Postrehy

Postreh z ME - 4 (CHALLENGE)

25.8.2019 - V druhom stretnutí na ME sme zdolali Švajčiarky. Ak sa na to pozrieme postrehom 3, tak Švajčiarky vedeli, že ak nás chcú zdolať v domácom prostredí, musia hrať veľmi odvážne, riskovať. Snažili sa o to. Nestačilo. 3:0. Hrali sme dobre. Nemôžu mať všetko. Syr, hodinky, neutralitu, Eiger, St.Moritz, drahé bývanie ako sviňa.
Za dva dni turnaja ME už bolo veľa situácií, v ktorých rozhodnutia rozhodcov boli sporné a tréneri využili možnosť video rozhodovania - tzv. Challenge. Korigovanie rozhodnutí videom poznáme prevažne v tenise - Jastrabie oko, už aj vo futbale (WAR) a pomáha aj vo volejbale. Pomoc je to významná, vyrieši veľa komplikovaných, nepostrehnuteľných vecí, utlmí trénerov, vášeň divákov. CEV je mimochodom majster proti vášni. Jediný šport, v ktorom nestále musíte držať hubu a krok. A stáť všade v páskami vyhradených priestoroch.

Čítať celý článok
 

Postreh z ME - 3 (ŠPANIELKY)

23.8.2019 - Rusi tu už dávno nie sú. Dokonca sme takí frajeri, že im nedodávame ani mlieko, ani maslo, korbáčiky, žinčicu. Lebo je embargo. Takí sme frajeri. Poslúchame zase niekoho iného.
Keď začali v rámci rozcvičenia Španielky uskutočňovať blokové cvičenia, začal som sa báť pondelkového tréningu. Španielky robili všetko inak, ako my vo VKP učíme. Podľa môjho názoru to robia nesprávne. Uvedomil som si však, že sa nemusím najbližšieho tréningu vôbec obávať, lebo kým sa Španielky rozvičovali, celá mládež v hale bola určite na mobile.
Po druhom zápase RUS - BLR vznikla 90 minútová pauza a spíker Stražay odvážne oklamal divákov, že show úvodu ME začne 40 minút pred dvadsiatou. Sekol sa o 20 minút, v bufetoch nastal chaos a malé zisky. Možno mu niekto nabudúce odvážne tresne po gebuli.

Čítať celý článok
 

Postreh z ME - 2

22.8.2019 - "včera" tu boli Rusi. Prosím, nemajte mi to za zlé, že som do ME žien jemne zamontoval okupáciu spojenecký vojsk. Skrátka bola tu, sú to naše dejiny, boli sme aj v tomto prípade typicky zamatoví, je potrebné si to pripomínať. Žiaci, kadeti netušia, čo sa to tu pred rokmi dialo. Juniori maturujú, tí by to vedieť mohli. Už sa nič nezatajuje.
Okupácia nás utlmila, obdobie temna nás ako národ zakrnelo, stále nedokážeme byť slobodní takmer v ničom a určite to malo a má stále vplyv na našu slovenskú povahu. Prítomnosť ruských vojsk, roztrúsených 20 rokov na našom území, ovplyvnila mnohé rodiny, napr. aj športovú rodinu kolegu Dr.Kalného, ktorého otec, vynikajúci novinár (90), bol 20 rokov tvrdo perzekuovaný.

Čítať celý článok
   

Postreh z ME - 1

21.8.2019 - Mal som osem, ale hmlisto si pamätám, že mama s otcom stáli 21.8.1968 na balkóne v Tatranskej Polianke a hučali. Už idú. Jeden Tatranec odvážne vybehol na cestu a namaľoval na ňu pred prichádzajúcimi tankami bielou farbou niečo v zmysle, aby ťahali. Že ich sem nikto nevolal. Pamätám si, že sme mali cukor, múku a olej úplne všade.
A ešte mi utkvelo v pamäti, že vždy, keď sme šli autom cez Ružomberok (smer Tatry) a vyšli sme na jemný kopec - dole vpravo boli kasárne, otec vždy zašomral: svine - stále sú tu.

Čítať celý článok
 

Postrehy k ME žien 2019. Postreh 0

20.8.2019 - zajtra nás obsadia Rusi. Júj, to by bolo peklo. Oni nás však v stredu nenapadnú, jedine, že by ich červený Blaha s kapitánom Dankom zavolali. Na bratskú pomoc.
Rusi nás zajtra určite neobsadia aj preto, lebo od piatka sú v Bratislave, hlavnom meste Slovenska, ME vo volejbale žien. V skupine tu hrajú aj favoritky z Ruska a súdruhovia z Moskvy by nedovolili, aby bol ktorýkoľvek súper krajší - a jeden zaiste bude. Do mesta by nabehli tanky a ľud by šiel na barikády. 20 rokov by sme pykali iba za to, že máme nádherné ženské.

Čítať celý článok
   

Stránka 3 z 65

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>