Matchpoint ROZHOVORY O VOLEJBALE

O VOLEJBALE

Hana (Marhula) Opatovská

opatovskaJedna zo slávnych dvojičiek Opatovských, v šestkovom volejbale hráčka Doprastavu, tento rok Slávia VM BA. úspechy v beachvolejbale: 3x Majster SR, 5.miesto ME do 23 rokov.


1. Ako si sa dostala k volejbalu?
- Kedže mám sestru dvojičku, tak bolo vcelku samozrejmé, že od malička sme robili všetky veci spoločne, takže keď ona začala chodiť na volejbal, začala som aj ja.

Čítať celý článok
   

Miro Jakubov

jakubovOdchovanec a hráč Chemesu Humenné, juniorský reprezentant Slovenska, podľa môjho skromného názoru veľký talent, len aby mu to vydržalo...

1. Máš pred zápasom nejaké rituály, ktoré určite zaberajú? (jedlo, stále tie isté ponožky...)

- Nie, nemám

Čítať celý článok
   

MUDr. Juraj Mokrý

mokry Člen prezídia Asociácie volejbalových rozhodcov, zodpovedný za úsek pravidiel a metodiky a úsek hodnotenia, medzinárodný rozhodca.

1. Je ťažké byť volejbalovým rozhodcom na Slovensku?

- Je to rovnako ťažké ako čokoľvek, do čoho sa človek pustí. Ak to robí rád, nezdá sa mu to ťažké, ak to robí nasilu, buď to nezvláda alebo od toho časom odíde. Volejbaloví rozhodcovia nie sú ani zďaleka pod takým tlakom médií ako napríklad rozhodcovia vo futbale či hokeji. V porovnaní s nimi by sa preto mohlo zdať, že je to ľahké. Ak to však chce robiť volejbalový rozhodca zodpovedne, stojí ho to veľa energie, času a najmä odhodlania a chuti.

Čítať celý článok
   

Začala léčba Haníkem a boj o nominaci

čítajte
   

Boco Kravárik

bocoGrék narodený v Piešťanoch, na tričku obrovské množstvo klubových aj reprezentačných úspechov, jeden z najlepších slovenských volejbalistov v krátkej histórii SR, hráč Iraklis Solún

1. Máš pred zápasom nejaké rituály, ktoré určite zaberajú? (jedlo, stále tie isté ponožky...)

- Samozrejme, nagelované vlasy. Len je škoda, že to nezaberá na finále Ligy majstrov.

Čítať celý článok
   

Lucia Ridzoňová

ridzonovaHviezda štvrťfinále play-off Pezinok-Slávia VM, pezinčanka, v Pezinku s volejbalom začala a možno aj skončí ...

1. štvrťfinálové zápasy proti Slávii VM mali veľmi dobrú úroveň a na slovenské pomery veľmi slušnú návštevnosť. Ako si Ty osobne prežívala tieto súboje a hlavne víťazný piaty zápas?

- Verila som od začiatku štvrťfinálovej série, že ju vyhráme a postúpime. Myslím si, že máme v teame výkonnostne vyrovnanejšie hráčky ako Slávia VM a ak zabojujeme ako kolektív tak vyhráme.  Mala som však pocit,  akoby v nás hráčkach bol akýsi rešpekt z toho, že na Slávii sme ešte nevyhrali. V poslednom rozhodujúcom zápase som si povedala, že odtiaľto bez výhry neodídem a že raz tú Sláviu musíme už poraziť aj u nich doma. Som rada že to vyšlo.

Čítať celý článok
   

Haník hlásá slušnost, ale konfliktů se nebojí

čítajte

   

Eva Koseková

kosekova1986-1993 reprezentantka ČSSR, legionárka ( IT A2, SUI), bývalá repre trénerka kadetiek (MS 1997-9.miesto), teraz trénerka žiačiek Bilíkova Bratislava

1. Evi, viem, že veľmi aktívne sleduješ volejbalové dianie. Dá sa porovnať ženský volejbal za Tvojej éry s tým dnešným?

- Myslím si, že každé obdobie malo svoje čaro, ale dnešný volejbal sa mi zdá silovejší, napínavejší, atraktívnejší (myslím tým, že sa hrá bez strát). Zavedenie libera bol tiež  výborný nápad. Myslím si, že sa diváci dnes  na stretnutiach viac zabávajú.
Avšak úroveň našej extraligy určite poklesol. Mne osobne chýbajú staršie skúsenejšie hráčky, aby sa mladé mali od koho učiť.

Čítať celý článok
   

Stránka 15 z 16

<<ZačiatokDozadu111213141516DopreduKoniec>>