Matchpoint ROZHOVORY O VOLEJBALE

O VOLEJBALE

Eva Koseková

kosekova1986-1993 reprezentantka ČSSR, legionárka ( IT A2, SUI), bývalá repre trénerka kadetiek (MS 1997-9.miesto), teraz trénerka žiačiek Bilíkova Bratislava

1. Evi, viem, že veľmi aktívne sleduješ volejbalové dianie. Dá sa porovnať ženský volejbal za Tvojej éry s tým dnešným?

- Myslím si, že každé obdobie malo svoje čaro, ale dnešný volejbal sa mi zdá silovejší, napínavejší, atraktívnejší (myslím tým, že sa hrá bez strát). Zavedenie libera bol tiež  výborný nápad. Myslím si, že sa diváci dnes  na stretnutiach viac zabávajú.
Avšak úroveň našej extraligy určite poklesol. Mne osobne chýbajú staršie skúsenejšie hráčky, aby sa mladé mali od koho učiť.

Čítať celý článok
   

Dominik Mračko

mrackoMinuloročný majster Slovenska v beachvolejbale spolu s Michalom Litvom, tento rok v tom istom zložení, 3. miesto na MS SR. V šestkovom volejbale hráč VSC FATRA Zlín. Jeho cieľom je, vybojovať si účasť na olympiáde 2008 v Pekingu. Uvidíme ...

1. Je podľa Teba beach úplne iným športom, ako je šestkový volejbal ? Súhlasíš s tvrdeniami, že hráč by sa mal venovať iba jednému alebo druhému, lebo získava návyky, ktoré "v tom druhom volejbale" prekážajú?

- Áno, beach je iný ako halový volejbal. No nejde ani tak o návyky z beachvolejbalu, tie zmiznú po dvoch - troch týždňoch tréningu v hale, ide hlavne o to, že keď chce hráč robiť na profesionálnej úrovni beach a mať výsledky porovnateľné s európskymi a svetovými tímami, halový volejbal by nemal hrať vôbec a mal by sa celoročne pripravovať na piesku.

Čítať celý článok
   

Trenér Haník se vrátil k české reprezentaci

čítajte

   

Prieložný: Nemělo se tolik ustupovat hráčům

čítajte

   

Stránka 15 z 15

<<ZačiatokDozadu1112131415DopreduKoniec>>