnásť, potom už len jeden pri dvanástich. Logika jeho vzniku bola v tom, že marketing vyžadoval nejakú minútovú prestávku, počas ktorej budú holé slečny behať s bannerom Coca coly, lebo Red bullu. Počas tohto tajmu sa malo ( a aj sa robilo) povinne utierať ihrisko, ktoré zabezpečovalo komando mladších žiakov klubu. Pískači buzerovali, keď hráči vstupovali do ihriska, kde nebolo ani devy ani mopov, pred limitom, museli počkať. Cvičené opice.
Stražay s mimoriadnou aktivitou buzeroval, koľko, ako starých detí, akého pohlavia, bude na pokyn raz dva, raz dva, utierať suchú palubovku. Nikdy som nepochopil, prečo a na koho sa čakávalo na turnajoch na antuke. Podotýkam, že aj na nich sa rozhodcovia odbavovali.
Ešte tak zrušič clonu a volejbal opeknie.
Prašívé zákony sú fuč a je tu nový kúsok z dielne kreatívcov. Vyšlo to v úradnej správe SVF č.5.:
Záväzný výklad KR SVF k pravidlu 4.5.3 o používaní kompresných doplnkov :

"Kompresné návleky sú povolené, ale musia byť rovnakého farebného prevedenia ako výstroj (dres, trenírky). V návlekoch predlaktí nie sú povolené žiadne vypchávky, pretože by poskytovali hráčovi výhodu v jeho výkone. Akceptovateľné sú aj neutrálne farby - čierna, alebo biela, alebo neutrálna (telová).
Všetci hráči družstva musia používať kompresné návleky jednotnej farby/dizajnu.
Kompresné návleky zároveň nesmú obsahovať vypchávky alebo spevnené časti, ktoré by hráčovi poskytovali výhodu (napr. na predlaktí u libera)."

Kravina, do neba volajúca.

eshop volejbal.sk na to samozrejme zareagoval, ponúkame pre hráčov množstvo farieb - NEVYPCHATÝCH-HRÁČA NEZVÝHODŇUJÚCICH kompresných návlekov. Nádejame sa spolu s vami, že komisár Stražay neobmedzí gramáž výrobkov a nebude na farebnej škále Baumitu porovnávať odtiene farby.

www

 

   

Vicemajster pred ligou

Bratislava 25. septembra 2018 (TASR) - Úradujúci vicemajster slovenskej volejbalovej extraligy Slávia EU Bratislava tesne pred víkendovým štartom ročníka 2018/2019 získal do kádra druhú legionárku - americkú blokárku Kelsey O'Neillovú.
"S radosťou vám oznamujeme, že sme podpísali kontrakt s Kelsey. Veríme, že bude pre nás veľmi užitočnou hráčkou," informoval klub prostredníctvom facebooku. "Neviem sa dočkať premiérovej sezóny v Bratislave v tíme Slávie," uviedla 22-ročná a 185 cm vysoká blokárka na sociálnych sieťach.
O'Neillová sa v Slávii stretne so svojou krajankou, 23-ročnou nahrávačkou Taylor Nelsonovou, ktorá pribudla do kádra Bratislavčaniek v auguste. Obe hráčky zastupuje americká Elite Volley Agency a obe si počas uplynulých rokov zahrali aj v univerzitnej reprezentácii USA. Kelsey O'Neillová, ktorá zaokrúhlila počet legionárok v parfems.sk extralige 2018/2019 na desať, v uplynulej sezóne pôsobila v tíme Iowskej univerzity v rovnomennom meste stredovýchodu USA v súťaži prestížnej Národnej vysokoškolskej športovej asociácie (NCAA).
Tím Slávie EU počas leta prešiel výraznou obmenou, odišlo viacero opôr: skúsené reprezentantky Dominika Valachová a Miroslava Kuciaková ukončili aktívnu kariéru, univerzálka Karin Šunderlíková zamierila do tímu druhej najvyššej talianskej súťaže Serie A2 Libertas Martignacco a blokárka Sandra Szabóová do nemeckého bundesligového SC Postupim. Odišli tiež nahrávačky Lucia Töröková (Volley project UKF Nitra) a Lucia Sedláčková (VTC Pezinok Bilíková) a skúsená blokárka Terézia Widerman prerušila kariéru z rodinných dôvodov. Naopak, v družstve Slávie EU pokračujú univerzálka Miroslava Reháková či smečiarky Karolína Fričová so Zuzanou Šepeľovou. Príležitosť v novom ročníku tiež dostane viacero nových mladých hráčok.
Slávia EU odštartuje novú extraligovú sezónu v sobotu 29. septembra o 17.00 na domácej palubovke, keď v repríze finále z minulej sezóny privíta mestského rivala STRABAG Volleyball Club.

   

VKP-SPU s novým vetrom

Volejbalový tím Nitry omladol, klub prešiel na novú filozofiu.

Nielen nový tréner, noví hráči, ale aj nové ciele. Volejbalový klub mužov spod Zobora VKP Bystrina SPU Nitra, dvojnásobný majster a vicemajster z minulého roka, štartuje novú sezónu v najvyššej súťaži s omladeným mužstvom.

Pomenovanie VKP-SPU je prvou nemalou zmenou, ktorou tento klub prešiel. Fúzia medzi VKP Bratislava a VK Bystrina SPU Nitra, ktorá prebehla ešte pred začiatkom minulej sezóny, sa pretavila aj do športového názvu tímu. V našom vzájomnom osemdesiatkilometrovom volejbalovom pásme sme už v predošlej sezóne začali písať novú históriu oboch klubov.  Žiaci, kadeti a juniori už na posledných majstrovstvách Slovenska vystupovali pod spoločným menom VKP-SPU, seniorský tím si síce oficiálne svoj komerčný názov ponechá, ale v rámci extraligovej súťaže bude mať rovnako tak športovú podobu ako pri mládeži, čiže VKP-SPU," vysvetlil Ivan Husár, zástupca klubu.

Čítať celý článok
   

Noví sponzori Extraligy

Bratislava 20. septembra 2018 (TASR) - Najvyššie slovenské volejbalové súťaže odštartujú sezónu 2018/2019 s viacerými novinkami. Obe ligy dostali nových hlavných reklamných partnerov a podľa nich aj názvy - Edymax extraliga mužov a Parfum.sk extraliga žien.
Obe spoločnosti spolupracovali so Slovenskou volejbalovou federáciou (SVF) už vlani a teraz podpísali zmluvy na nasledujúce dve sezóny. "Prinášame viacero noviniek. Okrem nejakých technických zmien v rámci súťaží sú to pre médiá a divákov veľmi zaujímavé marketingové zmeny. Najdôležitejšia je, že prinášame partnerov do mužskej i ženskej extraligy. Minulý rok boli tieto spoločnosti zapojené ako obchodní a mediálni partneri federácie a keďže spolupráca bola obojstranne výhodná, tak zistili, že volejbal je značka, s ktorou sa oplatí spojiť. Verím, že aj keď budeme na konci sezóny bilancovať, dá to zmysel obom partnerom," povedal pre TASR prezident SVF Martin Kraščenič. Čítať celý článok

   

Turnaj žiačok v Pezinku vyhrala Břeclav

15.-16.september 2018  Pezinok

Poradie turnaja žiačok

1. Břeclav (CZE)
2. ŠVK Pezinok
3. Bilíkova "A"
4. VIVUS Bratislava
5. Slávia UK "A"
6. VK Nové Mesto n.V.
7. Piešťany
8. IMA
9. Trnava
10. Bilíkova "B"
11. Hamuliakovo
12. Púchov
13. ŠVK Pezinok "B"
14. COP Nitra
15. Slávia UK "B"
16. Senec
Strieborné družstvo domácich dievčat
IMG 20180916 WA0000

 

   

Majstri Slovenska v plážovom volejbale obhájili tituly

Senec 26. augusta 2018 (TASR) - Najvyššie nasadené páry Natália Dubovcová s Andreou Štrbovou a Ľuboš Nemec s Patrikom Pokopcom obhájili tituly majstrov Slovenska v plážovom volejbale. Triumfovali na víkendovom finálovom turnaji národnej CUC Beach Tour 2018 v Senci.
Dubovcová, ktorá je absolútna líderka v počte slovenských titulov, v Senci vybojovala svoj celkovo ôsmy primát. Štrbová, Ľ. Nemec aj Pokopec majú na konte zhodne dve prvenstvá.
V mužskej aj ženskej kategórii štartovalo dvanásť párov.

Muži:
finále: Ľuboš Nemec, Patrik Pokopec - Igor Horváth, Michal Kollár 2:1 (14, -21, 11)
o 3. miesto: Michal Hovorka, Ján Namešanský - Tomáš Halanda, Tomáš Patúc 2:0 (15, 18)

semifinále: Ľuboš Nemec, Patrik Pokopec - Michal Hovorka, Ján Namešanský 2:0 (15, 16), Tomáš Halanda, Tomáš Patúc - Igor Horváth, Michal Kollár 0:2 (-21, -13)

Ženy:
finále: Natália Dubovcová, Andrea Štrbová - Ľubica Šipošová, Lucia Behúnová 2:1 (-17, 7, 7)
o 3. miesto: Eva Eleková, Lucia Zaťková-Čižmárová - Silvia Poszmiková, Dominika Nestarcová 0:2 (-17, -19)

semifinále:
Natália Dubovcová, Andrea Štrbová - Eva Eleková, Lucia Zaťková-Čižmárová 2:0 (0, 0) - bez boja, Eleková a Zaťková-Čižmárová nenastúpili, Silvia Poszmiková, Dominika Nestarcová - Ľubica Šipošová, Lucia Behúnová 0:2 (-19, -13)

Natália Dubovcová: "Tento rok to bolo trochu špeciálne, zahrali sme si dva tajbrejky, no aspoň to bolo napínavé. V prvom finálovom sete sme sa ťažšie dostávali do tempa, keďže sme patrili k nasadeným párom, hrali sme menej zápasov ako iné dvojice. Súperky nám skrečovali semifinále a finále bolo pre nás prvým zápasom dňa. Chvíľku nám trvalo dostať sa do tempa, potom však prišli dva jednoznačne vyhraté sety, v ktorých sme ukázali, čo vieme. Finálový turnaj išiel kvalitou výrazne nahor. Bola som prekvapená, aké boli niektoré zápasy tesné, baby sa veľmi snažia. V septembri sa začne olympijský kvalifikačný cyklus, na nás čakajú začiatkom októbra ešte dva turnaje v Číne. Pokúsime sa priniesť domov čo najviac bodov."
Andrea Štrbová: "Je to pekná bodka za touto časťou sezóny, je krásne vystúpiť na pódium pred domácim publikom. Samozrejme, aj vietor robil svoje. Hrám vo vetre predsa iba druhý rok, trochu s ním ešte občas bojujem. V druhom a treťom sete sme však ukázali, že nejakú tú kontrolu máme a zvládli sme to."
Ľuboš Nemec: "Finále sme viac-menej mali pod kontrolou, s výnimkou momentov, keď sme sa dostali pod tlak toho, že už to môžeme ukončiť. Napokon sme sa vrátili k našej hre a zvládli sme to. Teraz sa obaja vrátime do haly, do našich klubov. V budúcej sezóne by sme v beachvolejbale chceli absolvovať viac medzinárodných turnajov. Uvidíme, ako to pôjde."
Patrik Pokopec: "Až na finálový zápas sme turnajom postupovali pomerne jednoznačne, čo ma trochu prekvapilo - také jednoznačné výsledky. Vo finále nás Igor a Michal potrápili a som rád, že sme to zvládli. Po dlhšom čase sa v mužskej kategórii obhájil titul, tlak okolia bol pomerne veľký, nebolo to jednoduché. Minulý víkend sme získali bronz na stredoeurópskom šampionáte MEVZA, o deň neskôr sme vyhrali turnaj na Draždiaku v Bratislave a teraz titul, takže na záver sezóny celkom dobrá forma."

   

Otázka prezidentovi SVF

16.8.2018 - Cez 1000 divákov na zápase v Nitre proti totálnemu ousiderovi Islandu. Kto, čo to "zavinilo"? Nebývalá aktivita.

Prezident SVF Martin Kraščenič: "Cca 300 mládežníkov, vrátane učiteľov, pedagógov, trénerov. Približne 200 pozvánok šlo na mesto Nitra po predchádzajúcich rozhovoroch s primátorom Dvončom a s vedením mesta. S tým súvisiace aktivity s pracovníkmi mesta a informačným systémom.
Oslovené školy v rádiu 150 km, zabezpečovanie dopravy, prípadné preplatenie časti nákladov na dopravu. Pre všetkých čestných členov SVF samozrejme lístok zdarma , prípadne zľavnený na 50% podľa typu účasti.
Zafungovalo aj zvýšenie počtu VIP pozvánok, pri ktorých som sa osobne angažoval. Dvesto až tristo ľudí zareagovalo, hoci možnosť VIP ani nevyužilo, ale prišli na zápas. Veľké promo išlo ešte cez Media Fresh, rovnako urobili celú produkciu podujatia. Celý sekretariát SVF bol maximálne súčinný.
Nechel by som to zakríknuť, pretože by som si želal podobnú, alebo aj lepšiu účasť budúcu stredu s Moldavskom, rovnako v Nitre.
Ešte dodávam, že sme organizovali rôzne súťaže, výhry o vstupenky, alebo rôzne množstevné zľavy pri hromadnom odbere atď atď.

   

Stránka 2 z 62

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>