Matchpoint ROZHOVORY O VOLEJBALE

O VOLEJBALE

S Dr. Kalným o ME kadetov

kalny29.1.2017 - V prvej časti debaty s Dr.Kalným sme hovorili o stredisku štátnej centralizovanej prípravy v Trenčíne. Druhou témou sú blížiace sa ME kadetov v Púchove a v Györi.

Vo štvrtok je žrebovanie v Györi. Koho by si rád? Ako by si chcel s družstvom skončiť na ME?

Chceli by sme umiestniť v skupine 3., 4., čo je postup a dôkaz konkurencieschopnosti.
Osem víťazov skupín rozdelia do skupín po štyroch. Rusko, Taliansko, Bulharsko, Poľsko, Turci, Francúzi, Fíni, Rumuni. Bude veľmi záležať na tom, ako vzniknú tieto silné štvorky. Môže to byť veľmi ťažké, ale žreb môže dopadnúť aj výhodnejšie. Do jednej skupiny pôjdeme my a do druhej spoluusporiadatelia Maďari. Plus do jednej Česi a do druhej Belgičania, to boli najlepší dvaja z druhých miest kvalifikačných skupín. Smerom k alibizmu, ak budú v skupine povedzme Rusi, Taliani, Poliaci, tak si niekto môže povedať, tak títo nás vymastia a čo. Ak by sme súperili v skupine s druhou garnitúrou, tak prehry by boli pre Slovensko bolestné.

Čítať celý článok
   

S Dr.Kalným o Trenčíne

kalny29.1.2017 - S reprezentačným trénerom kadetov Dr.Kalným sme podebatovali o troch témach. Prvou sú jeho dojmy a postrehy po polročnej práci v COP Trenčín.

Ako dlho si bol v Kazachstane?

Dva roky. Nenašiel som už morálnu silu tam pokračovať. Po druhej sezóne som bol už od apríla doma, pokračujúcu zmluvu od klubu v Pavlodare som mal na stole, ale podpis som odďaloval. Otec (87) šiel na operáciu, rozhodol som sa, že sa do Kazachstanu nevrátim. Trenčín som skutočne nemal v hlave, rozhodovaniu pomohlo moje stretnutie s realizačným tímom žien v Baku, kde som bol na seminári a dievčatá tam hrali Európsku ligu.

Čítať celý článok
   

S Milošom Dubovcom - exkluzívne pre www

26.6.2016 - Bratislava

Keď som robil pred časom rozhovor s Dominikou, nepožadovala žiadnu autorizáciu, ale o dva dni volala z letiska, že treba niečo zmeniť, lebo ... Lebo Dubovcovi niečo vadilo?

Dubovec nič nezakázal, ale mali sme dohodu, čo je normálne. Niekto to vedie a jasne sme sa dohodli, že ak čokoľvek ide von do mediálneho priestoru, budem o tom vedieť a povieme si korekcie. Mali sme aj zlé skúsenosti s interpretáciou povedaného.

V diktafóne je slovo zaznamenané, to sa nedá obísť, ak nie je úmysel.

Chcel by som aj teraz, aby si mi to najprv poslal a chcem si to pred uverejnením prečítať.

Čítať celý článok
   

S Danielou Štieberovou - EXKLUZÍVNE PRE WEB

apríl 2016 - Prešovská kaviareň

Poprosím vás, najprv sa nám predstavte.

Som vydatá , žijem a bývam v Prešove, mám dve nádherné dcéry (20 a 18) a vyštudovala som dve vysoké školy.

StieberovaPrečo robíte volejbal?

Určite má na tom podiel moja športová minulosť. Hrávala som v Prešove volejbal, aj keď nie na vrcholovej úrovni. Prešov sa totiž nikdy do ženskej extraligy nedostal. Pred pár rokmi za mnou prišiel pán Hrušovský s žiadosťou o pomoc pri zakladaní ženského volejbalového klubu. Neodolala som a netušiac, čo všetko to obnáša, som prikývla. Po čase sme postúpili s našimi odchovankyňami do prelínacej súťaže, kde sme síce neuspeli ale špecifické okolnosti okolo Senice a Komárna nám otvorili dvere do najvyššej volejbalovej súťaže.
Viem, že Prešov má veľký potenciál vybudovať kvalitný ženský volejbal. Má univerzitu, vynikajúcu prácu mládežníckych trénerov v okolitých mestách Stropkov, Svidník, Vranov, Snina, Giraltovce či Spišská Nová Ves.  Dievčatá končia stredné školy v rodných mestách a chcú pokračovať nielen v ďalšom štúdiu na vysokých školách, ale aj vo svojej športovej kariére. Prešovská univerzita ponúka odbory, ktoré sú pre dievčatá pomerne atraktívne, ale aj stredné školy a gymnázia v Prešove s ponukou ubytovacích kapacít sú zaujímavé pre mladšiu vekovú kategóriu. Mnohé Prešovčanky zostávajú študovať v rodnom meste alebo v blízkych Košiciach. My im chceme umožniť športovať. Vytvárame alternatívu.

Čítať celý článok
   

S Barborou Kosekovou

12.3.2016 - PKO

Po poslednom stretnutí základnej časti Extraligy 2015-2016, keď už bolo jasné, že Slávia EU Bratislava prešla celou základnou časťou bez jedinej prehry, sme si dohodli debatu s Barborou. Tešil som sa, lebo viem o nej, že je to veľmi rozumná baba a v tomto priestore to nie je bežné. Nevelebím, ale názory predčili očakávania.
KosekovaBarbora, sú dva dni po voľbách, ste prvovolička?
Som.

Je to síce tajné, ale môžte nám povedať, koho ste volili? 22% prvovoličov dalo hlas Kotlebovi.
SaS.

Aáá. Koho ste krúžkovali?
Nikoho.

Viete o niekom mladom z vášho okolia, kto volil Ľudovú stranu?
Viacmenej neviem o nikom, kto by ho z môjho okolia volil.

Čítať celý článok
   

S Igorom Prieložným o plážovom volejbale - EXLUZÍVNE PRE WEB

1.12.2015 - Bratislava

Ako si sa dostal k beach volejbalu?
Ešte počas pôsobenia vo Švajčiarsku (muži Näfelsu) v sezóne 2001 - 2002 som začal pracovať so švajčiarskou mužskou dvojicou Heyer - Egger. Obaja vtedy ešte hrávali aj v hale. Dostali sme sa po zhruba dvoch sezónach z 56. miesta FIVB rankingu na 15. Nevýhodou bolo, že sme vo Švajčiarsku boli stále trojkou a nemohli sme ísť na OH. Spolupráca skončila. V tom čase ešte veľmi málo párov pracovalo s trénermi.

Čítať celý článok
   

S Romanou Kriškovou

27.10.2015 - Web Rádia expres uverejnil rozhovor s volejbalovou študentkou (sestrou Tomáša Kriška - VKP Bratislava) zaujímavý rozhovor o jej kariére v Amerike.

Čítajte

   

S Laurentom Tilliem - II.časť

Keď si budem myslieť, že už všetko robím dokonale, bude to koniec mojej kariéry koučovania. Ak nebudem počúvať hlas okolia, ďalších ľudí, ktorí mi môžu dať dobrú radu... Som stále v procese učenia, povedal na úvod druhej časti rozhovoru Sáry Kaliszovej pre siatka.org tréner čerstvých majstrov Európy Laurent Tillie.

Čítať celý článok
   

Stránka 3 z 15

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>