Postrehy

Musím odfotiť Papiho

18.11.2006

Dnes má moja dcéra narodeniny.

Čítať celý článok
 

1.hrací deň - víťazstvo nad Iránom

17.11.2006

V prvom zápase solídne hrajúca VENEZUELA na čele s Gomezom (Panthinaikos Athény) a výborným streďákom Marquesom (Ogurčákov spoluhráč v Knack Roeselare) v podstate prevalcovala USA.

Čítať celý článok
 

Zenkoji temple

16.11.2006


Nastáva tu časové dusno. Už sú tu všetky družstvá, začína boj o čas a priestor. Tlačenica pri strave. Súboje o videomiestnosť, spory o pozície a priestor pri tréningoch v hracej hale, v ktorej budú mať všetci len jeden jediný tréning. FIVB to odôvodňuje rovnakými podmienkami pre všetkých, ale je jasné, že čo to pre Talianov neplatí. Technické mítingy, fototermíny, press konferencia.

Čítať celý článok
   

Disciplína, čistota, tradície

14.11.2006  

Japonsko je známe disciplínou. 

Cesta sa prechádza na prechode, na červenú tam chodci do cesty nevstúpia, v meste jazdia 60, mimo 80. Ani o chlp rýchlejšie. Jediní, ktorí chodíme cez cestu mimo prechod sme my, Taliani a zatiaľ Iránci. Ale keď tu budú Bulhari a Amíci, iste sa pridajú. A pretože sa tu disciplína snúbi s úctou, všetci zastali, hoci sme chceli prebehnúť mimo prechod. Len raz nás vytrúbil nejaký kamión. Asi z Košíc.

Čítať celý článok
 

Kontrasty hotela

13.11.2006 

Sme ubytovaní v priemernom hoteli, kde je (ako asi všade v Japonsku) neskutočná prezamestnanosť. Na každom rohu, na každej odbočke, pri každom salóniku jeden ukláňajúci sa borec. Pred hotelom traja, ale keď ide veľa ľudí z hotela von, alebo dnu, tak sa tam hneď zjaví aj jeden, dvaja hoteloví prevádzači cez cestu. Prilba, reflexná vesta, ktorú by nemuseli vôbec mať, lebo keď títo ľudia vyceria svoje japonské zubiská a smejú sa od ucha k uchu, svetla je všade požehnane.

Čítať celý článok
   

Stránka 64 z 65

<<ZačiatokDozadu6162636465DopreduKoniec>>