Fórum
Vitajte, návštevník
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

Skúsenosti s výberom do reprezentácie a COP
(1 online) (1) návštevník
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Skúsenosti s výberom do reprezentácie a COP

Skúsenosti s výberom do reprezentácie a COP 8 rokov, 1 mesiac #5380

• husar
  • ( Administrátor )
  • Administrator
Pridajte vaše skúsenosti s výberom dievčat a chlapcov do Centier olympijskej prípravy, resp. reprezentácie SR
Posledná úprava: 8 rokov, 1 mesiac Autor: husar.

Re: Skúsenosti s výberom do reprezentácie a COP 8 rokov #5382

• kozlik
  • ( Administrátor )
  • Administrator
Posledná úprava: 8 rokov Autor: kozlik.

Re: Skúsenosti s výberom do reprezentácie a COP 8 rokov #5387

• Palgut
  • ( Užívateľ )
  • Fresh Boarder
Ďakujem pisateľovi za úprimnú snahu pomôcť slovenskému mládežníckemu volejbalu a keďže sme práve v príprave na dôležité zápasy o postup na ME a nemám čas na vypisovanie, poprajem mu iba všetko najlepšie v novom roku a hlavne pevné zdravie.
Palgut M.

Re: Skúsenosti s výberom do reprezentácie a COP 8 rokov #5390

• Asterix
  • ( Užívateľ )
  • Junior Boarder
Musím povedať že chlapci si na kvalifikácii hanbu neurobili, práve naopak ukázali že hrať vedia. Nezľakli sa ani súperov volejbalovo oveľa zvučnejších mien. Nemalú prácu pri tom vykonal tréner reprezentačného družstva p. Palgut, ako aj tréneri ostatných tímov, ktorí poskytli hráčov do RD. Nepochybujem o tom, že p. Palgut vybral tých najlepších ktorí boli k dispozícii.
Prajem mu a jeho tímu v novom roku veľa úspechov pri výchove volejbalistov.
Chlapci držte sa, riadne trénujte a nenechajte sa znechutiť zopár neprajníkom.
Posledná úprava: 8 rokov Autor: Asterix.

Re: Skúsenosti s výberom do reprezentácie a COP 8 rokov #5391

• kozlik
  • ( Administrátor )
  • Administrator
Asterix, mal by si si to este raz cele precitat ...

Re: Skúsenosti s výberom do reprezentácie a COP 8 rokov #5392

• Fans Chemes
  • ( Užívateľ )
  • Platinum Boarder
Dám nelogickú otázku?Kto to je Roman Dvoran?

Re: Skúsenosti s výberom do reprezentácie a COP 8 rokov #5393

• Palgut
  • ( Užívateľ )
  • Fresh Boarder
Cez sviatky si všeobecne - tradične medzi sebou navzájom prajeme. Susedia, známi, v obchodoch, v stánku, kamaráti, kolegovia, vrátnici v škole, upratovačky v telocvični, v holičstve a samozrejme s priateľmi a v rodine. Jednoducho si to hovoríme medzi sebou a prajeme si navzájom medzi sebou. Ľudia, ktorí sa spolu stretávame . Tak sa to traduje a akosi prirodzene aj patrí. Každý s ktorým sa len trochu poznáme, sa pristavíme a poprajeme si všetko naj. Občas to býva taká rutina, ale väčšinou sú to srdečné priania, vyslovené s úsmevom a od srdca.
30.12. štyri dni pred začiatkom kvalifikácie mi poslali známi link na článok, ktorý očierňuje moju prácu a zavádza. Prispel k "pohodovej" príprave na kvalifikáciu. Ľudia, ktorí ma poznajú vedia, že nemám problém povedať svoj názor, aj keď to môže byť niekedy nepríjemné aj mne a snažím sa jasne a vecne, bez nejakých bočných a nekalých úmyslov vyjadriť svoj názor.
Prišiel som ku kadetskému RD v júli, kde som nepoznal ani jediného hráča a po týždennom tréningu odišiel na prvý turnaj do Maďarska. V momente po turnaji mi bolo jasné, že niektorí hráči nespĺňajú nároky hráča reprezentácie. V predstave, že sa mi podarí dať dohromady trénerskú mládežnickú obec a získať si ju pre vytvorenie čo najsilnejšieho výberu hráčov do RD začal som obvolávať trénerov CTM, mládeže a mládežníckych trénerov. Sadol som si na 3-hodinovú kávu aj s p.Husárom, s ktorým moja komunikácia bola dovtedy postavená na pozdrave nazdar a nič viac. Medzi prvými bol aj kolega-spoluhráč-kamarát pisateľ článku, na ktorý reagujem. Na otázku, či má hráčov- tipy do reprezentáciu bola odpoveď, že on nikoho do RD nebude odporučovať. Na moje naliehanie a apelovanie nakoniec mi odporučil hráčov, ktorých som potom počas sústredenia RD aj vyskúšal. Jednalo sa o päť hráčov zo Žiliny, ktorí docestovali na tréning do Trenčína. Dostali sme sa dokonca do štádia, kde ma presviedčal, aby som nominoval jeho hráča na turnaj Olympijských nádejí v Nitre aj napriek tomu, že s RD neabsolvoval žiadny tréning. Nakoniec som nominoval dvoch hráčov zo ZA. Jeden smečiar odmietol reprezentovať a druhý mal byť momentálne na dovolenke. Nedalo mi to a vypýtal som od pisateľa tel. kontakt na otca hráča a kontaktoval som ho. Nakoniec vysvitlo, že by aj mohol prísť na sústredenie, ale rozhodol sa hrať v lete beach a mal v čase turnaja ON v Nitre beachový turnaj. Išiel som do kompromisu s tým, že by hráč odišiel z turnaja ON o deň skôr a odohral aj beachový turnaj. Nechcel, že sa chce s partnerom dobre pripraviť a trénovať na piesku. Mladý chalan, roč. 1997, nadšený pre volejbal, ešte nevie čo mu môže dať turnaj, kde si môže zahrať proti družstvu ako je Poľsko. Skúsil som poslednú možnosť, zavolal som trénera - pisateľa a poprosil som ho aby so svojím zverencom prehovoril a pomohol mi dostať ho do reprezentácie. Odpoveď: Ja pre SVF nič robiť nebudem. Moja odpoveď: Veď to nerobíš pre SVF, ale pre svojho mladého hráča, ktorý môže napredovať. Odpoveď: Nie. Ja: Ďakujem a rýchlo som zložil, lebo už vo mne vrelo...
Ak by som uverejnil výpis telefonických hovorov za obdobie júl - august s pisateľom približoval by som sa k číslu 3,5 - 4 hod. (Mimochodom, mám služobný mobil s neobmedzeným volaním do všetkých sietí na SVK a EU, takže si ho dovolím používať aj na súkromné účely. Do USA, kde mi študuje dcéra, by som musel platiť. Tam využívam Skype, ak pisateľ nevie, je to zadarmo.) A potom si prečítam toto:
Bál som sa, že uškodím svojim hráčom, vlastnému klubu, že ich znovu nik nenominuje, ako sezóny dozadu, aj keď niektorí tam mali byť.
Pred letom 2012 prišiel do Trenčína nový tréner. Hovorím si nová krv a nový prístup. Má čas pol roka a popracuje na úspechu. Komunikovali sme cez telefón, hráčov z nášho VKM Žilina nepoznal, lebo ich moji kolegovia z iných klubov neodporučili. Každý tréner doporučuje iba vlastných hráčov . Je im jedno, že u susedov sú lepší, v kluboch potrebujú čiarky do hodnotenia klubov, na základe ktorých sa prideľujú z centrály prachy.

Dokonca som vyskúšal hráča, ktorého mi doporučil. Šikovného nahrávača, ale bohužiaľ veľmi malého a kto videl zápasy na kvalifikácii v Nitre len ťažko by sa presadil. Mal som o ňom informácie od iných trénerov, nechcel som ho volať, ale na naliehanie pisateľa som ho nakoniec pozval. Potvrdilo sa to, čo mi už predtým povedali iní tréneri.
Zjavne pisateľ nevie ako teraz pracujem, pretože mne nikto nenavrhuje hráčov, za čo by som bol aj vďačný, ale ja hráčov hľadám a pýtam sa trénerov na talenty aj mladších ročníkov. Nikto mi nenavrhol 202 cm vysokého blokára r.1997, ktorý mi pisateľ vyčítal v telefonáte, že som si ho dovolil zavolať na sústredenie, keď nevie hrať volejbal. Áno, momentálne nevie hrať volejbal, ale má veľké predpoklady aby v budúcnosti bol platným hráčom RD. To v prepise telefonátu nespomenul.
Pisateľ popísal telefonát na Silvestra, len zabudol napísať toto:
JA: Čo to ma znamenať ten článok, tie tvoje vyjadrenia, klamstvá a výmysly?
HLAS: Môžem si vypisovať čo chcem a kde chcem.
JA: Vážim si tvoju robotu, tak si váž aj ty moju. Ja pre úspech pracujem tvrdo denne, tak nevypisuj blbosti, čítajú to rodičia, hráči a máme tesne pred kvalifikáciou.
A nasledoval asi 35 min. telefonát, kde asi 10 min. pred koncom som pisateľovi povedal nech sa mi v TN radšej vyhýba. Komunikoval som s ním ako s kamarátom, s ktorým ste bol spoluhráčom v ČH počas jeho "vojenčenia" v klube a s človekom, ktorému som vybavil angažmán v Klagenfurte. Ako s kolegom, s ktorým som hodiny strávil v aute a na izbe v penzióne počas legionárčenia - úprimne a od srdca, možno trochu vulgárne ako sa to medzi chlapmi občas stáva. Chlapmi, ktorí si to vydiskutujú aj pri pive, možno si dajú jednu a idú ďalej. Pisateľ mi bude vykať, ja mu budem naďalej tykať, pretože som si jeho prácu vážil a viem, že bez ľudí ako je on by volejbalu na Slovensku odzvonilo. Viem aká je ťažká práca s mládežou, pretože ju nevykonávam pol roka, ako zase zavádza pisateľ, ale s mládežou som pracoval 6 rokov v ČH a rok som trénoval juniorov vo Viedni, čo on veľmi dobre vie.
Pointa, ktorú popisuje vôbec nesedí. Som za kritiku, ale nie zavádzanie. Napísal: Mal som pocit že sa v danom momente musí dotyčný vyventilovať.
To je v podstate jediná múdra veta od pisateľa a teraz aj ľutujem, že som mu volal, lebo som sa nechal vyventilovať a to on potreboval. Mám skôr pocit, že len čakal na výsledok kvalifikácie a ten ho veľmi potešil - BEZ POSTUPU NA ME. Neinteresuje ho hra RD, postup vo výkonnosti hráčov RD alebo budúcnosť RD mužov, v ktorom raz budú hrať niektorí z týchto hráčov. Dokazuje to jeho spolupráca pri nomináciách do RD, neúčasť ani na jednom zápase kvalifikácie v Nitre. Opantala ho nenávisť voči SVF. Ale ja nie som SVF, ja som tréner, ktorý má 3-ročnú zmluvu so SVF a snaží sa každodenne pracovať na vývoji mladých hráčov. Veľa vecí som s pisateľom prediskutoval a samozrejme sú v systéme aj nedostatky, ale určite prevažujú pozitíva, na túto kritiku nereagujem, je to skôr na diskusiu. Prišiel som do TN, zaviedol som, že si medzi dvoma zápasmi dáme - uvaríme kávu, pokecáme s trénermi a rozhodcami. (Kávu som kúpil za vlastné...) Na pozvanie na kávu pisateľova odpoveď: "Do kabinetu v TN nevstúpim!" Akceptujem, ale nechápem.... Ak napíše: Pri tomto aktuálnom výbere však ide jasne o nábor budúcich študentov do COP Trenčín. Reprezentácia je druhoradá. Princíp je jasný: ak budeš v COP Trenčín, tak budeš reprezentant, stále to funguje a to je nesprávne. Na to mi nedá nereagovať. Nemôžem si dovoliť nenominovať to naj čo na SVK máme, pretože toho veľa nie je - chýba konkurencia.
Čakal do 8.1. aby nenarušil pohodu, ale tu nám narušil 3 dni pred začiatkom kvalifikácie. Ak by svoj článok uverejnil po kvalifikácii, zasmial by som sa na ňom a povzniesol by som sa nad tým.
Čo sa týka správ, ktoré pisateľovi chýbajú v jeho počítači a na serveri SVF, a ktoré naši západný susedia zverejňujú na www stránke. Keď mal pisateľ svojho hráča v RD správu a hodnotenie, aj ústne po telefóne dostal. Správa obsahuje aj individuálne hodnotenie jednotlivých hráčov a často obsahuje informácie, ktoré sú len pre odborníkov zainteresovaných vo výbere a trénerov, ktorí pracujú s jednotlivými hráčmi. Určite nepatrí do rúk verejnosti, do rúk konkurencie a hráčov. Zverejnenie správy na www stránke v Čechách po MS mužov spôsobila revolúciu medzi zúčastnenými hráčmi a v konečnom dôsledku to bol aj jeden z dôvodov odmietnutia reprezentovať niektorých hráčov v ďalšej sezóne. Správa zverejnená na českej www stránke mi poskytla výborné, detailné informácie o kadetskom rep. družstve Česka. Ja tieto údaje konkurencii poskytovať nebudem. Nominácie a program RD si môže každý prečítať na stránke SVF, kde sú zverejnené po začiatku každej akcie.
Pisateľa môj priamy a jasný telefonát obťažoval, ale neuvedomuje si, že svojím zavádzajúcim článkom obťažoval nielen mňa, ale aj ľudí okolo RD.
Palgut Miroslav
P.S.: Pre administrátora: bol by som rád aby moja reakcia ostala v sekcii fórum. Dúfam, že vám pomôže zvýšiť sledovanosť vašej stránky, na ktorej v budúcnosti sa už nebudem podieľať. Veľa ľudí, medzi inými aj moja dcéra mi hovorili, aby som to nechal tak a nereagoval, že to nemá význam. Zbytočne som stratil veľa síl, ktoré som mohol použiť na zmysluplnejšie veci. Počítam, že pisateľ bude reagovať a vypisovať ďalej, ale ja si už dni kaziť nebudem. Prajem mu veľa elánu v práci s mládežou a menej zatrpknutosti voči ľuďom, ktorí nie sú na jeho vlne.

Re: Skúsenosti s výberom do reprezentácie a COP 8 rokov #5394

• konono
  • ( Užívateľ )
  • Expert Boarder
Roman Dvoran (tak ako som ho poznal) je človek, ktorého iniciatívy v minulosti, najmä v oblasti plážového volejbalu som si vážil, človek,ktorého volejbal neživí, ba práve naopak, ktorému sa snažil pomáhať. Takú reakciu, fyzické vyhrážky na svoj príspevok si od činovníka SVF nezaslúži, je to obyčajné chrapúnstvo.
PS: po úprave stránky diskusia nejako vymiera, možno to niekomu aj vyhovuje, ale škoda, že záujem o volejbal asi klesá. Čím to je?

Re: Skúsenosti s výberom do reprezentácie a COP 8 rokov #5395

• palanio
  • ( Užívateľ )
  • Gold Boarder
Z Malaciek odišlo za posledných 7 rokov 10 hráčov do COP Trenčín. V tom istom čase išlo preč ďalších 6 hráčov do iných klubov. Stálo nás to veľa. Pri každej vlne odchodu sa príslušné mládežnícke družstvo rozpadlo! Začínalo sa odznova a znova sa opakoval rovnaký scenár. Existencia COP Trenčín pôsobí svojím spôsobom na náš klubový volejbal devastačne! Nedokázali sme jednoducho udržať družstvo pokope nakoľko sme vždy prišli o jeho podstatnú časť a stratili takto najlepších hráčov. V mužskom družstve začali chýbať mladí hráči. Museli sme ho neoficiálne zrušiť a momentálne štartuje iba v BVL. Na jednej strane nás teší záujem o našich hráčov, ale na druhej strane môžem s pokojným svedomím napísať, že do Trenčína sa dostali aj takí čo tam nemali čo hľadať! Neboli v žiadnom RD.
Ku koncu minulého roka mi prišiel rovnaký list ako všetkým. Momentálne trénujem dievčatá a tak som tri odporučil. Baby som s tým oboznámil a vysvetlil o čo ide. Po čase sa ma jedna z nich opýta „kedy budú tie prímačky do Nitry?“ a som musel znova vysvetľovať, že RD a COP nieje to isté. Nepustiť hráča/ku do COP? To určite nie, ale rád by som tam videl najlepších hráčov/ky z celej SR teda aj z Bílikovej, Slávie, Humenného, Prešova, VKP,... Súčasné nastavenie fungovania COP je podľa mňa chybné a vôbec nerešpektuje situáciu ktorá je na Slovensku v mládežníckom volejbale. Ubúdajú kluby, znižuje sa počet účastníkov v súťažiach, menej detí sa venuje volejbalu. Ďalšie kluby sú na hrane zániku. COP ťaží z práce každého jedného klubu a kluby sú základom celého volejbalu na Slovensku. Nás posledných 7 rokov stálo dosť. Viem, dostali sme finančné kompenzácie, ale pre KLUB to malo zničujúce následky.

Novota

Re: Skúsenosti s výberom do reprezentácie a COP 8 rokov #5396

• sklenka
  • ( Administrátor )
  • Administrator
Pozdravil by som Palguta, ale načo veď aj tak už sem nikdy nepríde ako píše.
Tento web nie je potiahnutý červeným súknom a ak má niekto chuť, nech si kľudne píše. Vymazané sú len komerčné odkazy a vulgárnosti.

Už z prvého príspevku som cítil poriadnu iróniu. Ten druhý bol lepší - aj keď plný faktov z jednej strany. Škoda že ste to zakončili znovu malomeštiacky.
Posledná úprava: 8 rokov Autor: sklenka.

Re: Skúsenosti s výberom do reprezentácie a COP 8 rokov #5397

• Fans Chemes
  • ( Užívateľ )
  • Platinum Boarder
Zlodej kričí,chytte zlodeja

Re: Skúsenosti s výberom do reprezentácie a COP 7 rokov, 10 mesiacov #5415

• Asterix
  • ( Užívateľ )
  • Junior Boarder
Ktosi povedal: "Ak chceš byť reprezentantom, musíš ísť do Trenčína".
Súhlasím, ale iba sčasti.
Takto postavený výrok vyvoláva dojem, že existuje nejaká protekcia, ktorá pôsobí na to aby chlapci boli v repre. Ono to je však celkom inak.
V Trenčíne majú talentovaní mládenci vytvorené podmienky pre svoj športový rast. Trénujú 10x týždenne pod vedením skúsených trénerov. Majú upravené štúdium, aby zvládli takto náročný tréningový proces. Zároveň sa usilujú presadiť v konkurencii ostatných spoluhráčov. Toto všetko dáva predpoklad k dosahovaniu dobrých výkonov a ich výkonnostnému rastu.
V kluboch sa nájdu aj talentovaní hráči,ktorí sa dokážu presadiť aj napriek horším podmienkam pri trénovaní. Som presvedčený, že tréner reprezentácie nemá problém umiestniť takýchto hráčov v mužstve. Je len na škodu takýchto hráčov, keď jeho tréner vyhlási, že on pre reprezentáciu hráča nepustí. Asi si neuvedomuje o čo takéhoto hráča pripravuje.
Myslím že nastal čas zabudnúť na žabomyšie vojny a robiť všetko preto, aby sa volejbal dostal tam, kde kedysi patril. Veď ho máme všetci radi či nie?
Nasledújcí užívateľ hovorí 'Ďakujem': Sisa9

Re: Skúsenosti s výberom do reprezentácie a COP 7 rokov, 10 mesiacov #5432

• palanio
  • ( Užívateľ )
  • Gold Boarder
V žiackych súťažiach na Slovensku hrá 108 deviatakov. Toľko ich je na súpiskách. Počítam, že 1% sa volejbalu až tak nevenuje, potom zostane 97 aktívnych. Pri predpoklade, že určite niektoré kluby svojich hráčov nepošlú do TN zostane cca 60 možných kandidátov. Z nich však sa určite bude minimálne polovica uchádzať o normálnu školu. Zostane nám teda cca 30 možných uchádzačov o prijatie do COP. Koľko ich bude musieť COP zobrať aby mohli otvoriť triedu? Zaplatiť trénera? 10? To je 33% šanca pre uchádzača!!! Toto už ale smrdí náborom a nie výberom. Úsudok nech si urobí každý sám, ale podľa mňa je to takto nahovno... Bolo by dobré to premyslieť inak... Ak by sme mali 500 možných kandidátov tak potom by to bolo OK.

Re: Skúsenosti s výberom do reprezentácie a COP 7 rokov, 10 mesiacov #5439

• Palgut
  • ( Užívateľ )
  • Fresh Boarder
V COP sa pohybuje počet hráčov cca medzi 22-24. 2 hráči sú priamo z TN a 4 hráči sú na iných školách. Počet do jednotlivých tried je každý rok rôzny. Na škole sú iba dvaja štvrtáci, ktorí končia štúdium a dvaja končia na iných školách. Takže do 1 roč. sa bude pohybovať počet cca 4-6, ale môžu byť prijatý aj hráči do iných ročníkov - staršie ročníky. Takže ak by sme mali prijať z jedného ročníka 10, museli by sme sa rozlúčiť s inými hráčmi... 10 hráčov v jednom ročníku na SVK je málo pravdepodobné, lebo to by nebola žiadna kvalita. Počet hráčov (max. 24) sa nezvyšuje, strácala by sa kvalita tréningového procesu. Trieda nie je zložená iba z volejbalistov. Škola má hádzanárky, plavcov, futbalistov, kanoistov, cyklistov, hokej, atletika, vzpieranie, tenis. Po dohode tam môže byť hocijaký športovec z ind. športov. Takže nábor nehrozí, hrozí iba nekvalita ak sú slabšie ročníky, alebo kluby neuvoľnia svojich hráčov, alebo nezáujem hráčov a rodičov o štúdium. Info na www.sportgymtn.edu.sk/

Re: Skúsenosti s výberom do reprezentácie a COP 7 rokov, 10 mesiacov #5442

• palanio
  • ( Užívateľ )
  • Gold Boarder
Kto rozhoduje o tom kto pôjde do COP? Aké sú výberové kritéria? Pozeral som si stránku www.sportgymtn.edu.sk a žiadne som tam nenašiel. Môžem ich nájsť aj niekde inde? Moja skúsenosť je taká, že sa do TN dostavajú hráči ktorí tam bohužiaľ nemajú čo robiť. Menovať ich samozrejme nebudem, ale poznám ich veľmi dobre. No aj keby sa tento rok dostali do TN iba traja hráči tak je to pre každého 10% šanca. To je stále veľké číslo. Samozrejme je to úplne jedno, lebo množstvo môže byť rôzne. Problém je, že je stále menej a menej klubov, teda menej a menej hráčov a ja mám pocit, že za túto situáciu by mal byť niekto zodpovedný!
  • Strana:
  • 1
  • 2