Fórum
Vitajte, návštevník
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

Repre trener
(1 online) (1) návštevník

TÉMA: Repre trener

Re: Repre trener 4 mesiacov, 4 týždne #7126

• Klara
  • ( Užívateľ )
  • Expert Boarder
Prvý deň KMS : obe repre zhodne prehra 1:3.Sledovala som ženy a poznanie,že sme Češkám poslúžili ako ľahký sparingpartner nebolo nič prekvapivé,ale že nielen Češkám sme na smiech ale aj nášmu trénerovi (to isté bolo aj v barážovom zápase s ČR v Poprade) ma teda nasr.lo. Ešte som si asi stále na jeho spôsoby nezvykla,jeho kladený dôraz na emócie sú prd platné keď chýba súhra. Uvidíme ako to pôjde v ďalších dňoch.Vyhovárať sa na výpadok (...“V druhom sete však prišiel výpadok v koncentrácii, čo sa tomuto družstvu stáva.“ ; pozn. stav bol 1:1 -hrateľné pri výpadku len jedného setu).Na čom potom pracuje?Trénuje sen. nároďák od r.2014 , pozná všetky hráčky či už z DPS alebo juniorky 92/93.Po nepostúpených KME nás čaká zjavne ďalší neúspech,nielen výsledkovo ale aj herne.Dôvod na smiech teda bude mať počas KMS každý deň.

Re: Repre trener 4 mesiacov, 4 týždne #7127

• konono
  • ( Užívateľ )
  • Expert Boarder
No, neviem: môj pohľad na trénerov pôsobiacich na Slovensku, po ktorých zostal ich vlastný a úspešný volejbalový rukopis na rozvoj nášho volejbalu bez ohľadu na ich materiálne podmienky bez poradia je: Husár,Vlk, Kardoš, Vlkolinský,Zanini, Šalata,žiaden Prieložný, Palgut, Nemec ... a pod. Jednoducho na tréningu nestačí nechať len hlavu, ale aj srdce, alebo opačne. Je mi veľmi ľúto ako sa zatiaľ vyvíja naša kvalifikácia na postup na MS, pretože podmienky pre rast kvalitných hráčov by mali byť lepšie ako v minulosti.

Re: Repre trener 4 mesiacov, 3 týždne #7175

• libero5
  • ( Užívateľ )
  • Expert Boarder
Palgutova séria sezóny je na konci.

Re: Repre trener 4 mesiacov, 1 týždeň #7176

• Asterix
  • ( Užívateľ )
  • Junior Boarder
Palgut asi nič moc, ale po zápase s Fínskom mám dojem že čo sa týka trénera tak z "Blata do kaluže?"

Re: Repre trener 4 mesiacov, 1 týždeň #7177

• amatér
  • ( Užívateľ )
  • Fresh Boarder
Klára, keď sa už hovorí o ženskej repre. Treba sa popýtať žien,ak poznáš osobne, aká je atmosféra teraz v ženskej reprezentácii. Najradšej by odtiaľ odišli (ušli). Majú toho dosť, ale niektoré si to nemôžu dovoliť, lebo SVF má páku a to je max transférové poplatky. Tak tie, ktoré majú klub a môžu, tak si doliečujú (akože) zranenia, majú študijné povinnosti a podobne. Je asi pravda, že p. Rojko každoročne používa repre na prezentáciu svojich vyvolených, aby si zohnali aspoň nejaký zahraničný klub. Je pravda aj to, že je aj hráčka, ktorá si to v repre užíva (J.P), lebo môže dirigovať (zhúkať) ostatné hráčky. Je možno pravda aj to, že hráčka ktorú počas repre úplne zdeptal (N.R.) bola odoslaná a nahradená a nie preto, že si išla doliečovať koleno. Druhá nahrávačka .......
A je niekedy zvláštne, aké nízke ciele si dáva p. Rojko so ženskou repre. Potom aspoň môže napísať, že ciele boli splnené. No ktovie, či by aj tu nebola na mieste zmena. Možno by si niekto mohol dať cieľ postúpiť na ME. Ako vidno, tak nepomohol ani predpokladám svetový unikát s liberom, ako kapitánkou reprezentačného družstva a druhou kapitánkou s pozície blokárky.
Nechcem radšej rozoberať pracovný vzťah tréner - hráčky, alebo tréner - asistnet trénera, kedy je hráčkam divné čo všetko zažijú.

Re: Repre trener 4 mesiacov, 1 týždeň #7179

• Klara
  • ( Užívateľ )
  • Expert Boarder
Pravda,všetky tieto veci čo si písal sú divné,ale pravdivé.V porovnaní s mužskou repre: Palgutovi asi„zlomil“ krk jeden zápas s Rakúskom alebo iné dôvody známe Halandovi,pričom má za sebou 5.miesto EH Baku,postup na ME. To Rojkovi v ženskej repre „nezlomilo“ nič: ani ďalšie (už 2x) nepostúpenie na ME (hlavný cieľ jeho pôsobenia v repre!),kde sám deklaroval,že ak SVK nepostúpi,rezignuje z postu. Reprezentácia je pre neho druhoradá,všetko podriaďuje klubovým záujmom,vždy to tak bolo,je a bude..Keď si vyberie hráčku do klubu,tak ju necháva odohrávať všetko čo sa dá ( tzv.má veľa životov počas hry,iné by už boli out,teraz NP ) – v klube sa mu tá vyhranosť zíde.Vedeniu federácie to zrejme nevadí,budú ušetrené peniaze na mužskú repre;keby áno tak už tam dávno mal byť niekto iný.Vzťahy: tréner-hráčky,asistent trénera-hráčka,buď ja alebo ona...zdeptávanie hráčok trénerovým prístupom,jeho komenty počas zápasu boli aj témou živého vysielania z KMS;skrátka nič lichotivé.Všetko ustál,cieľom je nepostúpiť nikde; vraj je pre vedenie počúvny a poslušný, v kariérnom životopise (tréner NT) to vyzerá dobre.

Re: Repre trener 4 mesiacov, 1 týždeň #7180

• libero5
  • ( Užívateľ )
  • Expert Boarder
Klara, tak ako si rozdelila hráčov, tak by bolo zaujimave rozdeliť aj trenerov. Aké sú ich motivácie trénovať repre

Re: Repre trener 4 mesiacov #7181

• Klara
  • ( Užívateľ )
  • Expert Boarder
Pozastavím sa ešte pri hráčoch.Pri otázke (ne)účasti hráčov v repre z môjho pohľadu to vnímam ako každého osobné právo na svoje konanie.
Trénerov si (podľa seba) delím asi takto:
1, ďalší džob k práci klubového trénera + ďalšie peniaze
2, prestíž a najvyšší level v trénerskej profesii
3, česť trénovať NT
a hlavne 4 :je tu veľká skupina trénerov,ktorých hodnotím ja úplne najvyššie je tá najčastejšie opomínaná skupina – všetci tréneri detí a mládeže,ktorí to robia z lásky k tomuto športu (často odmeňovaná symbolicky) a privedú ich k nemu neraz na celý život,tam je tá šanca na rozvoj volejbalovej základne.
Ako všade,tak aj tu sa nájdu výnimky i výnimoční ľudia.Nedá mi nespomenúť
Alekna,ktorý urobil niečo nevídané: prácu v NT zadarmo,tým nechcem povedať aby za prácu tréneri nebrali plat. www.sport.pl/siatkowka/1,65103,18293264,...laca_Rosji_dlug.html
Niektorí svoje pôsobenie využijú na získanie hráčov do klubov kde pôsobia (napr.u nás roky Čada,v českom NT teraz Falasca – ale je to v norme) a tiež je tu výnimka p.Rojko,ten to robí naopak. Vyberie si hráčku,a tá hrá,hrá do nemoty a po repre sezóne ju k sebe do klubu podpíše. Z tohto dôvodu tvrdím,že klubové záujmy nadraďuje reprezentačným a ten konflikt záujmov by vedenie malo zastaviť a to by mali prehodnotiť aj jeho neadekvátne správanie,možno kvôli nemu nebudú mať chuť reprezentovať ďalšie hráčky ( aj to je dôvod hráčov nereprezentovať:osoba trénera). Možno by mala trénovať náš ženský NT žena,nebola by tak ovplyvňovaná libidom alebo tréner ktoréhokoľvek klubu ako trebárs v Brazílii Rezende trénuje ženský klub a na úrovni NT posledné roky trénoval mužský NT.

Re: Repre trener 4 mesiacov #7182

• Klara
  • ( Užívateľ )
  • Expert Boarder
Asi takto vyzerá zápas koučovaný MR:
štatistika 1.set cev.lu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=30129
po 2.sete cev.lu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=30129
a po 3.sete cev.lu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=30129 ,číselne sme v 1.sete boli lepšie ale aj tak prehra; v 2. sete po bodovej nakladačke výmena hráčok bez ladu a skladu,v tom čase najúspešnejšia Salanciová nepochopiteľne ani druhý set nezačala, do nemoty hrajúca budúca hráčka KP Brno i keď so zhoršením o 5 % ostáva spolu s Pencovou (tá po 1.sete len s príspevkom 1B) ako jediné do konca zápasu.Vraj prvé účko Krišková (úspešná v USA) je ním absolútne ignorovaná,žeby niekedy neplnilo svoj účel dvojstriedanie? Jediná má skákaný servis...hm,ktorý z trénerov by to neskúsil?To je len jeden konkrétny zápas; chce vôbec postúpiť ďalej alebo je na výlete s dlhoročnou priateľkou?
O chvíľu naši muži s bratmi Čechmi,neskôr plážové volejbalistky.Držím palce

Re: Repre trener 4 mesiacov #7183

• Klara
  • ( Užívateľ )
  • Expert Boarder
Ospravedlňujem sa,štatistika z jednotlivých setov sa už nedá pozrieť na mnou odkazovaných linkách,ale z úhrnnej zápasovej nakliknutím na konkrétny set.

Re: Repre trener 4 mesiacov #7184

• Klara
  • ( Užívateľ )
  • Expert Boarder
Zaujímavé ako sa niektoré zápasy vyvinú. Slovenky 2x hladko prehrali so Španielkami,hladko vyhrali nad Švédkami,ktoré zas vyhrali nad víťazkami skupiny Španielskom a aj v prvom zápase im vzali set.
Muži zase hladká prehra s Čechmi,tí prehrali tiež hladko s Kóreou,ktorú sme vytrápili v 5 setoch.
Teraz oddych,doliečiť zranenia a hor sa na prípravu na ME .Ženy možno postúpia na FF EL,dnes hladko zdolali Švédky,musia si ešte počkať na výsledky skupinyB (hrajú sa na budúci týždeň). Treba zastabilizovať výkonnosť, lebo niektoré sa nevyhli herných výkyvov. Z najstabilnejšou výkonnosťou sa javí Herelová,darí sa pomerne Salanciovej,Drobňákovej aj Pištelákovej .Rada uvidím na ihrisku aj Ovečkovú,ktorá výborne zahrala finále ligy.Teraz moc šancí nedostala.

Re: Repre trener 4 mesiacov #7185

• amatér
  • ( Užívateľ )
  • Fresh Boarder
Tak som si spomenul, že keď bol ešte tréner Čada, tak sa myslím oprávnene kritizovalo, že nebýva žiadna relevantná správa o vyhodnotení reprezentácie od trénera po skončení repre sezóny. Rád by som videl zhodnotenie tejto ďalšej sezóny z Rojkovej strany, ktorý mimochodom tiež kritizoval, že toto mu chýba od Čadu. Kto vie, možno Rojko niečo uverejní na jeho stránke profesionálneho trénera. Aj keď to vyzerá, že oveľa viacej bol aktívny v písaní, keď bol ešte tréner Čada, alebo keď potreboval reagovať na "Loajalitu a rešpekt" voči svojej osobe. A tiež som si všimol, že sa dosť zmenili jeho názory na hráčky čo sa týka veku (viď. jeho články na stránke : Kvalita - Skúsenosť - Vek ), kde kedysi obhajoval, že musia hrať staršie hráčky a tie mladé majú svoj čas a musia nazbierať skúsenosti a nemali šancu dostať sa do repre a teraz dokonca hrávajú v zápasoch. Napr. Šunderlíková, Španková .... Aj keď musím podotknúť, že ja v tom nevidím problém. Len mi to pripadá divné, že sa takto otočilo vnímanie pána trénera. Aj keď už vtedy som si myslel, že len tendenčne pretláča svoje hráčky a prispôsoboval tomu svoje hodnotenie, aby slovenský volejbalový svet pochopil jeho rozhodnutia. Alebo je tu ešte jedna vec, že buď už skúsenejšie hráčky vyššej kvality na Slovensku nemáme, alebo sa im nežiada do repre ?

Re: Repre trener 4 mesiacov #7186

• amatér
  • ( Užívateľ )
  • Fresh Boarder
Myslím, že v takých zápasoch, ako je proti Švédsku, alebo Portugalsku si môžu zahrať všetky hráčky, ktoré sú vo výbere reprezentácie. A myslím, že s takým družstvom, ako je Španielsko sa dá vyhrať. Len nejako nefungujú stále tie emócie. Hlavne keď sa hrá proti vyrovnanému súperovi a nie proti súperovi o dve kategórie slabšiemu.

Re: Repre trener 3 mesiacov, 2 týždne #7187

• Dogy
  • ( Užívateľ )
  • Fresh Boarder
Sme spokojni so semifinále!!! Ostuda uplne zlyhanie trenera

Re: Repre trener 1 mesiac, 2 týždne #7188

• Asterix
  • ( Užívateľ )
  • Junior Boarder
Tak slabého trénera sme ešte nemali. Boco bol si skvelý hráč, ale ako tréner si úplne k ničomu. K čomu bolo mojkanie sa v tajmoch a potom bezradné používanie oplzlých slov v priamom prenose, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani bača na salaši v Terchovej. Uvedom si, že zápasy sledovalo množstvo chlapcov a dievčat, ktorým sú reprezentanti vzorom. Nakoniec si to zaklincoval zobratím trápneho jastrabieho oka po poslednej lopte. Choď od toho!!!
A mentálneho trénera? Toho by si potreboval predovšetkým Ty.