Fórum
Vitajte, návštevník
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

TÉMA: Info

Re: Info 2 rokov #6934

• Kubko44
  • ( Užívateľ )
  • Fresh Boarder
Pridám sa ku Konono

síce ženská liga na slovensku nieje asi veľmi silná, to neviem posúdiť ale určite sú v nej zaujímavé talenty stačí len chodiť po slovensku a webe a nájde sa nejaký ten kúsok , že chlapi

presov.dnes24.sk/o-najpritazlivejsej-hra...ickej-tatiany-210833

priznám sa nepoznám ju ale možno by si zaslúžila dôveru od reprezentačného trénera

Re: Info 1 rok, 11 mesiacov #6937

• Volejbal fans
  • ( Užívateľ )
  • Senior Boarder
V tejto uhorkovej sezóne som nedopatrením klikol na záložku rozhodcovia na tejto stránke a tak som tam chvíľu pobudol, a zaujal ma jeden čerstvý príspevok v diskusii, kde autor pod menom www.volejbal.sk napísal nie práve lichotivý komentár na adresu jedného z rozhodcov. Tak by ma teda zaujímalo, či tento príspevok má niečo spoločné s touto stránkou, prípadne, či jeho autorom je samotný IH. Keďže nie som práve zástanca "anonymnej" kritiky a ako bývalý hráč, ktorý neraz vybehol po rozhodcovi počas zápasu, ju ani neuznávam. Keďže ak niekto pociťuje vyjadriť nejaký názor, resp. kritiku, tak by sa nemal "báť" pod ňu podpísať, či sa mýlim?

Re: Info 1 rok, 11 mesiacov #6938

• husar
  • ( Administrátor )
  • Administrator
jasné. ale oni ma tam už vymazali.

Re: Info 1 rok, 11 mesiacov #6939

• Volejbal fans
  • ( Užívateľ )
  • Senior Boarder
Cením si úprimnosť pán Husár, avšak neviem... Raz, ešte keď som bol zasran, som bol pozrieť na jednom zápase VKP v PKO, a veru, riadna šou tam bola, keď ste boli na lavičke... Takže sa kladie otázka, či vám vôbec nejaký rozhodca vyhovuje... (keď už ste sa rozhodli tak verejne vystúpiť) Ale tak pre nejaký dôvod boli asi tí dvaja páni tiež vybraní, asi sú momentálne najlepší kandidáti... Neviem, kto o nich rozhodol, neviem, kto riadi rozhodcov momentálne... Ale asi nejaký dôvod ich nominácie tam bol

Re: Info 1 rok, 8 mesiacov #6975

• Klara
  • ( Užívateľ )
  • Expert Boarder
Po prečítaní o študentke Romane Kriškovej hrajúcej v USA som trochu pogooglovala a keďže tam je aj Karin Palgutová pozrela som si súťaže, ktoré hrajú.Obe prišli do USA v tej istej sezóne. Hrajú v Divízii I.,ktorá má 334 družstiev rozdelených do viacerých konferencií, v jednej konferencii je priemerne 10-13 družstiev.Prinášam takýto malý prehľad a dvoch Slovenkách kde hrajú a ako sa im darí. Palgutová hrá oveľa slabšiu konferenciiu ako Krišková, tá je v Top konferencii. Niet ale pochýb, že obe robia Slovensku dobré meno,takže naďalej veľa úspechov a potrebného zdravia.

za sezńou uvedené
zápasy(výhry-prehry), zápasy v konferencii (v-p)
Palgutová
St. John's poradie NCAA č.252 sezóna 2012/13, 20-12 , 7-8 BIG EAST TURNAJ účasť, skončili na 112. mieste
2013/14, 16-16, 5-11 nepostúpili 128.miesto
2014/15, 19-14, 8-10 nepostúpili 146.miesto
k 2.11. 2015/16, 15-13, 5-8 zatiaľ nepostup.miesto 131.miesto
- na súpiske 21 hráčok , z toho 7 cudziniek
-niekoľkokrát hráč týždňa, v 2014 20. miesto v počte útokov (523), 25. miesto v počte útokov za set(4,32) ,body za set 4,83 z 1366 útokov (NCAA), nahrávok má od 40až do 70 (ak 5 setov) takže na škole prekoná asi všetky rekordy,All- star BIG EAST ( 3 roky po sebe)

Krišková VCU poradie NCAA č.147 sezóna 2012/13, 25-6, 10-4 3.miesto finále A10 , skončili na 60.mieste
2013/14, 26-8, 11-3 2.miesto F A10 ,skončili na 52. mieste
Wisconsin poradie NCAA č.9 2014/15, 31-3, 19-1 1.miesto BIG TEN, skončili na 5. mieste
k 2.11. 2015/16, 16-6, 8-4 zatiaľ 12. miesto NCAA
- na súpiske 14 hráčok, z toho 1 cudzinka (Krišková)
- 2012 Atlantic 10 All-Rookie , 2013 AVCA honorable mention All-American ... 2013 AVCA All-East Region ... 2013 Atlantic 10 Player of the Year ... 2013 A-10 All-Tournament team ... five-time A-10 offensive player of the week ... 2013 A-10 All-Rookie Team ... five-time all-tournament, v 2013 5.miesto v počte útokov za set (4,83), 4.miesto 5,57 bodov za set (NCAA), školský rekord v počte útokov za rok (623)
Posledná úprava: 1 rok, 8 mesiacov Autor: Klara.

Re: Info 1 rok, 8 mesiacov #6982

• konono
  • ( Užívateľ )
  • Expert Boarder
Pre volejbal fans: (prepáč, že to píšem človeku, ktorý volebalu žil a dúfam, že stále žije): neviem ako si prežíval niekdajšie zápasy VKP - verzus napr. Prešov resp. Humenné. Daj Bože aby Husár počas zápasu opäť kopal do stoličiek, zabezpečil živú hudbu, cestoval pod policajnou ochranou ..., aby išiel súperovi na nervy, aby aj takýmto spôsobom pritiahol divákov. Dnes tréneri zaspávajú na lavičke, možno niektorí ani nevedia ako skončil zápas. Divák -laik musí byť vtiahnutý do zápasu, musí ho živočíšne cítiť, musí o ňom debatovať celý týždeň, kým nepríde ďalší duel. A Husár to vedel! Bodaj by v našom volejbale bolo viac takých ľudí a najmä aby už konečne vymenili zhnité volejbalové vedenie. Je to ako s rokom 1989: niekto to viedol, riskoval životný osud a niekto to využil pre svoj vlastný prospech.

Re: Info 1 rok, 8 mesiacov #6983

• Klara
  • ( Užívateľ )
  • Expert Boarder
Posledná úprava: 1 rok, 8 mesiacov Autor: admin. Dôvod: Oprava vloženia tweetu do príspevku

Re: Info 1 rok, 8 mesiacov #6986

• Klara
  • ( Užívateľ )
  • Expert Boarder
Teraz som sa pozrela ako sa darí našim smečiarkam v zahraničí.Výpis je z 5 zápasov od začiatku sezóny.

Noseková 9 útokov - 3 chyby-2 body v zápase -1
23 - 5 -5 -2
22 -4 -8 +6
13 -4 -2 -1
16 -4 -5 bodov -1
Drobňáková 35 útokov-7 chýb - 15 bodov v zápase +5
16 4 1 -5
20 5 8 +1
18 3 7 -1
26 5 13 +8
Kuciaková 2 útoky 0 0 +1
v ďalších štyroch zápasoch len striedala v poli na príjem (15 príjmov) spolu -5

Štrbová 28 útokov- 4 chyby - 14 bodov v zápase +5
45 12 12 +1
29 4 10 +5
34 6 11 +4
23 8 7 -2
Radosová 43 útokov- 9 chýb- 10 bodov v zápase +1
15 4 3 -1
nehrala
28 7 11 +5
9 2 4 +2
* v predchádzajúcom príspevku je ukážka tímov BIG TEN konferencie, v čase 0.22 je naša Krišková;
v pozornosti je aj na v čase 1.30.

Re: Info 1 rok, 8 mesiacov #6989

• Klara
  • ( Užívateľ )
  • Expert Boarder
Ešte naše diagonálne hráčky za prvých päť zápasov sezóny.
Crkoňová (Aachen) 21 útokov/2 chyby/ 5 bodov ...v zápase +4
18/5/4.....................................................+1
11/2/2......................................................-2
13/3/7 +8
18/4/7 +4
Salanciová ( Thuringen) 30 útokov/4 chyby/19 bodov v zápase +12
18/5/3 .................................................. -2
28/7/5 ................................................. -3
36/5/12................................................ +4
23/7/4 .................................................. +1
Kubová(Olomouc) 52 útokov/9 chýb/13 bodov ............v zápase +2
22/2/11 ............................................................+11
29/4/10 ...........................................................+7
21/7/4 .............................................................-7
18/5/7 .............................................................-1
so Schwerinom 1.zápas 35/4/16 +11,2.zápas 39/5/14 +7
aby bolo porovnanie aj s bundesligovým družstvom : takže sa pekne presadila

Reprezentačné blokárky majú všetky svoju kvalitu, je to najkvalitnejšie obsadený post( Pencová,Hrončeková,Abrhámová, Kóšová, Herelová).
Liberky máme asi len dve Valachovú a Nikmonovú.
Nahrávačky má SVK Dudovú, Ružičkovú, Kosekovú a možno ešte stále aj Szekelyovú.

* v celonárodnom americkom rebríčku Divízie I. je momentálne Wisconsin ( Krišková) na 4. mieste a St.John( Palgutová) na 124. mieste
*St.John už odohral posledný zápas v sezóne, nepostúpili do finálového turnaja konferencie BIG EAST, s výsledkom 18 výhier- 15 prehier, v konferencii 8-10.
Toľko o ženách v zahraničí, ktoré hrajú 1.ligy.

Re: Info 1 rok, 8 mesiacov #6990

• Klara
  • ( Užívateľ )
  • Expert Boarder
Ešte naše diagonálne hráčky za prvých päť zápasov sezóny.
Crkoňová (Aachen) 21 útokov/2 chyby/ 5 bodov ...v zápase +4
18/5/4.....................................................+1
11/2/2......................................................-2
13/3/7 +8
18/4/7 +4
Salanciová ( Thuringen) 30 útokov/4 chyby/19 bodov v zápase +12
18/5/3 .................................................. -2
28/7/5 ................................................. -3
36/5/12................................................ +4
23/7/4 .................................................. +1
Kubová(Olomouc) 52 útokov/9 chýb/13 bodov ............v zápase +2
22/2/11 ............................................................+11
29/4/10 ...........................................................+7
21/7/4 .............................................................-7
18/5/7 .............................................................-1
so Schwerinom 1.zápas 35/4/16 +11,2.zápas 39/5/14 +7
aby bolo porovnanie aj s bundesligovým družstvom : takže sa pekne presadila

Reprezentačné blokárky majú všetky svoju kvalitu, je to najkvalitnejšie obsadený post( Pencová,Hrončeková,Abrhámová, Kóšová, Herelová).
Liberky máme asi len dve Valachovú a Nikmonovú.
Nahrávačky má SVK Dudovú, Ružičkovú, Kosekovú a možno ešte stále aj Szekelyovú.

* v celonárodnom americkom rebríčku Divízie I. je momentálne Wisconsin ( Krišková) na 4. mieste a St.John( Palgutová) na 124. mieste
*St.John už odohral posledný zápas v sezóne, nepostúpili do finálového turnaja konferencie BIG EAST, s výsledkom 18 výhier- 15 prehier, v konferencii 8-10.
Toľko o ženách v zahraničí, ktoré hrajú 1.ligy.

Re: Info 1 rok, 6 mesiacov #7015

• Klara
  • ( Užívateľ )
  • Expert Boarder
Chcela som aj ja napísať niečo k práve skončenej kvalifikácii ale rada si počkám na postrehy IH. Fandila som Rusom,radosť pozerať na Alekna ako pracuje s tímom. Odvážny chlapík v svojich rozhodnutiach, určite je za tým hlavne znalosť o schopnostiach a možnostiach daností svojich hráčov.Tak získal zlato na OH 2012 a aj teraz postup na OH´16. Pozerala som zápasy už keď bol trénerom Dinama Moskva a aj teraz v Zenite Kazaň.Pred 2-3 rokmi prehral Zenit s Belogorie v semifinále Ruského pohára s Á-čkom, o 3. miesto dal hrať mladé B-éčko. Prehrávali už 0:2 na sety a bez jediného striedania len s využitím oddych.časov mu hráči dôveru oplatili a vyhrali 3:2. Slovensku sú na prd draho platení tréneri aj s asistentmi, ktorí nepoznajú kvality svojich hráčov, preto si myslím, že výmena jedného Taliana za druhého nič zásadného nerieši. Nerozumiem prečo po odvolaní G. nemohol ostať Kardoš ako tréner.Pozná hráčov, mentalitu.Na platy sa skladá asi ten rýchlo zohnaný sponzor lebo volejbal je stále bez finan. partnera, to Halandove vyhlásenie som chápala, že našiel pre volejbal. Zasa nič.(Hlavne Zápas roka! priateľský!V obleku mu to však pristane.) Len to ide dolu vodou

Re: Info 1 rok, 6 mesiacov #7016

• Mastrangelo
  • ( Užívateľ )
  • Senior Boarder
upadajúci Poliaci? takú somarinu som už pekne dlho nepočul

Re: Info 1 rok, 6 mesiacov #7017

• Mastrangelo
  • ( Užívateľ )
  • Senior Boarder
Dobrá analýza finale Rusi strasne dominovali v obrane. Len nechapem to ustavične kritizovanie Poliakov. To bolo jednoduché semifinále? Vsak pre dva sety brutálne koncovky a myslím ze to stalo vela síl Tillieho družiny a aj to bola jedna z príčin prehry. Malo striedal, vsetko prvá šestka a 5 zápasov za sebou sa prejavilo.

Re: Info 1 rok, 6 mesiacov #7018

• husar
  • ( Administrátor )
  • Administrator
Tretí zápas šestka sedela, nepohla prstom.
Vydržať musia aj desať.
Semifinále mali úplne pod kontrolou. Úplne. Iste, že sa to mohlo otočiť,ale nie v ten deň.
Poliakom podľa mňa treba mimoriadne tvrdú ruku - viď LOZANO.
Posledná úprava: 1 rok, 6 mesiacov Autor: husar.

Re: Info 1 rok, 5 mesiacov #7019

• Klara
  • ( Užívateľ )
  • Expert Boarder
Musíme si uvedomiť, že zamestnanci federácie tam chodia "pracovať", to znamená, že práca ich ani nemusí baviť, stačí keď ich živí.
A skoro v každej robote je nastavené odmeňovanie na schopnosti vedúcich ušetriť kde sa dá, prípadne ešte aj zarobiť.
I dopraváci majú nastavený ročný plán, ktorý musia na vybratých pokutách splniť. Tu na fóre sú ľudia, ktorí volejbal majú radi a záleží
im na ňom. A to je ten hlavný rozdiel. Aj taktiku majú výbornú. Potichu si robia čo pasuje.Už sa asi nedozvieme ako sa dohodli
s píšucim nespokojným rodičom zo Senice a prečo sa dá hráčovi zaplatiť letenka na dovolenku? Všetko OK?
Akú federáciu budú o chvíľu riadiť? Repre nie je všetko, treba robiť akcie a pritiahnuť deti k tomuto krásnemu športu.Hokejisti si
vybojovali zmenu stanov, Moravčík vo futbale sa zasadzuje o právo zasahovať klubom do riadenia ( lebo oni vkladajú peniaze!).
Príde zmena aj do volejbalu?

Som prekvapená, že Rojko je prekvapený ako ženy idú hrať EL.Žeby neveril sľubom LH? Je dobre, že aj ženy sa konečne dočkali.
Tento vlak však mešká minimálne 4 roky.Ako mohli stavať na úspechoch najlepšieho ročníka 92/93! Alebo víťazstvo mužov EL!
Základne sú čoraz menšie, talentovaných asi tiež menej, výsledky v medzinár. konfrontácii biedne. Na ME sa dostanú len vtedy,
keď ich budeme poriadať a budú mať účasť istú ako domáci ( viď juniorov). Teraz bude robota poskladať družstvo, času má však Rojko
teraz dosť.Hm, nie každý zamestnávateľ podporuje vzťah na pracovisku...

Neznižujúc výkony Slávie a ich šnúru víťazstiev, ponúknutú sadu 14 ks ponožiek, za riekou Moravou by si asi prilepšili.Všetci vieme,
aká je úroveň ženskej súťaže.U nás jasný líder súťaže prehrá s 3. družstvom českej extraligy(0:4).