Matchpoint Listy Luborovi

Listy Luborovi

P.S. k májovému listu

máj 2014

P.S. k májovému listu.

       Drahý Lubor, prijmi moje ospravedlnenie za jeden zlý údaj v májovom liste. Kolega Hančík ma upozornil, že si v Slávii UK nerobil manažéra mužskej zložky, ale dva roky si trénoval ako asistent ženy. Potom Ti dal ponuku viesť družstvo ako prvý tréner, nevzal si to a odišiel. Sorry, neviem všetko. Túto vsuvku som musel dať dnes ráno, ale post scriptum malo byť o inom.
Drahý Lubor, dva víkendy dozadu boli na Slovensku vrcholné akcie junioriek a juniorov. Majstrovstvá Slovenska. Považská Bystrica, resp. Nitra.
Všetci Ťa tam márne čakali. Dievčatá, chlapci, nádejní reprezentanti, tréneri, rozhodcovia, zapisovatelia, tréneri, usporiadatelia, komunálni politici. Všetok plebs Ťa čakal. Aj ja Lubor. Nebol si ani vlani Lubor.

Tvoj Ivan

Diskutujte

 

Drahý Lubor - máj

Drahý Lubor,

      máj, mesiac lásky čas. Dnes to bude na dlhšie. Nalej si Jacka, daj si kocku ľadu, vylož nohy  a oddychuj. Keď som Ti začal písať listy, lebo už nič iné nezmôžem, pýtali sa ma, prečo som sarkastický, prečo Ťa oslovujem drahý.
      Voľakedy som miloval písať listy. Frajerke, potom tej istej, ale už žene z vojny, domov do Tatier, rodine do Ostravy. Na každý list vždy všetci odpovedali. V listoch sa oslovuje milý, ctený, vážený ale aj drahý. Môj drahý som neoslovoval, ale drahý sedí. Lubor, Ty si skutočne drahý. Chodíš na zimné olympijské hry Vancouver, Soči, kde nemáš čo robiť, len míňaš. Zo štátu vezmeš jednu tisícku, z transferov hráčov dve až tri. Máš jeden z najväčších profesionálnych aparátov. CEV, FIVB, SOV - diéty, vreckové, letenkové bonusy. Kýble nafty a neobmedzené kredity. Si skrátka v tom prostredí drahý. Tréneri a hráči na teba drú. Ako mulice. Raz nebudú.

Čítať celý článok
   

Drahý Lubor - apríl

       Drahý Lubor,

       máme tu apríl. 4.apríla našu malebnú Bratislavu na konci vojny oslobodili Rusi. Aké symbolické pre dnešné dni. Mocná Rus nám zlákala do svojich služieb najjagavejšiu hviezdu mužského volejbalu. Pred pár rokmi nám Azerbajdžan uchmatol 196 cm Janku Matiašovskú. V tej kauze si bol silno namočený. Ak by ste sa neboli s trénerom Čadom správali ako bezcitní nadľudia, ostala by tu. Nemala vtedy žiaden motív opustiť Slovensko. 10 000 USD za definitívny transfer, ktorý ste obdržali, síce obohatili kasu s.r.o. - smer Tvoja mzda, ale trénerov na Slovensku by mohlo aj poraziť. Jej materský klub nevidel za výchovu ani cent. V duši hráčky ostali aj drobné rany. Lubor, pretože Ti nejde v princípe o volejbal, už sa na ňu možno ani nepamätáš.

Čítať celý článok
   

Drahý Lubor - marec

       Drahý Lubor,

      je marec, Mesiac knihy. S knihami odveky súvisí aj vzdelávanie. Keď  otvorím Stanovy SVF, tak si myslím, že by si si ich aj Ty mal niekedy v pokoji prečítať. Okrem iného, Tvoje poslanie ako vodcu volejbalu je aj v oblasti vzdelávania. Citujem: Poslaním SVF je tiež školiť, doškoľovať a zabezpečovať vzdelávanie volejbalových odborníkov, pracovníkov a funkcionárov.

Čítať celý článok
   

Drahý Lubor - február

       Drahý Lubor,

       dnes večer sa hrá finále Slovenského pohára mužov a žien. Ešte keď si bol generálny sekretár federácie, tak ste od roku 1997 do sezóny 2002-2003 Pohár zrušili. Združenie oddielov a klubov, ktoré už dnes neexistuje, lebo si ho zlikvidoval a vznik nového si nepovolil, Pohár obnovilo.
       Drahý Lubor, večer vyvrcholí tradične dobre pripravená akcia, ale nie všetko zlatko sa blyští. Formát Pohára je zlý a neplní svoju úlohu. Tú súťaž ste zdevastovali. V mnohých športoch sa v pohárovom zápolení majú možnosť stretnúť elitné družstvá s druholigovými, treťoligovými, krajskými (tie už existujú iba v Singerových propagandistických tabuľkách), mládežníckymi.

Čítať celý článok
   

Stránka 4 z 5

<<ZačiatokDozadu12345DopreduKoniec>>