Fórum
Vitajte, návštevník
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU
(1 online) (1) návštevník

TÉMA: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 4 mesiacov #7113

• Klara
  • ( Užívateľ )
  • Expert Boarder
Ešteže sa stihol Stražayov fb prejav posunúť ďalej,pretože mu dlho tá guráž nevydržala. Už mu tam nik nedopíše svoj názor - príspevok je preč,možno mu to predsa len ten šéf vytkol.Ale táto kvalita našej najvyššej súťaže by ich mohla už tak naštvať aby dačím pohli.Máločo, čo príde zvrchu vydrží dlho;pozdvihnúť záujem detí pre volejbal,podporovať kluby,podieľať sa na organizáciách žiackych turnajov,podporiť reklamu a propagandu volejbalu...atď. to všetko je predsa v možnostiach zväzu.Seniorské výkony či už v lige alebo repre sú odrazom predošlej práce,hlavne vy predsa viete kde túto volejbalovú loď vediete a ako ju posúvate.
To,že sa SVK teraz podieľalo na organizovaní mládežníckych ME (juniorov,kadetiek a teraz kadetov) sa len vypomstí;postup nevybojovaný -účasť zabezpečená ,a hlavne sa nezúžitkuje do ďalšieho postupu zabezpečujúceho vyšší level súťaže (MS).Medzi volejbalistami je veľa vyštudovaných ekonómov,manažérov,učiteľov dokonca aj diplomati...keby dali hlavy dokopy v nejakom projekte pre zväz,myslíte žeby na nič neprišli?No skôr ako "starí"(to bez urážky),však sa hovorí,že starého koňa novým fígľom nenaučíš.
Teraz sa skončila dlhá výherná séria majstrovskej Slávie. Tá séria bola preto taká dlhá, že Slávia je taká dobrá alebo preto, že zvyšok je taký slabý? Keď vystrčia nos zo SVK len za najbližšie hranice tak je to jeden náter za druhým...to je ten odraz našej extraligy v zrkadle.

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 4 mesiacov #7114

• Klara
  • ( Užívateľ )
  • Expert Boarder
Wau! VK MIRAD PU PREŠOV ! V meste hádzanej a futbalu pretisnúť do pozornosti volejbal,paráda. A toto je frčka do nosa federácii,ktorá nedokázala využiť úspechy mužov a žien v EL alebo 5.miesta či postupu na ME na PROPAGANDU VOLEJBALU.Áno ,bola podpisovka pred SL -lenže po skončení dvojdňovej akcie bol koniec aj zviditeľňovaniu volejbalu. Nevidno žiadne oslovenie (dajte deti na volejbal,zober loptu a poď medzi nás a podobne) alebo niečo iné.Aj farebný volejbal pre deti sa dá dokončiť lepšie,v Čechách tomu dávajú peknú bodku na záver.
Prečo Slávistky prehrali - pri pozeraní v koncovke 1.setu zas mňa napadlo "ako tie Slávistky pekne vrátila do hry" a "som zvedavá aký dopad to bude mať ďalej,keď boli (BVK) také rozbehnuté", a aj malo;zápas je už minulosťou,ale výkon DVL je teda ...neviem nájsť správny výraz (hanba,tragédia,fraška...). Ženskú časť súťaže si pozriem veru len sporadicky,po zhliadnutí výkonu Slávie v Mevza mi veru odpadla chuť pozrieť aj Slovenský pohár ale celkom rada by som si prečítala postreh Prečo prehral VK Bystrina Nitra s Prešovom (a dvakrát po sebe)

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 1 týždeň, 6 dni #7178

• amatér
  • ( Užívateľ )
  • Fresh Boarder
Budúcnosť volejbalu na Slovensku ? Podľa mňa jednoduché. Treba vytvoriť podmienky, aby kluby mohli získať financie (sponzorov), aby mali možnosť zaplatiť hráčov. Potom by mali kluby zaplatiť hráčov tak, aby sa mohli volejbalom živiť a tým zabezpečiť slovenským hráčom a hráčkam, aby mohli hrať doma a nemuseli si za každú cenu hľadať miesto v zahraničí. A samozrejme tým aj zvýšiť kvalitu našej extraligy. A začal by som tým, že by som zrušil tie deti u žien v extralige. Takže p. Hančík neviem, či je celkom správne oháňať sa toľkými titulmi Slávie a myslieť si, že je to také optimálne hrať len s našimi hráčkami a najlepšie študentkami, ktorým sa nemusí nejako zvlášť zaplatiť, lebo Slávia môže vyhrávať extraligu len dovtedy, než sa zvýši jej kvalita.
Takže kde začať ? Hádam by sa mohlo od SVF. Nepoznám odpoveď, ale spýtal by som sa koľko percentuálne s celkového počtu financií ide na chod SVF a koľko na volejbal ? Teda aj na kluby ?
Posledná úprava: 1 týždeň, 6 dni Autor: amatér.