Fórum
Vitajte, návštevník
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

Podanie "zhora" v kategórii mladších žiačok
(1 online) (1) návštevník
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Podanie "zhora" v kategórii mladších žiačok

Re: Podanie "zhora" v kategórii mladších žiačok 15 rokov, 4 mesiacov #1474

  • zvedavec1
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Príspevky: 32
  • Karma: 0
Píšeš, že nie si ani tréner, ani ortopéd. Možno preto tak veľmi veci zjednodušuješ. Vo veku MŽ je bežné, že hráč, alebo hráčka trénuje povedzme 2 roky. Tréning v bežnom klube je najviac 3x do týždňa. Občas každé dieťa vynechá. Škola, rodina, zdravotný stav... Skutočná dochádzka je povedzme 70%. Čo myslíš, koľko času má to dieťa na vybudovanie takého stredu tela, aby znieslo neúmernú záťaž podania z výskoku? Skúsme sa zamyslieť nad niečím iným. Jeden z našich najväčších volejbalistov s tým začal vo veku 17 rokov. A bol aj na olympiáde, a vyhral aj pohár majstrov, aj všeličo iné. Problém podľa mňa je najmä v tom, že dieťa nie je všeobecne pripravené na isté špecificky veľmi náročné pohyby z dôvodu zanedbávania telesnej prípravy v rámci ZŠ. Ani doma neprekypuje pohybom. Ak si niekto myslí, že pošle dieťa von so psom a ono sa bude pohybovať, väčšinou sa hlboko mýli. Hýbe sa akurát tak pes! To je jedna stránka problému. Druhou je dôvod na presadzovanie takej pokročilej formy herného prejavu. Ako keby sme nechali pri vyučovaní matematiky jedno predčasne vyspelé, alebo mimoriadne nadané dieťa všetko počítať a ostatné by sme len presadili občas do inej lavice. Čo by sa naučili? Boli by pritom na tej istej hodine, počúvali a videli by to isté, aj by sa hýbali a napriek tomu by z toho nemali nič, okrem pocitu frustrácie.

Re: Podanie "zhora" v kategórii mladších žiačok 15 rokov, 4 mesiacov #1475

  • kozlik
  • ( Administrátor )
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Príspevky: 158
  • Karma: 0
pohár majstrov nevyhral

Re: Podanie "zhora" v kategórii mladších žiačok 15 rokov, 4 mesiacov #1476

  • adfgh
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Príspevky: 98
  • Karma: 0
no pohar majstrov nevyhral ale bol vyhlaseni na vrcholovych podujatiach za najlepsie ho blokara no ale to je uz o inom.je to uplne pravda s tym ze telesne pohybu je na skolach malo a to este chcu aj telesnu zrusit. no ja sa tu o nicom nechcem hadat ale zdravie je aj tak vrtkave a kazdy znasa zataz inac ja som len tym chel povedat ze ja podla nevidim v tom zmysel zakazovat podanie zhora alebo smecovane preco by mal hrac ktory je dobry a dokaze to zvladnu doplacat na to ze iny to nedokazu je sice pravda ze iny potom z toho nic nemaju no tak ale co uz moderny volejbal sa teraz bez dobreho podania nezaobide a preco ucit nieco co sa v buducnosti nevyuzije

Re: Podanie "zhora" v kategórii mladších žiačok 15 rokov, 4 mesiacov #1477

  • zvedavec1
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Príspevky: 32
  • Karma: 0
Devítinásobný mistr republiky (6 x jako hráč, 3 x jako trenér), dvojnásobný vítěz PMEZ (1 x jako hráč, 1 x jako trenér), vítěz PVP (jako trenér). V letech 1962 - 1972 reprezentant ČSSR, účastník tří OH, tří MS a tří ME s celkovým ziskem 6 medailí (1 zlaté, 4 stříbrných a 1 bronzové), nejlepší smečař MS 1966 v Praze. Trenér reprezentačního družstva mužů ČSSR na OH 1980 v Moskvě. Stačí?

Re: Podanie "zhora" v kategórii mladších žiačok 15 rokov, 4 mesiacov #1478

  • idonthinkso
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Príspevky: 2
  • Karma: 0
to adfgh : To že si takého ml.žiaka ešte nevidel, beriem ako lichôtku:D. S tým posilňovaním chrbtových svalov máš možno pravdu(s uvoľňovaním nie). Ale niekto môže mať gen.predispozície na podobné ochorenia...ale v tom sa veľmi nevyznám takže do toho nechcem zabŕdať.Stále si však stojím za svojím názorom že u ml.žiakov/čiek by sa mal dávať vačší pozor na zdravotný stav,lebo výsledky sa môžu prejaviť až o pár rokov. Ale o to zjavne nejde niektorým víťazstvachtivým trénerom.
to zvedavec: pokiaľ je to pravda tak pekná zbierka úspechov.Ešte taká osobná otázka: prečo taký renomovaný tréner trénuje kategóriu ml.žiačiek? niesú atraktívnejšie staršie kategórie?

Re: Podanie "zhora" v kategórii mladších žiačok 15 rokov, 4 mesiacov #1479

  • zvedavec1
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Príspevky: 32
  • Karma: 0
Pre idonthinkso: neviem odpovedať za Pauča, ale ak si náhodou myslel mňa, trénujem družstvo junioriek v malebnom hontianskom mestečku. Doma pre mňa nebolo miesto, tam trénujú iní frajeri... (domáceho trénera junioriek do toho nezahŕňam!)
  • Strana:
  • 1
  • 2